Krčná chrbtica

Dobry vecer, mam 39 rokov, po 10 rokoch utrap / C4 / 5 hernia disku, C5 / 6 osteochrondoza disku s dorzalnymi osteofytmi, ktore zuzuju spinalny kanal o 3 mm / sa tiez chystam do NZ. Pomohli Vam? Prosim odpiste mi ako Vam je. Dakujem

Dobry den pan Jozef, nasla som vas prispevok z 3.5.2010 ja cakam na operaciu vymenu platniciek v Nitre. Mozete mi napisat, ako ste sa mali tesne po operacii, pripadne kto vas operoval, ci je vam lepsie a ako dlho trvala rekonvalescencia? Mam z operacie strach. Mate nejake obmedzenie v otacani hlavou? Mne maju menit 2 platnicky 5/6 a 6/7. Velmi pekne, dakujem za odpoved.

Dobrý deň, mám problémy s krčnou chrbticou a odporúčajú mi operáciu chrbtice. Chcem sa Vás spýtať, či Vám tá operácia pomohla? A ako je to po operácii? Ďakujem.

Prosim Vas o radu. Pol roka ma boli v ramene smerom ku klucnej kosti a smerom k lopatke. Zistili mi z rentgenu, ze mam cervikobrachialny syndrom. Poradte ako sa to lieci?

Pre všetkých, ktorí sa trápia s chrbticou, mna zlomili pri pôrode, a trpím už dva roky. Chodím ku doc. MUDr. Kobela phdr., vojenská nemocnica v Ružomberku, je to primár fyziatricko rehabilitačného oddelenia, ale v prvom rade je to človek a nehľadí na Vás ako na niečo z inej planéty.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako vám to prešlo. Toho času mám podobné príznaky ako vy.

Mam problémy s krčnou chrbticou roky, tuhne mi šija, blokuje sa mi lopatka, mám slabé ruky, niekedy mi je aj kabelka ťažká, trpím migrénami. Zvonenie v ušiach sa mi objevilo asi pred 3 rokmi, bola som na neurológii, na krčnom, nepomohli mi, lebo nezistili príčinu, trvalo mi to asi 2 mesiace, (v noci, keď bolo tich to bývalo maximálne nepríjemné, otravovalo mi to život a kvalitu spánnku.) No, ale ako to prišlo, tak aj samé odišlo, zrazu som si uvedomila: Že jéj, veď dnes v noci mi v ušiach nezvonilo a odvtedy mám kľud.

Pani Zdena, v mojom prípade poškodenia kŕčnej chrbtice došlo k stavu, že platnička c5-c6 stlačila miechu tak nešťastne, že najprv výrazná pulzujúca bolesť v pravom ramene + tŕpnutie celej ruky, pridalo sa tŕpnutie ľavej ruky, postupovalo do nôh, tie pre stŕpnutie som už pomaly necítil, nedokázal som chodiť, stŕplo mi telo až po prsné bradavky. Hrozilo ochrnutie. Podstúpil som operáciu na Neurochirurgickej klinike v KE, operoval ma Pán MUDr. Lekvuš, ktorému veľmi ďakujem, lebo mi pomohol. Teraz som 2 týždne po operácii a postupne to stŕpnutie začínam rozchádzať. Bolo to hrozné. Čas v mojom prípade zohrával rozhodujúcu úlohu. Netreba s operáciou otáľať, čím skôr, tým lepšie pre Vás.

Dobrý deň pani Maja, kontakt Neurochirurgická klinika KE, Pán MUDr. Lekvuš.

Ahoj, už cca. rok mám problém s rukami, stredný prst v určitej polohe vidím hviezdy, mám nález na krčnej chrbtici, hrozí mi operácia C3-6, neurologička tvrdí, že to je reuma, ale ja mám po jej ostrekoch do ruky obrovský problém s prstami, s celou rukou, operácia na krčnej zatiaľ sa čaká, čo ďalej, ruka trpne, bolí neznesiteľne.

P. Stanislav, ako Ste boli na tom s útlakom miechy, koľko mm? Tiež ma čaká operácia a neviem sa rozhodnúť, pretože každý, koho poznám, je už na inv. dôchodku a má sa horšie. Ďakujem, v Košiciach krčné chrbtice operuje v súčasnosti iba MUDr. Levkuš.

Ahoj, mám problémy s chrbticou, som po úraze a operácii, môžeš mi dať prosím kontakt na dobrého neurológa v KE, ktorého spomínaš? Ďakujem, m.

