Ktoré detské príkrmy sú najlepšie?

mne sa to aj nezdalo, že by sme mali až toľko času. ja som videla mamičky čo dávali napríklad na ihrisku aj takým menším deťom normálne príkrmy kde bolo aj mäsko. aj som sa ich chcela na to spýtať koľko krát ale nechcela som sa strápniť :confused:

To si ako prosim ta na to prisla, ze take male dieta moze jest maso uz? Ved to je vseobecne zname, ze s masom treba pockat az kym uz fakt nie je v takom veku, kedy je to pren vhodne. Ved aj doktorky nech sa spyta ta jej tiez isto povie

Ty si sa na to pýtala doktorky keď sa ňou oháňaš? Keď si pozrieš aj v obchode alebo v lekárni, príkrmy s mäsom tak máš dosť veľa aj takých, ktoré sú určené už od ukonečných 6 mesiacov mesiaca, tak snáď keby to tie deti nemohli tak také nepredávajú. Jasné, že nie dávať rezne vyprážané a neviem čo všetko ale v takejto forme pokojne môže. Dieťa má mať pestrú stravu

baby prosím vás nehádajte sa tu kvôli tomu. ja som tiež bola v tom, že sa to môže až neskôr ale fakt som si čítala teraz niečo aj na internete a tam sa veľa mamičiek zhoduje v tom, že v takomto menšom množstve je to iba na prospech. strava je oveľa pestrejšia a presne to detičky potrebujú :slight_smile:

Nie, ja sa nehádam len proste, nemám rada keď niekto rozpráva alebo teda skôr píše o niečom, ako o hotovej veci, že takto to je a pritom to nie je pravda vieš. Akože ja môžem kľudne nájsť tie výživy kde to napísané, že sú od pol roka a je v nich mäso a pridať ju sem, mne to nerobí problém. Proste netreba tu riešiť mylné informácie

Ja sa tak isto nehadam. Osobne akoze je mi to jedno, ked mysli, ze je to pre take male dieta vhodne tak nech mu to dava ale ja by som to asi neurobila. Teda isto, svojmu dietatu som tak skoro prikrm s maskom isto nedavala. Cakala som ovela dlhsie

V tom sa asi jedinom zhodneme, že to je každého vec. Keď ty nechceš nič také dieťaťu dávať tak nedávaj ale ja si myslím, že by strava mala byť pestrá a po troškách nemôže nič uškodiť :slight_smile: Toť môj názor viac sa už k tomuto nebudem vyjadrovať

nechcela som aby sa tu rozpútala takáto debata :frowning: mrzí ma to teraz veľmi, fakt. ja sa ešte spýtam doktorky lebo sa mi zdá, že obe máte v niečom pravdu a nechcem to rozhodovať ja, takže to radšej vymyslíme takto dobre :slight_smile:

Tiež som nechcela aby sme ťa nejako zmiatli, ale vidíš každá máme na to svoj názor. Som si istá, že obe chceme pre svoje dieťa len to najlepšie. Ibaže to robíme po svojom. Ja sa nechcem s nikým hádať. Vôbec nie som taká povaha, čo by sa púšťala do zbytočných konfliktov a nerešpektovala názor niekoho iného len mi to prišlo, že ťa trošku zavádza, preto som sa ozvala :slight_smile: Teraz konkrétne nemám doma tie výživy s mäskom doma, inak by som ti odfotila zloženie aj od akého veku je odporúčané ich dávať. Mám teraz takéto, jedny zeleninové a jedny ovocné a vidíš aj na tých je napísané, že sú vhodné od pol roka, ovocná je dokonca bez pridaného cukru. Nedávam si na tom veľmi záležať, treba niekedy aj ten ale beriem to ako plus :slight_smile: IMG_20180921_154441IMG_20180921_154521

Lenze toto su klasicke vyzivy ovocne a zeleninove, tie byvaju normalne od pol roka. Neviem co si tym chcela dokazat. A vravim, ze aj keby to tam fakt bolo, ze su vhodne od pol roka tak by som to svojmu dietatu nedala, isto nie v takomto veku

No písala som, že tú mäsovú akurát nemám doma ale keď ju budem mať, tak ti ju sem tiež isto dám aby si mi verila :slight_smile: Ale nejdem sa už hádať, keď ti to príde nevhodné tak to svojmu dieťaťu nedávaj a hotovo. Je po probléme

hentá ovocná prečo nebola bio? :slight_smile: no to viem, že takéto ovocné a zeleninové v pohode sa môžu od pol roka, to ani mňa neprekvapilo. táto brokolica a zemiaky chutila tvojmu dieťaťu?

