Krčná chrbtica

ahoj,ak ti odporucaju emg,maju podozrenie na tetaniu,treba to absolvovat.

odporucam prednostu Rudinskeho

Ahoj, a ak sa potvrdí pozitívná tetánia tak čo potom ?

dory vecer…moj partner ma velke bolesti do hlavy …z boka …ci zozadu… bojim sa…neviem ma to nieco spolocne z krcnou chrbticou?

moze ale aj nemusi mat…
ak su ti bolesti caste, treba navstivit vseobecneho lekara. hlava moze boliet nasledkom slabeho zraku, z vysokeho krvneho tlaku,z krcnej chrbtice, z ochoreni prinosovych dutin,mozgu,… treba pricinu vypatrat

Dobry den.Mam tiez bolesti chrbtice,mozete mi zaslat kontakt.Dakujem.

Ahoj. Vahonosne klby su bedrove a kolenne klby- na nich spociva cela vaha tela

Manžel je po nehode na motorke a ma zlomeny krčny stavec c2 ktory mu operovali v Nitre.
Davali mu titanovy šrob 5 cm. Ma zlomene aj križe-stavec l1. Chodi na rehabilitacie ale
zda sa nam to nedostačne . Nevie nam niekto poradit ako vybavit liečenie do Kovačovej,a čo id?

Dobry den, mam tie iste problemy ako Vy a pravdepodobne ma caka operacia dvoch alebo troch krcnych stavcov. Velmi rad by som sa s Vami spojil a poprosil o Vasu spatnu vazbu na moju mailovu adresu: jurajschlesinger@mail.t-com.sk
alebo na telefonne cislo: 0905 311 921

Dobry den,
mam tie isté problémy ako Vy, čaká ma operácia 2 krčných stavcov a mám obavy z tejto operácie. Rád by som sa Vás chcel opytať viac informácií. Mohli by ste mi poslať mailom Váš telefonický kontakt? Bol by som Vám vďačný. Posielam Vám tiež kontakt na mňa / 0905 311 921, jurajschlesinger@mail.t-com.sk /, môžete mi napísať, ja sa Vám ozvem spať.
Vopred Vám ďakujem,
juraj

Dobry den,
našiel som si Váš príspevok na www.zzz.sk a rád by som sa s Vami spojil ohľadom operácie krčnej chrbtice.Mam tie isté problémy ako Vy, čaká ma operácia 2 krčných stavcov a mám obavy z tejto operácie. Rád by som sa Vás chcel opytať viac informácií. Mohli by ste mi poslať mailom Váš telefonický kontakt? Bol by som Vám vďačný. Posielam Vám tiež kontakt na mňa / 0905 311 921, jurajschlesinger@mail.t-com.sk /, môžete mi napísať, ja sa Vám ozvem spať.
Vopred Vám ďakujem,
juraj

VERAL a MYDOCALM najlepšia kombinácia na uvolnenie krčnej chrbtice alebo zaseknutého nervu

Mam diagnozu skolioza a zablokovane stavce c5 a c6 a mierne napravenú lardozu a som z toho velmi smutná,lebo som skusala aj masaze,rehabilitacie,fyzioterapeutov,cvicenia a plavanie,bola som aj v Piestanoch u odborneho neurologa Haringa ale vsetko trvalo docasne a casom sa mi stavce vratili naspät a tak je to aj teraz. Co by bolo idealne vedel by mi niekto poradit alebo sa o tom aspon porozpravat? Moje císlo: 0918880668

Ahoj Lea.

Porozprávať by som sa o tom vedel.
Problémy s chrbticou mám už dlho.
Som po operácii L5/S1 totálna výmena platničky.
Chlapci ktorí tu píšu o rôznych super rehabilitačných centrách a vrátane nášho najlepšieho akupunkturistu a aj iný majú každý svoj kúsok pravdy, lebo :

