Krvácanie zo zadku po veľkej potrebe

Dobrý deň / večer, po veľkej potrebe občas krvácam zo zadku. Je to normálne? Mám 26 rokov.

Nie, normalne to nie je. Treba ist k lekarovi.
Asi mas hemoroidy, lahko sa to zisti a lieci.

môžeš mať problém z hrubým črevom - cista, okamžite k lekárovi

kolega bol v pondelok na vyšetrení…bal sa a nakoniec to vyšetrenie prežil v pohode…

Nesmieš sa báť je potrebné aby si navštívil čím skôr odborníka neodkladaj to.Já som to odkladala a nakoniec musela byť operácia.Nemal by si to zanedbať a hanbiť sa vôbec nemusíš.Držím Ti palce.

Ja mám presne 2x toľko rokov ako Ty a podobný problém mám už asi 5 rokov. Musel som sa prispôsobiť a trocha som upravil režim. Vypustil som raňajky a vlastne do obeda všetky jedlá. Aj kávu, lebo tá u mňna vyvolávala okamžité nutkanie ísť na potrebu. V práci idem s kolegami normálne na obed. Potom si dám doma kávu a do pol hodiny musím ísť na WC. Nasleduje sprchovanie a veľmi nepríjemná bolesť konečníka až do večera. Ráno však opäť fungujem. Len nesmiem ísť na vecko v robote - tam by som tú následnú bolesť nevydržal. Doma už nikam nejdem a nikto ma tam nevidí, takže sa to dá. Aj keď to nie je bohvieaká sranda mať takto nalinkované poobedia, ale čo už spravíš. Ak nájdeš odvahu, choď k lekárovi. Ja som ju nenašiel a tak som si musel zvyknúť. Lepšiepovedané ešte stále si musím zvykať - isté veci mi unikajú. Skúšam brať veci tak ako sú, ale tento spôsob je veľmi obmedzujúci a ani Tebe ho neodporúčam.

ja mam ten isty problem a 25 rokov, treba jest makku stravu, len polievky a stavy a vela pit. A kup si Psyllium, je to indicka vlaknina, ktora vstrebava skodliviny v crevach a robi stolicu makksou. No urcite by som navstivila lekara, ja sa to chystam urobit ked sa vratim o par dni na slovensko zo zahranicia, aj ked mam obavy ale radsej skor ako neskoro. Drzim palce a hlavne to nezanedbajm kludne moze ist len o nejaku porusenu cievku alebo hemeroidy este v zaciatkoch a to sa da velmi rychlo upravit.

Neuraz sa, ale asi ti skutočne isté veci unikajú. Môžeš mať aj nádor v čreve a ty nejdeš k lekárovi? A to si vo veku, keď by si to už mal vedieť! A 5 rokov sa s tým trápiš? To čo ty robíš, nie je riešenie, aj keď ti prináša istú úľavu. Viem o čom hovorím, podobný problém môj lekár vyriešil veľmi skoro. Jedno nepríjemné asi 5-minútové vyšetrenie a bolo po strachu. A stalo to zato. Vážne ťa nechcem uraziť, ale na čo čakáš? Na rakovinu? Takýto nedbalý postoj k vlastnému zdraviu, postoj typu “čo už” - s tým som sa dávno nestretla. A že vraj muži viac používajú mozog ako ženy a menej sa riadia citmi. Ty nie si muž? Možno sú moje slová prisilné, ale ako ťa nakopnúť, aby si šiel s tým za lekárom?

Prosím ťa pekne ako môžeš byť taký lahostajný k svojmu zdraviu ved máš len okolo 50 rokov, si ešte mladý schopný chlap necháš sa takto trápiť a tak dlho ako si si mohol zvyknúť na tie bolesti.Som mladšia od teba a mala som bolesti len 2 mesiace a hlavne v noci to bolo na zbláznenie, nemohla som bez tabletiek zaspať a cez deň ma nutkalo stále na potrebu tak som šla na vyšetrenie a pri prvom vyšetrení hned doktor odborník zistil nádor konečníka a už bol velký.Až po 2 mesiacoch som bola operovaná a konečný výsledok - stomia.Najprv som bola zúfalá ale už som si zvykla a vieš koľko pacientov tam bolo s touto diagnozou,? Môžem ti povedať že velmi veľa a mladých nielen starých ,ale žijeme to je podstatné a netrápi nás bolesť ako teba.Tak sa konečne preber ak chceš ešte pár rokov žiť vo svojej rodine lebo môže byť neskoro.!!!