Dobrý den,
asi po 2 rokoch trápenia z degeneráciou platničky v krížoch som sa na odporučanie viacerých známych objednal k Mudr. Mekynovi. Čakal som max týžden. Jeho hlavnym zazračnym liekom su Glukosamínové injekcie, ktoré u nás ani nie su registrované. Ani ich predomnou nenaberal, ale v susednej miestnosti aby som nevidel obal, kludne to mohla byt destilovana voda. Po ich pichnuti ešte miesto stimuluje laserom. Tri taketo ošetrenia po 3 injekcie Vas vyjdu na asi 270€. Dalšou jeho liečebnou metobou je razova vlna kde za jedno asi 20sekundove ošetrenie berie 50€. Pritom v hociktorej lepšej nemocnici Vas minuta vyjde na 15-20€! Poskituje aj pulznu magnetoterapiu v podobnej cene. Medzi jeho klientov patri večšinou smotanka z celeho slovenska, takže tak su aj ceny nastavene. O celej liečbe van nevyda žiadny lekarsky zaznam, takže keby ste na jej nasledky zomreli nikto nič nevie. Jedine dostanete danovy doklad vystaveny na “komplexnu liečbu chrbtice”. Naplavanie chtbtice robi klasicky skrucaním ležmo. Treba upozornit na jeho uchylku ktoroj je vykrucanie krku. Hoci som nikdy nemal problemy z krčnou chrbticou od navštevy u mudr mekynu už mam / 3roky /. Prve vykrutenie krku prebezlo bez akehokolvek upozornenia zlahka po stojačky odzadu. 2x to už nešlo musel som si sadnut. 3x sa to už podobalo na zapas v grecko-rymskom štyle. Informoval som sa aj mojich znamych ktory mi ho tak vrelo odporučali, a museli priznet že pochodili podobne ( (! ZA 300€ som mohol krasny pobyt dakde v kupeloch bez trvalych nasledkov. Myslim že praktyky Mudr. Mekynu by mohli zaujímat nejeden kontrolny organ v tomto štate.
Každemu kto ma akekolvek problemy z chrbticou či platničkou odporučam podstupit ozonoterapiu. Dalšim doležitym faktorom je aby ozonoterapia prebehla do 3 mesiacov, Nie že vas bude obvodak pol roka držat na PN-ke o brufenoch a potom budete čakat zazraky. Pokial si to možete dovolit a je možnost zaplatte si radšej magneticku rezonanciu platničky, lebo RTG Vam nič nenajde.
S pozdravom IVAN

Ešte som zabudol dodat že cenník vykonov sice visi v čakarni u Mudr. Mekinu za dverami zakritý vešiakom, ale tak minijaturnym pismom že je problem sa čokolvek z neho dozvediet. Ked som sa ho snažil vydopitovat mailom nikdy som nedostal žiadnu odpoved, hoci na maily odpovedaju takmer ihned.
Spozdravom IVAN

Teraz čítam tento príspevok, mala som podobné problémy, ako ste na tom po troch rokoch?

Pán Ivan ste veľmi zatrpknutý a infikovaný proti pánu Dr. Mekyňovi. Asi ste neboli u našich Pánov doktorov, ktorí Vás s problémami objednajú za pol roka na ošetrenie alebo zaplatíte 15 € za prednostné akože vyšetrenie. Ak sa Vám nepáči, prečo tam idete? A zopakujte si gramatiku, lebo mi vykrúca pri nej krk!

Pekn. den, pisal ste toto pred rokmi, uz ste po operacii? A ak ano tak ako vam je, prosim vas odpovedzte mi mozna to caka aj mna, kde vas operovali? Prosim vsetkych co su po operacii krcnej chrbtice, aby mi napisali, prosim. Dakujem pekne. Udajne to moc nepomaha, ked je diskopatia - porusenie platniciek na krc. chrbtici.

Dobrý deň, som 15 dní po operácii krčnej chrbtice pre útlak platničky na miechu a absolútnu spinálnu stenozu, menili mi platničku C4 / 5. K rozhodnutiu operovať som dospela po rokoch problémov a bolestí. Zatiať neľutujem, cítim sa dobre a bolesti sú momentálne minimálne. Operovali ma v Bratislave na Kramároch, myslím, že sú tam špičkoví odborníci a tak isto aj zdravotné sestry sú ústretové, milé. Pokiaľ sú problémy a bolesti už veľké a dlhodobé, myslím, že treba ísť do toho.

Dobry vecer, prave citam vas prispevok. Ja mam presne tieto iste problemy, trvaju 3 mesiace. Zacali bolestami v pravej lopatke a postupovali do praveho ramena, cez laket smerom k zapastiu. Najvacsie bolesti som pocitovala v lopatke tahava bolest, ktora presla do ramena a potom do lakta. Postupne presla do zapastia, a zostal mi prst uplne zmravenceny. 3mesiace mi nevedia pomoct. EEG v norme. EMG v norme. Momentalne cakam na MR krcnej chrbtice MR mozgu. Vybrala som injekcie asi tri druhy, posledne Movalis 10ks. Tie myslim zabrali najviac a bolest ustupila. Mravencenie v prste pretrvava neustale. V ruke nic neudrzim, vsetko mi pada. Podstupila som aj akupunkturu, na chvilu sa zlepsilo, ale potom sa vsetko vracalo spat. Stale mam pocit krutenia hlavy, zistene mi boli titubacie[tahanie do lavej strany], vysetrli ma na ORL v BB, kde mi zacali hovorit o vestibularnom syndrome. Zhorsil sa mi aj sluch. Momentalne som na liekoch Movalis 15mg, Aescin, Nalgesin forte. O 10 dni mam MR tak cakam co viac sa dozviem a dufam, ze mi uz konecne niekto pomoze a nasadi spravnu liecbu.

Doryy den, nevie ako a o čo skor, ale ja mám problemy s krčnou už 4 roky. 4x do roka podla objednávok so na neurologii a 4x do roka so na rehabi… , mám nález na 3 platničkách ale akosi sa s tým mordujem sama. Až včera som sa dohovorila s lekarkou o neurochirurgickej konzultácii… len neviem kde sa mám ozvat. Uvážujem o Ružomberku. Dopovala som sa liekmi až so sa dostala na gastro so chronický zápalom a vredom. Všade vetšinou som dostavala odpovede, šetrite sa, ale ako v práci?