Liečba pijavicami

Dobrý deň, včera som na TV prima videla seriál Chirurgové a bola tam ukázaná liečba pijavicami. Rozmýšľam, že by som pijavicu zaobstarala, mám totiž problémy so žilami. Aký máte na pijavice názor? Už ste ich niekto skúšali? Ďakujem.

skúste, pijavice vylučujú látku proti zrážaniu krvi, odľahčia stázu krvi pri ochorení žíl.
majú meno pijavica lekárska
zistilo sa, že paraziti majú aj prospešný účinok napr. Cron. choroba
ak nezaberie nevadí, neuškodí je ako väščí komár

neskúšal som, nemám ochorenie žíl, možno keď budem mať opuch…

dobrá erotická pomôcka, na prsník, Helenka, Vy beťárka-užite si Valentína

ja mám svoju pijavičku a je super, mám ju od júla 2006 a raste po každom napapaní. Je to fakt výborné, nemám síce problém so žilami ale kúpila som si ju len tak prevenčne. Ale zato mi pomohla pri liečbe pirsingu v pupku, ťažšie sa mi hojil a po aplikácii Mojenky(tak sa volá :-)) sa krásne zahojil behom týždňa, čo je asi čas hojenia cievy, na ktorej si zgustla. Inak vypracovala som aj takú brožúrku o hirudo medicinalis - teda pijavici lekárskej, totiž sa nimi dosť zaoberám a som strašne múúúdra :-)))

inak na prsník, ani priamo na žiadne žľazy, ani chrbticu a pohlavné orgány sa pijavica v žiadnom prípade NESMIE aplikovať !!!

Ja môžem potvrdiť liečivé účinky pijavíc. Sama sa s tým zaoberám asi 2 roky. Taktiež som ich vyskúšala na vlastnej koži a s úspechom som si vyliečila krčové žily.

koľko máš pijavíc na svoju potrebu???
tie kŕčové žily ma zaujali, možno by som to skúsila aj ja, nie som zástancom žiadnej operácie, teda by som ich musela mať do konca života, ale keď vravíš, že by mi odišli, to ma láka

Som lekárka. Byvam v Košicich. V zahraničí som absolvovala zvyšenie kvalifikácie v oblasti hirudoterapie.Mám vlastné skusenosti s liečbou pijavicou lekárskou. Vyliečila som gangrenu nohy u manžela, ktorému mali nohu amputovať. Budem mať ambulánciu hirudoterapie.Nakoľko na Slovensku nie je odbor hirudoterapie vybavovanie mojej žiadosti na MZ trvá veľmi dĺho.Liečba pijavicou lekárskou je užasná. V záhraničí tuto prácu vykonávajú iba lekári- hirudoterapeuti, ktorí majú kurz zvýšenia kvalifikácie v obl.hirudológie. Liečitelia, ktorí nemajú zravotnícke vzdelanie a poznatky o etiológii choroby možu pacientovi ublížiť!! Mám s tým skusenosti.Prišla za mnou pacientka, ktorej liečiteľka priložila pijavicu na vred predkolenia a došlo k zhoršeniu stavu.

Poznam vela ludi, ktori si este donedavna mysleli, ze iba lekar s certifikatom je zodpovedny a neomylny. Bohuzial, dnes su uz oni, resp. ich pribudzni mrtvi…

Mna zasa lekari mesiac liecili na priedusky. Az ked som skoro zomrela a pribuzni boli rozhodnuti vsetkych zainteresovanych zalovat, veci sa zrazu pohli, urobili mi dalsiu diagnostiku a zistili, ze priedusky su OK, no srdiecko ma poskodenu chlopnu…

nie vždy vedia lekári pomôcť, musíme si priznať, že nie sú vševediaci…vždy ma medicína fascinovala ale teraz so svojimi vedomosťami a skúsenosťami viem, že aj bez nej sa dá ľuďom krásne pomôcť, treba však podrobne poznať ľudské telo a jeho fungovanie. Hirudoterapia môže byť zradná ak lieiteľ nepozná podstatu organizmu pijavice a taktiež človeka. Ja sama pijavice už dlhšie mám, aj si aplikujem a veľa o nich viem, o ich trávení, ich mikroorganizmoch, indikáciách a kontraindikáciách u človeka. Nepodceňujem vedomosti lekárov, ale nie sú bohovia.

