Krcove zily

Ahoj Adka, chcela by som ťa poprosiť o kontakt do Žiliny a tiež by som chcela vedieť ako dlho trval zákrok a kedy ťa po zákroku pustili domov. Ďakujem veľmi pekne.

Ja som mala len začínajúce kŕčové žily pol roka dozadu a v lekárni som si kúpila priessnitz na to, ten mi pomohol a kŕčové mi úplne ustúpili, odvtedy ho používam preventívne tak každý druhý-tretí deň.

Milá Dáša, strašne by ma zaujíma ako si dopadla S tou operáciou V Žiline. Tvoj email je presne taký istý ako by som ho sama písala. Žijem vonku, domov idem na dva týždne. môžeš mi prosím ťa napísať ako si dopadla, či si bola spokojna A či ťa to bolelo, a či si to za tie 2 týždne štíhla. Ďakujem.

Ja uprednostňujem prevenciu a preto si nohím radšej natieram priessnitzom na žily a cievy, pijem veľa vody čo je prevencia asi voči každému ochoreniu a sem tam hodím na ne studené sprchu na lepšie prekrvenie :slight_smile: treba myslieť viac na prevenciu než na liečbu :slight_smile:

Ako teraz čo som objavila na kŕčové žily v lekárni, volá sa to priessnitz a je to gél na žily a cievy, je úplne úžasný, hneď mám odpuchnuté po ňom nohy!

Na kŕčové žily je super Hroznový olej, treba ho užívať aj vnútorne, viď. popis: http://www.biorastlinneoleje.sk/Hroznovy-olej-250-ml-BIO-d365.htm

Som 2týždne po operácii, na nohe 7rezov. No uz asi 3den mam neskutočne krče v lýtku operovanej nohy, ináč v pohode, keď si odmyslím angínu, z ktorej sa momentálne dostávam, zrejme “vdaka” oslabenej imunite po operácii

Dobrý deň
Chcem sa opýtať ako je to zo zákrok krčových žíl, , bola som u angiologa a ten mi povedal že mala by som ísť na oeráciu ľavej nohy že mam problém z krčovými žilami, , chcela som sa vás opýtať koľko stojí takýto zákrok a kde ho robia…
dakujem

Po priessnitz gély mám kŕčové žily menej viditeľné a ustupuje mi opuch, k tomu sú dobre počas dňa používať špeciálne pančuchy z lekárne, kompresné :slight_smile:

Ahoj Patricia. Krcove zily odstranuju v BA Petrzalka. Neviem odkial si, ale zial cenu neviem. Ak tak skus im napisat. www.chirkoz.sk Snad ti to pomoze. Zelam pekny den

Ja som to zvládla bez operácie, ak kŕčové žily podchytíte v začiatkoch a hneď ich riešite k operácii nedôjde :slight_smile: keďže ich mala mamina boli mi dobré známe a už hneď pri prvých príznakoch som si kúpila priessnitz gél na žily a cievy, nohy vykladala, robila zábaly a podobne :slight_smile:

Veľmi som sa bála operácie kŕčových žíl a vyzeralo to tak, že sa jej nevyhnem… nakoniec som skúsila ako poslednú záchranu pred operáciou ambulantnú liečbu laserom v BA a som šťastná, že som na operáciu nešla… zákrok trval necelú hodinu a ešte v ten deň som šla domov… o dva dni som sa mohla na nohy postaviť a o pár dní som bez problémov chodila… takže dvojtýždňová dovolenka :smiley: a bola som fit

A kde v Bratislave si bola? Na nejakej súkromnej klinike alebo normálne v nemocnici? A ako dlho si potom nosila pančuchy alebo obvazy?

Robili mi to v Ústave lekárskej kozmetiky v Petržalke. Veľmi profi zariadenie s výbornou starostlivosťou, možem doporučiť :slight_smile:

Ja som absolvovala operáciu laserom v 2009 v Petržalke, platila som 165, - eur a nemocnica tomu hovorí “výber operatéra”, dostala som čiastočnú anestézu od pása dolu, v nemocnici treba byť 24 hodín práve kôli tej narkóze. Potom sa nasadí kompresná pančucha, tú som nosila niekoľko dní v kuse tuším. Mala som obrovskú modrinu na stehne kadiaľ viedli laser a žilu mi operovali na lýtku. Je rok 2015 a nová žila sa mi nevytvorila, ale i vďaka tomu, že poctivo nosím hlavne na jar, jeseň a celú zimu kompresné podkolienky a občas beriem kúru Detralexom na posilnenie ciev. V lete je to veľmi ťažké, nedoporučuje sa veľmi slniť ani chodiť do sauny a horúcich termálnych kúpeľov, to všetko kŕčové žily zhoršuje. Dobré je chodiť pešo po schodoch, vykladať si nohy, jednoducho sa o tie nôžky starať.

Ahoj som piaty den po operacii robili mi to v ziari nad Hronom a mozem Ti povedat ze ziadne bolesti ani nic hrozne necitim necitaj nic ja som citala a koli tomu odkladala operaciu.rez boli sem tam zalezi na tom ako si sadkaš.neboj sa nicoho zvladnes to.drzim palčeky.

vyhla som sa operacii krcovych zil, mala som tabletkovu liecbu, stahovacie pancuchy a gel priessnitz

na krcove zily je najlepsi gel priessnitz, velmi rychlo mi vzdy zabera hlavne vecer ked mam nohy priserne opuchnute

ja som zacala uzivat sanguiflow a pomaha mi na zachovanie zdravého prietoku krvi a zdravého krvného tlaku. Skus