Kurie oko

Pri snahe natrieť si kurie oka na chodidle tyčinkou, z ktorej bolo treba najprv odstrániť parafin,sa mi sfarbili zdravé prsty na rukách na čierno.Prosím ako sa daju ruky vyčistiť?

to budú najskôr bradavice.

Ahojte, prave vcera sa mi podarilo zbavit kurieho oka/bradavice, ktoru som mala na chodidle.
Po dlhych mesiacoch skusania naplasti, vseliakych gelov a zmrazovania som si precitala radu tu na tejto stranke. Citronovu koru som dala namocit do octu na 24h a potom kazde rano, vecer som si prikladala koru na bradavicu, prelepila leukoplastom a obviazala. Ked sa ocot zacal dostavat do bradavice a do koze velmi to bolelo, nemohla som poriadne ani dostupit na nohu, ale nejako som to prezila… takto som to vymienala asi 2.5 tyzdna, potom som prestala a ono mi to uschlo, a nejako sa tie korene oddelili od zdravej koze… vcera som do toho trochu rypala a ono mi to odpadlo!! :slight_smile: dufam ze nenarastie nova!!! dakujem za radu … a vela stastia tym, kt. stale bojuju s touto hnusobou. :slight_smile:

dobry den.aj ja mam bradavicu.som aktivny sportovec a teraz ma to vobec neboli ale chcem si ho dat odstranit.kolko dni to bude boliet? lebo nechcem vynechat ani jeden dolezity zapas .prosim odpovedzte mi.dakujem

Ahoj,
ja sa trápim s jedným na nohe, spodnej časti chodidla už druhý rok a zaujal ma Tvoj návod…ale neviem či som to správne pochopila. Citrónovú kôru namočíš do octa a po priložení ju tam necháš celý deň až kým nevymeníš obklad? alebo len necháš pôsobiť 2x denne chvíľu.

Budem sa tešiť ak mi napíšeš. Mňa to už tak príšerne bolí, že nemôžem bez bolesti urobiť normálny krok…ako keby som to mala až ku kosti :slight_smile:

Zdravim vsetkých… Nevedel by mi niekto skúsený poradiť ako mám odstrániť ten koren z kurieho oka? Velmi sa bojim či to nebude bolieť a ako na to. Aký je dlhý a ako mám postupovať? Uz dlhsie si stým neviem dať rady . :frowning: Velmi ma to boli a mám to uz na nohe cca 3 mesiace . K doktorovi sa bojim isť lebo nechcem si to dať vypáliť dusikom zevraj to velmi boli. Uz som vyskúsala vsetko mozne. Ak poznáte nejaký bezbolestný spôsob odstránenia dajte vedieť! Vopred Dakujem!

Lucia ke ti to vipalovali velmi to bolelo???

Ahoj,
koru z citrona daj namocit do octa aspon na 24h, a potom si to prikladaj na kurie oko.
Ja som si davala novu koru rano ked som vstala a na cely den, a potom vecer ked som isla spat som si ju vymenila na noc za novu. A rano zase dala novu a takto to bolo asi 2.5 tyzdna. cize koru som nosila vkuse.

Inak potom mi znova narastla,prestala som na to mysliet a ona odpadla sama ani neviem kedy. drzim palce… tieto hnusoby su velmi neprijemne.

ahojky. ja som tiez mala kurie oka a dlho som sa ich nevedela zbavit, pretoze moja mama mi tvrdila, ze to treba vyrezat… nie, nerobte to, budu sa nekontrolovatelne rozsirovat… zasla som k lekarovi…koli bradaviciam a ten mi predpisal gel s nazvom Verrumal. je to kombinacia kyseliny salicylovej (ta vysusuje) a fluorouracilu (zastavuje rast a rozmnozovanie buniek)… po natreti gel zbelie a zaschne. trva to tak 15 - 20 minut.potom sa gel odlupne. treba to opakovat pravidelne, ale bradavice zmizli uz po 3 az 4 naneseniach… je to vyborne aj na kurie oka, len to trva trochu dlhsie…a bohuzial je to len na lekarsky predpis…

ahoj, mám kurie oko alebo bradavicu ,neviem ,už asi tak 3 mesiace , najskôr som si dala náplastie , menila som si to , potom mi tam vznikla taká biela kožka, ale neodpadlo mi to. Neviem čo stým, ku lekárovi íst nechcem, mám z nich panický strach. Prosím vás poradte mi ako to liečit, ako bradavicu a ako kurie oko. velmi pekne dakujem :slight_smile:

ahojte vsetci,chcem pridat svoju skusenost, som mala kurie oka na rukach plno plno,nemohla som si to odstranovat dusikom uz vobec nie, lebo som bola tehotna , kurie oka som prenasala aj na moju 5r. dceru a som sa bala, ze to prenesiem aj na babätko ked sa narodi, az mi jeden primar poradil W-Tropfen , upozornujem ze sa to da kupit len v nemecku alebo v rakusku, a do porodu mi zmizli vsetky, tak skuste mne pomohlo, vdaka primarovi :slight_smile:

ja som mala kurie oko asi rok a stale som si vytrhavala tie korienky pinzetou az jedneho dna som konecne nasla toho vinnika-hlavny koren a ked som si ho vytiahla trosku vacsia bolest a spustila sa mi aj krv a bolo po kur. oku:)…a teraz som ho zas chutila od braska:(

