Koloidné striebro

Viete mi poradiť nejakého výrobcu koloidného striebra? V lekárňach ho nedostať.

“Tovar je vypredaný”

Jesť koloidné striebro je veľmi nebezpečné, neodporúčam to nikomu, treba si dávať na takéto veci pozor. Môže sa Vám stať, že Vám zničí aj to, čo ste zničiť nechceli - baktérie, ktoré vaše telo potrebuje. Ak to už niekto má predávať, mal by aj na toto upozorniť a neprezentovať to ako všeliek.

V čom spočíva nebezpečie užívania koloidného striebra?, Ak už píšete A , dajte nám aj B .
Ďakujem.

Baktérie v črevách to ničí, prípadne iné potrebné mikroorganizmy, niektoré sú pre telo dobré, niektoré nie, ale ničiť všetky nie je dobré.

ale to robia aj antibiotika ,nie ?

tak, koloidné striebro neničí baktérie, ak by som mohol k tomu niečo dodať, tak len toľko, že striebro je ťažký kov, preto by sa malo použiť, len v nutnom prípade, je otázne ako to vnímajú ľudia, čo je nutný prípad, pre niekoho to môže byť každý druhý deň, pre iného to môže byť ochorenie chlamýdiami a podobne.Pri užívaní koloidného striebro treba mať na pamäti teda len jedno : je to ťažký kov, ktorý sa následne môže uskladňovať v parnchialnych orgánoch, čím ich vlastne zanesie ako toxín.potrebné je potom po užití dať diétu, kde sa obmedzia celkovo ťažké kovy, je to ťažké, lebo železo obsahuje napríklad v hojnom množstve aj múka. to by vedeli hovoriť tí, čo majú hemochromatózu, čo všetko im nerobí dobre. teda deklarovať nebezpečenstvo vo vašom prípade nie je opodstatnené. ATB je chemoterapeutikum, a to by na nás nevymyslela ani matka príroda, také zloženia a miešania, sú pre prírodu neprijateľné. Treba si uvedomiť, že je dobré rozmýšľať, čo je viac a čo menej škodné, koloid striebra je men škodný ako ATB a dokonca účinnejší, po ATB liečbe som nevidel ani jedného pacienta vyliečeného z Boreliózy, alebo chlamýdii, alebo z iných potvoriek v tele, po koloidnom sa stratil aj HPV vírus. Je to hlavne voľba človeka.

cital som prispevok co ste pisali na koloidne striebro chcel by som sa len spytat ci nemate taku informaciu ze by koloidne striebro dokazalo znicit virus herpes

Koloidne striebro som uzival cca. v januari 2008 a este zijem a nemam ziadne zdravotne ani ine problemy. Co vsak mozem potvrdit ,mal som problem s nuetichajucim kaslom ,ktory mi sposoboval zlaty stafylokok a po cca. 1 tyzden uzivania koloidneho striebra mi kasel uplne prestal a to som predtym vyjedol 2 balenia antibiotik konkretne Augmentin 1G , takze ja koloidne striebro odporucam. Inak chcem vediet odkial autor cerpal informacie , ja hovorim z vlastnej skusenosti. A nie jedna baba povedala…

Nerozumiem preco tak dobra vec ako je Koloidne striebro sa neda kupit normalne v lekarni.Alebo ak sa da tak kde. Mozte pradit.

Dobrý deň,
k nám chodí ľudový liečiteľ a ja si od neho kupujem koloidné striebro za 300.- Sk/pol litra, alebo keď si kúpim 5 fľiaš tak je za 200.- Sk. Je to vynikajúca vec, poznám to dva mesiace, ale nedám nato dopustiť.
S pozdravom Dena

Koloidné striebro sa v lekárňach nepredáva kvôli dlhoročnému veľmi silnému tlaku farmaceutickej lobby - majú veľké obavy zo straty ziskov, navyše sa Ag, ako prírodný prvok, nedá patentovať.

Pritom je to nielen veľmi účinné antiseptikum, ale i antivirotikum. Odporúčam však používať iba kvalitné profesionálne výrobky, napr. od http://www.koloidnestriebro.sk/index.php?page=mesosilver , nakoľko amatérske a poloprofesionálne výrobky obsahujú značné množstvo nekoloidných, veľkých častíc Ag, ktoré telo nevie kvôli ich rozmerom rozviesť, kam treba a riadne vylúčiť.