Obraciam sa na Vas s radou, či liečba pijavicou lekarskou bola uspesne vyskúšaná u hepatitídy B s prechodom do cirhozi pečene,
t.č.sa začala plánovať transplantácia organu-pečene.

cirhóza pečene je veľmi deštruktívny proces a hlavne nezvratný, pri takýchto ťažkých ochoreniach ako béčková žltačka je možné, že pijavica ihneď po pustení sa skape. Ale určite pečeň neobnoví, to by sa stalo len zázrakom. transplantácia je pravdepodobne nutná. Pijavica by čiastočne mohla pomôcť na tú žltačku, ale na cirhózu asi nie. Skôr sa používa na zápalové ochorenia a ochorenia cievneho systému.

V profesionálnej hirudoterapii je popísaných niekoľko prípadov liečenia hepatitídy typu B a C. Autori sa domnievajú, že v priebehu 2- 3 mesiacov je možné zlepšiť každý typ hepatitídy. Aby liečba bola úspešná musí liečbu vykonávať lekár po dôkladnom vyšetrení krvného obrazu a zrážania. Pijavice okamžite je potrebné utilizovať v 5% roztoku chloramínu. Je potrebné dodržiavať maximálne hygienicko- epidemiolog.podmienky!

Dobrý deň prajem. Či ráno?
Volám sa Anda Ján. Mám 57 rokov a preto, že som celý život robil v bani, so už 7 rokov na starobnom dôchodku, ale stále pracujem a v práci mám vedúce postavenie. Myslím si, že životný elán mi nechýba a ešte nejakú dobu vydržím pracovať, ale i napriek tomu sa pozerám do budúcnosti, keď už túto náročnú prácu nebudem môcť vykonávať. Dlhšiu dobu som uvažoval, že čo budem robiť, keď už nebudem vhodný na terajšiu prácu. Došiel som k záveru, že by som mohol chovať pijavice lekárske. Myslím, že by som im dokázal vytvoriť podmienky na rozmnožovanie, keby som mal podrobný návod. Samozrejme som si vedomý prekážok, ktoré pri tom treba prekonať. Nevzdávam sa ľahko.
Včera som bol kúpiť 10 píjavíc. A dal som ich zatiaľ do vody z prameňa. Lovil som a lovím informácie o ich chove na nete, ale je to dosť biedne. Možno, že by ste mi mohli v tejto veci pomôcť. Prosím Vás, dajte mi odpoveď, či už takú, alebo takú. S pozdravom Anda Ján. Prievidza, mob: 0908 711 151

Kúpila som si 1 pijavicu, len tak na vyskúšanie (mám kožné problémy). Znášam ju super (aj psychicky). Preto som si kúpila ďalšie 3. Tie mi však po prvom nacicaní nedokázali vyvrátiť všetkú krv, a tak zdochli. Kde robím chybu? Hneď ich dávam na tanierik so soľou, časť krvi vyvrátia, ale nie všetku. Alebo že by som natrafila na nie kvalitný zdroj pijavíc? Prosím, poraďte!!!

Mám otázku na NINU. Mám diagnostikovanú kožnú formu sklerodermie. Môžu mi pijavice pomôcť na túto chorobu? Lekári sú pomerne skeptickí, čo sa týka hirudoterapie všeobecne.

Sklerodermia je zložitý proces. Ide o poruchu metabolizmu spojivového tkaniva, poruchu celkovej imunity a postihnutie kapilárov s trvalou poruchou mikrocirkulácie. Pri progresívnej forme efekt hirudoterapie je neistý. Pri ohraničenej forme pijavice lekárske (PL) majú pozitívny efekt. Nesmu sa prikládať na tvár! Liečba je dlhodobá.LP sa prikladajú na niekoľko minút a nesmú sa používať opakovane. Neprikladajú sa na postihnuté miesto ale na reflektorne body. Musia sa používať certifikované PL. Predajca musí ukázať certifikát pôvodu. Počet PL a miesto aplikácie až po vyšetrení a osobnom kontakte.

zdochli ti preto, lebo tvoja krv bola pravdepodobne veľmi pre ne toxická, ak sa pijavica nevyvracá celkom, to nevadí, ona strávi tú krv, avšak ak je pre ňu príliš nesráviteľná, ihneď skape. Ja mám svoju pijavicu už rok, prikladám si ju pravidelne, aj keď nijaké vážne problémy nemám, je mi po nej fajn, nebolieva ma hlava a ak mám aj nejakú bolačku, v pohodičke ju spolu zvládneme :slight_smile:

Dobrý deň, vedeli by ste mi poslať adresu, kde sa dajú kúpiť pijavice a koľko asi stoja?Vopred ďakujem