Krčná chrbtica

urcite za nim zajdi, mne pomohol velmi. Nebyt jeho pomoci, bola by som dnes po operacii. Ale vdaka nemu som na operacii nebola a uz rok som bez tazkosti. Odporucam!!

Ďakujem za odporúčanie, chcem sa spýtať, čo Vám konkrétne robil, len Vás naprával alebo aj Vám niečo pichal? Ďakujem

Martin nekonzultoval si z Leou a možno tam sa skrýva riešenie Tvojho problému. Zostaň s pozdravom

Ja mám tiež problémy s chrbticou a dr.Mekyňa mi veľmi pomohol, on chrbticu dokáže napraviť a nepichá len obstreky ako na ortopédii.Len kedysi nerobil cez poisťovne a platilo sa v hotovosti,teraz neviem.Prajem úspešnú liečbu.
Anna

Dobry den. Mozem sa spytat kde vam operovali krcnu chrbticu??Nebol to risk?Pomohlo Vam to? Ja mam caste migreny a zistili ze mam vyrastky na krč. chrbtici. Mozete mi napisat na moju mail adresu pirulka36@azet.sk Dakujem

Dobry den. kde posobi ten dr. o ktorom pisete?

Dobry den Martin. Ja som z Piestan. Kde posobi ten pan dr. o ktorom pisete ze sa venuje akupunkture??pirulka36@azet.sk

Ahoj Janka,neviem odkiaľ si,ale ja chodím s chrbticou k jednému súkromnému lekárovi.Volá sa MUDr.Tibor Mekyňa a má ambulanciu v Rajeckých Tepliciach, okr.Žilina. Po asi pol roku chodenia po ortopédii, kde mi pichali len obstreky a dávali lieky proti bolesti a ja som už nedokázala v noci od bolesti ani spať, som sa u neho objednala.Veľmi mi pomohol, pretože mi dokázal napraviť vysunuté stavce,ktoré spôsobovali všetky problémy a nemusím užívať žiadne lieky od bolesti.Je to však súkromný lekár,ktorý nerobí cez zdravotné poisťovne a liečba sa platí,ale stojí to za to. Č.tel do ambulancie 041/5494111. Ešte odporúčam ortopedický matrac a vankúš,je to na nezaplatenie. Želám skoré uzdravenie a čo najmenej bolesti
Anna

som po operacii krcnej chrbtice hernia disku c6/7 uz rok vkladali my titanovu platnicku a bolesti sa stale opakuju ako pred operaciou chodim na infuzie na cvicenia na masaze beriem aj lieky vsetko to iste ako pred operaciou skoro kazde 3mesiace bolest je neznesitelna na kontroly chodim do nz a po op.stranke vsetko v poriadku tak co na to poviete

Môjho manžela bolelo presne to isté, v piatok bol u Mudr. Mekyňu a momentálne sa má o 90% lepšie, ešte tam ide v utorok.

dobrý večer pani Helenka, ja som po operáci krčnej chrbtice 9 mesiacov, mám menené platničky C4/5 a C5/6 za karbonové, nemôžem otáčať hlavou do strán, ale bolesti mám stále do ľavej a pravej ruky, na liečení som ešte nebola a asi ani nepôjde, lebo sa bojím a čaká ma operácia L5 S1, takže žijem s bolesťami každý deň, aké cviky cvičíte na krčnú chrbticu by ma zaujímalo? Lebo ja neviem čo môžem cvičiť. Dakujem

dobrý večer, chcela by som reagovať na váš príspevok zo dňa 26.3.2008 lebo ja som po operácií krčnej menili mi dve karbonové platničky C4/5 a C5/6 a osem mesiacov po operácií mi trpnu ruky a predtým mi tak netrpli, bojím sa aby ma neoperovali znovu lebo bolesti mám každý deň, ale trpím statočne bez liekov iba občas si dám lebo nesmiem, napíšte mi prosím Vás, či ste bola opäť na operácií a ako to zvládate?

dobrý deň pani Helenka, som objednaná na výmenu diskov C4-5 a C5-6, doteraz som to brala optimisticky, ale ako som prečítala váš príspevok, tak ma obchádzjú mrákoty, môžete mi prosím vás bližšie napísať niečo o tej operácii?

Ahoj! Odporúčam:
-na začiatku reh. terapie lieky podľa ordinácie lekára
-jemná mäkká technika na krčnú chrbticu a šiju(môže ju robiť len fyzioterapeut, alebo rhb lekár)
-bránicové dýchanie!!! dychové cvičenia na posilnenie hlbokého stabilizačného systému
-dohodni sa na rehabilitácii o takomto cvičení a postupe

Ahojte aj ja mám problém s krčnou chrbticou mám chybu dakde pri C5-6 práve zajtrá ká čaká magnetická rezonancia. Moje problémy sú asi také, že to začalo s bolesťou ramien , najskôr ma bolelo iba jedno rameno a dnes asi mesiac ma už bolia obidve . Lekári si ma pohadzovali ortoped k neurologovi a opačne . Až syn sa už nemôhol na to ozerať a vybavil my neurologa mimo nášho mesta a ten po zhliadnuti snímku ma ihned poslal na MR. A potom sa uvidí. Ale ako tu čítam tak operácia nemusí byť východisko. Ramená ma už bolia tak intenzívne, že mi to nedá ani spať. Operácie sa bojím a neviem či by som ju podstúpila. Trvá to takmer dva roky a doteraz nikto s tým nič nerobil neberiem lieky žiadne cvičenia proste pripadala som si ako hipochonder. Ako sa liečiť a neisť na operáciu, čo pomáha?

Ahoj Anka,prosim ta ako naprava Mudr. Mekyna chrbicu- tahom? Ja a moja dcerka 17-rocna mame velke problemy s krcnou chrbicou, preto by som chcela vediet ci pomoze a kolko sa tam plati? prosim ta ak mozes moj email- katka1971@azet.sk

ahoj karin, ja som takisto po operácii C4/5,ale točí sa mi hlava, mám závrate, pritom poctivo cvičím kždý deň, chystám sa na kontrolu,napíš mi, aké máš pocity

Prosim vás kto má dake skúsenosti s diagnozou spinálna stenoźa protruzia C5 -6.Mag. rezonanicia potvrdila že by som mala isť na operáciu krčnej chrbtice som objednaná na operáciu do Nových Zámkov, čo odporúčate. ďakujem

dobry den,uz 2 tyzdne ma boli krcna chrptica,na lavej strane…Niekedy mi busi srdce,a pocit tuhnuteho krku alebo lopatky…bol som chory a mal som zvysene teploty a simentitaciu zvysenu,mam sa raz dobre raz na odpadnutie…moze niekto poradit,pripade ci nahodou nemam tetaniu,ale neviem co to je…moj kontakt…0949860071diky

ahoj ala

ja idem na tú operáciu budúci týždeň