Malá informovanosť je naväčším problémom okolo distribúcie a užívania koloidného striebra.
Správne sa koloidné striebro užíva tak, že sa neprehĺta, ale sa nechá vstrebať pod jazykom. Nanočastice pravého, certifikovaného koloidného striebra sú vďaka svojim veľmi malým rozmerom schponé prejsť i bunkovými membránami, taktiež sa riadne vylúčiť obličkami. To však neplatí pre nesprávnou technológiou vyrábané ionizované roztoky, vydávané za akože koloidné, ktoré obsahujú i kvantum veľkých častíc Ag. Koloidné striebro by sa nemalo užívať ani v čase RDG snímkovania a rádioterapie, nakoľko aj tu môže dôjsť k argýrii (sivá farba kože od nahromadeného Ag, nevratné).

pokial viem tak velke castice skodia, hromadia sa v tele .A to znamena ,ze liecia len male castice 5nm ,ktore su volnym okom neviditelne ,preco teda vase striebro je take tmave ,ako keby tam boli same velke castice ,lebo koloidne striebro ktore som kupila v lekarni bolo cire /priesvitne/.

Lebo kvalitná suspenzia z veľkého množstva rovnomerne rozptýlených nanočastíc spôsobuje ich opalizovanie pri dopade svetla. To, čo ste kúpili v lekárni, teda zrejme nebol koloidný roztok, ale iba el. nabitými časticami (iónmi) striebra obohatená voda.
Certifikát kvality a patent na výrobu pravých koloidov má podľa mojich vedomostí zatiaľ iba táto jedna jediná firma na svete. A to nielen koloidov striebra, ale i zlata, platiny, zinku, irídia a ďalších kovov, o čom všetci ostatní výrobcovia môžu zatiaľ iba ak so závisťou snívať…
O kvalite ostatne hovorí i účinnosť - kým MesoSilver 20 ppm bol pri testoch schopný znížiť množstvo baktérií prakticky až na úroveň merateľnosti už po 24 hodinách, na dosiahnutie toho istého výsledku treba využívať cca 3 fľaše iónovej vody (viac ako týždeň užívania)…
A kým tento mesokoloid je zložený z 80% iba nanočasticami do 10 nm (priemerne 0,65 nm), bežne predávané iónové roztoky obsahujú podľa laboratórnych meraní takýchto nanočastíc iba cca 10 až 25% a zvyšok tvoria veľké ióny, ktoré nie sú schopné prechádzať bunkovými stenami (teda neliečia) a organizmus ich má kvôli tejto nadmernej veľkosti problém vylúčiť (tendencia hromadiť sa).
A kým pravý koloid po odparení vody vytvorí tenučkú vrstvičku stále účinného kovového striebra (je vo vode nerozpustné - aj preto tá suspenzia), iónový roztok je tvorený nestabilnými katiónmi striebra vo vode, ktoré sa pri odparovaní rozkladajú na iné zlúčeniny a výsledkom týchto procesov je medicínsky neúčinný oxid strieborný.
Fakty tu máte, vyberte si teda, ako uznáte za vhodné. Ide iba o vaše peniaze…
P.S.: Prečo “moje” striebro? Ja nie som ani predajcom, ani distribútorom, ani nie som na tom nijako komerčne zainteresovaný. Iba sa o túto problematiku už pekných pár rokov zaujímam…

pokial viem iony su najmensie castice ,pokial nepocitam atomy ,teda iony ,alebo castice striebra ich velkosti prechadzaju vsade a rovnako sa lahko z tela vylucuju.Jedine velke castice ,ktore sfarbuju vodu do siva,nemaju ziaden ucinok a tazko sa z tela dostavaju prec.

Koloidní nebo iontové?

Další velký spor se týká otázky, zda tato metoda produkuje “koloidní stríbro” ci “stríbrné ionty”. Vetšina míní, že koloidní je “dobré” a iontové stríbro “špatné”. Pravda asi opet bude nepopulární. Slovo “koloidní” odkazuje na stav, kdy jsou pevné cástice rozptýleny v kapaline (v tomto prípade stríbro ve vode). Pevné cástice jsou ovšem príliš velké, aby mohly být považovány za ROZPUŠTENÉ, ale zároven i príliš malé aby se daly odfiltrovat. Koloidní stav je nejsnadneji zjistitelný pomocí tzv. “Tyndallova efektu”, kde v kapaline obsažené cástice rozptýlí procházející úzký svetelný paprsek (treba laserového ukazovátka) do kužele. Osvetlené cástice pozorované pod mikroskopem mimo to vykazují náhodný klikatý pohyb (“Brownuv pohyb”). Když je neco úplne rozpuštené, Brownuv ani Tyndalluv efekt se neprojeví.

