Krcove zily

Týmto Vám prosím o bližšie informácie ako prebiehala operácia zíl novou metodou v Bojniciach a aký je súčasný stav.Je k dispozícií nejaké video na nete?
santal

Prosim vas o radu caka ma operacia krcovej zile. Mam len 17 rokov zachvilu 18 rokov chcel bi som sa dozvedet akoto vsetko to je ci to boli alebo neboli… a jaka je dlha rekonvalescencia. Keby ste mi mohli poradit Dakujem moc…

Nová metóda je to tak akurát v Bojniciach. :slight_smile:

Rozhodne treba podať sťažnosť na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivosťou. Komplikacie po zákroku môžu nastať aj ked nie až takéhoto rozsahu. Lekár to možno robil prvý raz v živote. Ale jeho správanie po operacii možno nazvať chrapúnstvom. Treba sa sťažovať na riaditelstve zariadenia aj na urade pre dohl. a žiadať odškodné cez právnika. Ver mi že ho s dobrým právnikom dostaneš.

Chcel by som sa opytat, ci pri operacii krcovych zil laserom je tato mozna aj pri krcovej zile vacsej. napr. cez cele lytko.

Bola som pred dvoma týždňami operovaná na krčové žily metódou RFITT, noha ma strašne bolí, celá je posiata modrinami a obrovským krvným hematómom v oblasti slabín, sľubovaný vysoký pooperačný komfort a minimálne bolesti po operácii sa nekonajú. NIKDY v živote by som si nohu už operovať nedala.

Dopadla som podobne, ake nie rovnako. S tým rozdielom, že som už pol roka po operácii a stav operovanej nohy je podstatne horší sako pred operáciou, a to nielen viditeľne, ale aj vo vnútri. Mám sa rozhodnúť pre ďalšie operácie tej istej nohy, pretože mi vraj hrozí embólia. Pre túto veľmi zlú skúsenosť, s ktorej som sa ešte nespamätala, sa strašne bojím. Preto by som Vás prosila, či je možné, aby ste mi napísala, kde Vám to robili, aby som vedela, kam nemám ísť. Ďakujem.

Robili mi to v Bojniciach, neodpustím si, že som sa na tú operáciu dala. Nikdy som s nohou nemala problémy, išlo len o estetickú záležitosť. Bojím sa, že už nikdy nebudem mať nohu v poriadku, práve naopak, že mi bude spôsobovať už len a len komplikácie a bolesť. Valery

Ak nemusíte, nohu si rezať nedajte - ja som to podstúpila a urobila najväčšiu chybu života.

Ako keby som to písala ja. Rozdiel je len v tom, že ma doktor presviedčal, aké veľké zdravotné riziká mi hrozia, keď na operáciu nepôjdem. Napriek tomu nadávam aj sama sebe, že som na operáciu išla. Možno však budete mať šťastie a stav sa upraví časom. Ešte môžte dúfať. Držím palce a ďakujem za informáciu.

Ahojte.
moze aj mne niekto poradit? dnes idem na operaciu krcovych zil a dostala som menstruaciu, mam ist aj tak? alebo mam zrusit operaciu a cakat dalsi pol rok? da sa to operovat aj pocas menstruacie? dakujem.

Dobry, ja som mal operovane zily a za dva dni ma prepustili a vsetko v pohode. Len hlava ma silno bolela to po epiduralke t. j. injekciico ma pichali do chrbta. Ale po 8 rokoch sa mi zrobily na druhej nohe a musim ist znova na operaciu.

Zdravim vsetkych, ktori reaguju na prispevky, aj ja som cakatelkou na operaciu v Ziline, bolo mi vsetko vysvetlene ako bezpreblemovy zakrok a velmi dobre ku mne pristupovali pocas konzultacie, zijem v zahranici a domov pridem na dva tyzdne na zakrok, aj ked mi bolo povedane, ze mam len malu zilu a zakrok sa zda bezproblemovy, strasne sa bojim. Ma niekto nejake povzbudenie?

Smiem vedieť, kde Vás operovali? Aj mňa čaká operácia v Bojniciach a moc sa bojím ako každý z nás. Nech to len dobre dopadne.

A akú mate teraz nohu? Ak smiem vedieť, mňa to totižto len čaká.

Ja som bola na operacii v Bojniciach v marci 2010 novou metodou, mozem potvrdit, ze operacia prebehla na profesioanalnej urovni, lekari su super a vysledok, mam to velmi dobre spravene, mala som strasne krcove zily, teraz mam nohy ako za mlada - noste po vybrati stehov stahujucu pancusku, nie obvaz, lebo ten to malo stahuje a nanoc si to stahujte dolu, vrelo odporucam a som nadmieru spokojna, Elena.

Dobry den, byvam a pracujem v GB, dlho som sa rozhodovala ci mam podstupit operaciu v GB alebo doma na Slovensku. Snazili sme sa aj o konzultacie na Slovensku, ale kedze k nam mali lekari pristup ako keby sme od nich pozadovali neviem aku laskavost, tak sme sa nakoniec rozhodli pre operaciu v GB. Operovali ma v Birmingham Treatment Centre pred dvoma dnami. Do nemocnice som prisla o 12:00, asi o 13:30 mi dali celkovu anestezu, prebrala som sa asi o 16:30 a potom ako sa ma opytali ci sa mam ok sa ma hned opytali co mi mozu doniest jest a pit a o 17:40 ma uz aj prepustili domov. Citala som vela o operacii krcovych zil a velmi som sa bala operacie a pooperacnych bolesti. Operovali mi zily pod kolenom, takze mam bandaz od kolena az po chodidlo. Bandaz si mam dat dole 4 dni po operacii. Zatial som len videla, ze mam vacsiu modrinu pod kolenom, ale to je asi normalne po takejto operacii.

Chcela by som vedieť, či ste mali aj dáke hrčky na nohe po tej operácii. Ja som mala modriny a krvavé flaky ale to sa mi už pekne zahojilo nosím pančuchy a je to celkom dobre až na to, že mám hrčky po celej nohe tam, kde tá žila bola a moc sa bojím, že to je zlé a nemá to tam byť. Vraveli mi, že to je z toho, že tam tá žila sa spálila bolí to len na dotyk, ale aj tak som ztoho nervózna je to dosť tvrdé tie hrčky či čo to vlastne je neviem ani sama. Prosím ak viete tam reagujte na moj príspevok a hocikto kto bol na operácii s RFITT metodou. Ďakujem.

Ja som síce na tej operácii nebola, ale mala som o ňu záujem, ale po porade s jedným doktorom v BA, som sa dala odhovoriť. Mám dosť veľké tie žily a preto mi povedal, že laserom sa to neoplatí robiť, lebo mi ostanú hrčky po kožou a nebude to príjemné ani na dotyk a možno ani na pohľad. Čiže spraviť sa to laserom dá, ale efekt nebude taký, ako by človek očakával. Možno je toto aj tvoj prípad.

Dobrý deň, čítala som Váš príspevok, ja idem v stredu do Bojníc, ako každý sa strašne bojím. Chcen sa spýtať, či ste boli v spinálnej anestezii alebo v úplnej narkoze? A koľko dní ste tam ležala? Veľmi pekne ďakujem.