Ale Nikky, som po 50-ke, takže veľa toho nečakám. Ak som to (hoci aj s obmedzeniami) 5 rokov vydžal, tak to asi nebude prehnane vážne.Ak by to vážne bolo, tak by mi ani doktori nepomohli a mal by som to už asi za sebou. Možno by som to musel riešiť, keby som mal iný druh zamestnania. Za súčasných podmienok som ochotný tie patálie znášať. Pravdupovediac vôbec netúžim po tom, aby mi lekár povedal čo mi je a následne stráviť s veľkou pravdepodobnosťou zvyšok existencie v nemocnici. Toto ma skutočne neláka. Vskutku však vravím, že toto nie je návod. Iba jeden zo spôsobov, ktorý môže niekomu pripadať čudný.

ahojte mam tiez ten isty problem,az na to ze popri velkej potrebe mam to krvacanie,nie je toho vela ale nie je to nic prijemne,ked tam vidim tu krv a aj na papieri,a mam aj trochu bolesti po tom.mam 26 rokov a momentalne som v zahranici tak som ln chcela vediet co to asi moze byt.pocula som ze ze vraj zlata zila ale ta je hlavne pri sedavom zamestnani a to ja nemam.poradte kto viete,dakujem

som mesiac a tizden po potrate a tiez krvacam pri velkej potrebe nie je to vela ale je to normalne prosim o skusenu radu dakujem

Ja mam iba 15 rokov, ale mam to krvacanie zo zadku iba mozno raz za mesiac, moze to byt neco zle, ale to iba ked si otriem zadok a vtedy na toaletnom mam trochu krvi, inak nic, je to vazne, je to nieco, co by sa malo riesit?

Netreba robiť paniku, ale treba navštíviť lekára, aby sa vylúčilo vážnejšie ochorenie. Príčina môže byť rôzna:

- tzv. fisura - vlásočnicové prasklinky na konečníku, vtedy je krv jasno červená, treba zmäkčiť stolicu a dodržiavať riadne hygienu (po každej stolici sa umyť vodou)
- hemoroidy - výduť na cieve v blízkosti konečníka, ak by praskla, asi bude krvi viac
- ak je krv natrávená, má tmavšiu farbu až do čierna, vtedy netreba váhať s návštevou lekára.

Hlavne žiadnu paniku, ale na druhej strane si to netreba pestovať, V.

Dobry vecer po 8. mesiacoch od operacie som sa rozhodol zapojit do tejto temy, aj ja si pomaly na stomiu zvykam, a potreboval by som nejako poradit. Este pred 3. mesiacmi som mal stolicu pravidelne, teraz kazdy treti den a aj to musim vypit senny caj, nie je v tom iny problem?

Asi pred mesiacom som mala velké problémy s tvrdou stolicou po 2 krát Od vtedy mám strašné pichanie pri vyprázdnovaní niekedy aj krv Pravidelne sa vyprázdnujem každé ráno Užívam aj Detralex anič čípky ked si dávam to velmi bolí Co mam robiť? Bojím sa isť k lekárovi. Dakujem za radu!

Nesedte doma, ale sup k lekarovi (chirurg alebo gastroenterolog). Najlepsie si od vseobecneho lekara vyzdvihnut odporucanie. Internet Vam nepomoze. Lekara sa nebojte, on takych zadkov, ako mate Vy urcite videl stovky.

Dobrý deň, ja mam 25 rokov a tiež mam problemi s krvacanim z konečnika, bola som aj na vyšetreniach a nič mi nezistili. Vraj som v poriadku, ale tak mne sa to vracia stale tak raz za pol roka. Pomerne dost krvi, čistej. Takto mi to trva už 2 roky. Čo mam robiť? Ďakujem…

Pekny den vsetkym, som rok po operacii hemoroidov, prosim poradi mi niekto pravidelne my to krvaca. Su to velke bolesti, a misa plna krvy. Ako mam dalej postupovat u som si dost vytrpela. Vopred dakujem.

Akekolvek krvacie nie je v poriadku. Moje krvacanie z konecnika bolo diadnostikovane ako trhlina konecnika. Myslim, ze radsej nevahat a ist k lekarovi. Ja som sa tiez obavala, ze co to mam, najskor som myslela, ze mam hemoroidy. Najhorsie je to stipanie a neda sa usediet pri sedeni. Ved to poznate po toalete a tak. No nic, zasla som k lekarovi. Som z BA, tak najrychlejsia pomoc bolo laserove osetrenie. Uf som rada, ze to mam za sebou. Pri operacii sa da vydrzat a nie je to ani tak narocne. MUDr. Dimov ma operoval. Momentalne to mam za sebou a tesim sa dobremu zdraviu.