Pojem “iontový” odkazuje na stav kdy nejaká cástice nese elektrický náboj. V prípade “elektro-koloidního” stríbra je tento náboj VŽDY pozitivní. Nevytvorí se negativne nabitý iont. Skutecností tedy je, že elektro-koloidní stríbro má OBE vlastnosti, je koloidní i iontové. Koloidní kvuli VELIKOSTI cástic a iontové kvuli jejich NÁBOJI. Ve skutecnosti vetšina biologických studií nasvedcuje tomu, že jsou to práve iontové vlastnosti koloidního stríbra, které z nej delají tak dobrý baktericidní prostredek. Je zajímavé si povšimnout, že staré knihy o chemii nedelají mezi koloidními a iontovými stavy elektro-koloidních kovu žádný rozdíl.

Přednosti kvalitního KS vyrobeného generátorem GKS 100:

-nejmenší částice KS a tím větší celkový povrch za stejné koncentrace (ppm) - maximální účinnost vůči patogenům.
-tyto nejmenší částice se rychleji pohybují celým organismem a jsou z těla rychleji vylučovány všemi prostředky vylučovací soustavy. Jsou li částice větší (nekvalitní roztoky KS…), hrozí nebezpečí jejich hromadění v játrech.

Koloidní částečky jsou nejmenšími částmi na které jde pevná látka rozdělit aniž by došlo ke ztrátě individuálních vlastností látky. Další stupeň zmenšení je již samotný atom. Pod pojmem koloidní stříbro rozumíme v odpovídajícím smyslu extrémně malé částečky stříbra. Dle způsobu výroby (chemicky, mletí nebo elektrolýza) je možné dosáhnout velikosti od méně než-li 1nm až do 10nm. Tyto částečky se nacházejí v destilované vodě a nesou elektrický náboj. Protože se náboj stejné polarity odpuzuje, drží se jednotlivé částečky v rovnováze. Pozitivní náboj se stejně jako u baterie – hlavně díky účinku světla – časem vytrácí. Z tohoto důvodu je nutné koloidní stříbro uchovávat mimo dosah světla.

Mesokoloidy sú vyrábané špeciálnou technológiou, kde je strieborný materiál veľmi vysokej tzv. štvordeviatkovej 0,9999 čistoty najskôr rozložený na jednotlivé atómy, ktoré sú následne komprimované do umelo vytváraných častíc, z ktorých každá pozostáva z niekoľkých atómov. Striebro je tu nútené vytvárať stabilné nanočastice o veľkosti iba cca 0,65 nm (t.j. iba cca 2,3 násobok veľkosti jednotlivého atómu)- aj kvôli čo najväčšej účinnej ploche povrchu (veľmi úzko súvisí s účinnosťou liečby). Tieto kovové častice sú potom rovnomerne rozptýlené v deionizovanej vode farmaceutickej čistoty (aqua pro injectione), kde vytvárajú koloidnú suspenziu, no na rozdiel od iónov nie sú v nej rozpustné. Takéto častice Ag zostávajú vo vode rozptýlené natrvalo a rovnomerne vďaka prítomnosti malého elektrického náboja, nazývaného zeta potenciál.
Veľkosť týchto nanočastíc je kontrolovaná špeciálnou aparatúrou v renomovanom, medzinárodne uznávanom skúšobnom laboratóriu, takže žiadny podvod neprichádza do úvahy.

V prípade elektrolýzou vyrobeného iónového roztoku však vznikajú ióny striebra. T.j. atómy striebra, ktorým chýba jeden elektrón (katióny). Ide o elektrón umiestnený na vonkajšej dráhe, ktorý má na svedomí práve fyzikálne vlastnosti danej látky (atóm kovového striebra tento elektrón obsahuje, ión z elektrolýzy však nie).
Podľa výsledkov z laboratórií ale iónové produkty obsahujú len cca 1 až 10% Ag vo forme kompletných častíc, zvyšná väčšia časť Ag (90 až 99%)je bohužiaľ práve vo forme iónov striebra.