Ahoj, znie to neuveriteľne, no ja som synovi potierala kurie oko krvou (menzesom)počas piatich dni tak často ako sa to dalo (chodí do škôlky). Netreba si to všímať a do mesiaca to odpadlo. Je to bezbolestne a zaberá to na 100%.

mozem sa spytat ci vie niekto ako si mam poradit s kurim okom? ale uz ho mam asi rok nic nepomahalo a je vacsie. som cely den na nohach a vypalenie si dovolit nemozem . pls poradte

Ahoj. Aj ja som sa trápila s kurím okom pomaly rok. Mala som ho zospodu na nohe. 3 mesiace som chodila na vypaľovanie, vyrezávanie, zmrazovanie nič nepomohlo. Nemohla som ani chodiť. Keď som bola malá, tak si pamätám, že som ich mala na rukách a pomohlo mi jednoducho a rýchlo: citrón s octom. Ku doktorovi som už viac nešla. Kúp si citrón čo má hrubú kôru, pokrájaj ho na malé kúsky o trošku väčšie- 2-3 mm väčšie ako máš samotné kurie oko, 24 h. ho nechaj v tom octe vymočiť a iba na noc si ho prilož na kurie oko s bielou stranou citróna a prelep ho dobre s leukoplastom. Ja som mala za necelých 1O dní pokoj.Také 4 dni som cítila riadnu bolesť a videla všetkých svätých keď som si dala ten citrón a potom už ma zrazu nebolelo. Oko sa rozmočilo, porušila sa celá jeho štruktúra, obelelo,začalo sa odlupovať a viac ma ani nebolelo. Toto pomohlo všetkým čo poznám a mali s kurím okom problém. Vyskúšaj a vydrž.

Na vypaľovanie ani nechoď, mňa to veľmi bolelo.Keby som to vedela, tak by som tam vôbec nešla. Po vypaľovaní som dostala takú silnú migrénu, že som nevedela čo zo sebou robiť a to ma hlava bolí raz za rok.

Ahojte vsetci tiez mam rovnaky problem skusal som aj cibulu namocenu octe ale len to zbytocne bolelo, uplne to rozozerie kozu a mam pocit ze ten efekt je takmer nulovy a skoro vobec to nepomaha, no zacal som si ho natierat takym pripravkom na kurie oka od firmy shcoll http://www.lloydspharmacy.com/wcsstore/LloydsPharmacyScripts/images/catalog/otcMed/565291_l.jpg nekupujte ziadne leukoplasty ani nic proste si to natierajte tymto pripravkom, asi tak po tyzdni natierania tym pripravkam sa mi vytvorila akasi chrasta ktora sa mi postupne odlupovala strhol som ju a to kurie oko ako keby sa zachytilo na ten gel a dost velka cast z neho sa vytiahla opat som to vsetko vycistil a dalsi tyzden som si to natieral teraz uz mam len taku malicku bodku, ktoru si natieram a kurie oko mi mizne uplne mizne.

Dobry den za 3hodiny mam byt na koznom v Martine…Som zvedavy ako to dopadne mam kurie oko pod palcom na pravej nohe a na lavej nohe mam na prstenníku…tak som zvedavy ako to doktory vyriesia …vraj mi to budu odstranovat dusikom.ak by to nepomahalo tak skusim ten citron s octom a ak nie tak uz ma to fakt dost nastve ta si asi nohy odrezem :-D…dam vediet ako to dopadlo

tak uz to mam za sebou…nioc moc teda avm poviem…na lavej nohe uz mam pluzgier tak ako to ma byt a na pravej nic 0bodov…zaa 2-3dni skusim liecbu s tym octom a citronom…u kozneho to bolelo ale dalo sa to vydrzat

Mne osobne dusík nepomohol - dávali mi ho 3 krát:-( Nepomáhal mi ani citrón ani cesnak ani cibuľa. Nevedel som čo tam mám dať. Náhodou ma napadlo dať tam zinkovú masť, ktorá dáva do poriadku kožu. Dá sa voľne dostať v lekárni.
Dával som si tú masť nato na noc aj na deň. Natrel som si to a dal nato leukoplast s poduštičkou. Ráno som to vymenil. Po čase som to vypemzoval. Vôbec to nebolelo a koreň odpadol. Teraz tam mám dieru:-)
Nezúfajte niečo určite pomôže!