1. Nepoznám hrdinu, ktorý by šiel na operáciu
chrbtice bez toho, aby neskúsil všetky
možné masáže, naprávania, akupunktúry,
obstreky, lieky, banky, parfínové
zábaly,injekcie, rehabilitácie a
ostatné konzervatívne metódy.
2. Myslím, že niet ani neurochiruga alebo
ortopéda, ktorý by operoval bez
objektívneho MRI /CT nálezu a bez
predchádzajúcej adekvátnej tzv.
konzervatívnej liečby.
3. M. Janík ako zástanca akupunktúry by mal
tiež rozvážne prehodnodiť prínos
akupunktúry a priznať, že má tiež
svoje hranice. Absolvoval som mnoho
akupunktúr okrem iného aj u Doc.
Šmondrka v Piešťanoch, ktorý bol
učiteľom mnohých tzv. veľkých
akupunkturistov na Slovensku a prínos
bol veľmi krátkodobý, avšak za pokus
to stálo.
4. Neustále tu píšete o bolestiach
chrbtice, niektorí to dokonca vedia
liečiť aj bez diagnózy. Takže čo
vlastne liečime ? Protrúziu disku,
herniu disku, osteochondrózu, spinálnu
stenózu, skoliózu, alebo niečo iné ?
5. Veľká pravda je, že ani operácia chrbtice
nezaručuje vyliečenie. Po operácii
chrbtice podľa veľkosti zásahu sa má
niekto výborne, niekto stredne a
niekto aj horšie ako pred operáciou.
6. Záver:
a-čo najskôr MRI = diagnóza
b-konzultácia neurológ + neurochirurg
( najlepšie 2 názory nezávislých
neurochirugov).
c-Ide o čas , na PN môžeš byť max. 1 rok,
aby ste neboli v časovom strese.

PS : nadpis je síce o krčnej chrbtici ale v praxi o priebehu je to jedno.

Ahojte.

Martin

Martin skús zavolať Lee možno že Ti načrtne ako ďalej s Tvojím problémom svoj problém ma z časti poriešený.Zostaň s pozdravom.

Dobrý deň, už 5 rokov sa trápim s herniou krčnej chrbtice C 6-7, bolesť mi ide do pravej ruky a pod lopatky. Bral som infúzie, chodím na rehabilitácie, ked je najhorsie, beriem lieky - niekedy mi je lepšie, inokedy horšie. Počul som o jednom doktorovi z Rajeckých Teplíc - volá sa MUDr. Tibor Mekyňa, vraj vie pomôcť v takýchto prípadoch. Chcem sa spýtať, či s ním má niekto z vás nejakú skúsenosť? Taktiež sa chcem spýtať, ak mal niekto z vás podobné problémy, ako ich riešil? Ďakujem vám vopred za odpoveď.

ahojte,tiez by som potrebovala poradit dobreho doktora z Bratislavy,co sa specializuje na krcne chrbtice.Uz siedmy rok ma trapia bolesti hlavne pri sedeni.Casto mi bolest vystreluje do hrudnej oblasti a nemozem sa nadychnut.Bola som na lieceni,rehab,infuzie,akupunkt,ale bohuzial nic nepomaha.Bola som na CT ale mam iba bloky.Dakuem za radu

Dobry den.
Zavraty mavam uz skoro rok, V poslednom case presli do hucania v hlave, nevolnosti, trpnutia zatylku a laveho ucha, bodavych bolesti hlavy. CT a MR mozgu som absolvovala pred 1/2 rokom s negytivnym vysledkom, Dnes som bola u ortopeda, zatlacl mi na stavec c1, potom mi tam pichol nejaku injekciu, zaver - modif CBS. Neviete, prosim, co to je? Nemozem spavat na boku, lebo mi je nevolno a hukot sa stupnuje a toci sa mi hlava, myslite, ze to je tym problemom s C1?
Po roku chodenia po lekaroch uz neviem, co mam robit.

Ahojte,ja ma tiey strasne bolesti chrbtice a to mam 32 rokov,zo dna na den je to horsie,buduci tyzden idem ku ortopedovi,tak uvidim co mi povie,ale zistili mi reumatitidu,tak sa “tesim”,po 30tke to ide dole vodou,mam 5 rocnu dcerku a nevladzem sa jej venovat,v noci nespim,lebo sa budim na bolesti klbov a tocieva sa mi hlava,v robote nevydrzim dlho sediet pri pocitaci,mavam migreny,ktore som nikdy nemala,no je to na nic.

Nepodcenujte bolesti chrbtice a spravte niečo pre odstránenie bolesti. chiropraktika@gmail.com