Myslíš tú jablkovú? Je aj taká bio ale akurát som mala doma takúto teraz. Ja to striedam teraz momentálne, že kupujem aj také aj také. Nie je tam vlastne skoro žiadny rozdiel, ani v chuti a kvalita no. Nepovedala by som, že tie jablká, ktoré sa použili na túto kapsičku sú nejaké zlé alebo čo, chuťovo mi to príde rovnaké a tiež je bez pridaného cukru ale už je to na tebe :slight_smile:

babule viete mi prosim vas poradit s prikrmami? teda s rozdhovanim? preco ste sa vy napriklad rozhodli, ze budete kupovat prikrmy a nie vyrabat domace? zo vsetkych stran sa na mna valia nazory, ze treba robit domace ale potom nechapem na co sa teda predavaju

ja som sa o tomto dosť radila s mojou doktorkou. tá mi povedala, že záleží od toho či mám nejakú možnosť si zohnať domáce ovocie. že nie proste kupované z obchodu a z toho robiť príkrm. keďže som nemala tak mi poradila, že tým pádom bude pre mňa oveľa lepšie keď budem kupovať príkrmy napríklad v tejto bio kvalite. lebo robiť výživu z nejakých chemicky ošetrených jabĺk napríklad je oveľa horšie, preto som sa rozhodla takto :slight_smile:
aha takže tako to je :slight_smile: ale je podstatné pre mňa to aby to bolo teda z bio potravín takže budem asi skôr tie kupovať. a majú ich aj ako klasické príkrmy v skle?

dievcata tie co kupujete prikrmy v obchode, ze nich nerobite doma alebo ich kupujete aj sem tam. davate si pozor na to ci je tam pridany cukor alebo nie? lebo ja som minule kupila mojej aj kamoskinej dcere a ona na mna hned vybehla, ze tam je cukor, ze to svojmu dietatu neda a preco to ja davam svojmu a tak dalej. som zostala uplne prekvapena

pre mňa to nie je úplne také dôležité ale keď tam ten cukor nie je tak je to iba plus :slight_smile: ale každá mamička to má inak. niektorá nechce dávať ani ovocie kvôli fruktóze ale to už je pre mňa celkom dosť psycho, dieťa by proste malo mať všetkého dostatok. kamoška je potom asi taká tá klasická bio matka nie?

Aby som vám všetkým odpovedala baby :slight_smile: Pre mňa bol rozhodujúci hlavne čas. Nevravím, že nie je dobré robiť príkrmy doma ale! Je to na dlho, stále treba pripravovať čerstvé, kupovať potraviny a to tiež nie len tak nejaké. Ja ten čas radšej venujem dieťaťu ako tomuto. A keď viem, že kupujem kvalitné príkrmy tak sa necítim previnilo. A s tým cukrom. Záleží od toho aké staré je dieťa ale pre menšie je lepšie ak tam ten cukor nie je. Treba rešpektovať čo si kamarátka praje

akoze ja to respektujem, ze to nechce teda davat svojmu dietatu len som doteraz nejako nepostrehla, ze by to takto velmi riesila a zase, ked ja nemam riesit ju a davat jej dietatu veci s cukrom tak preco sa ona stara doma mna co ja davam svojmu? to mi pride take dost pokrytecke

možno pred tým ani ona taká nebola len ju tiež volaká iná kamoška za to zvozila tak si začala dávať pozor. vieš ono je to celé také citlivé. máloktorá mama si vie stáť za svojím keď do nej hustí ďalších 10 mamičiek, že to čo dáva svojmu dieťaťu je zlé