Liek na hlieny

Moja štvorročná dcéra už druhý týždeň neprestajne kašle. Je zahlienená, ale tie vykašľuje aj smrká. Ale stále tomu nie je koniec. Poraďde prosím, s čím vyliečiť hlieny.

Napr. sirup Solvolan, Ambrobene a je mnoho pripravkov v lekarni, ale to isto viete a z prirodnej liecby pomaha napr. najemno nastuhany chren s medom.

Tvorba hlienu je reakciou organizmu na nejake patogeny, kedy ich telo alebo sa samotne bakterie obrnia hlienom, aby zabranili obrannym reakciam tela. To znamena, ze je v tele zapal, alebo nejaka alergicka reakcia. Ak ste skusili klasicku medicinu a nic, skuste prirodnu. Napr. bylinky.

Ja mam ten isty problem s 16-mesacnym syncekom. Pravidelne sa zahlienuje a nie a nie mu pomoct. Jeho pediater mu par krat predpisal antibiotika Amoxicilin s tym, ze diagnostikoval zapal prinosnych dutin, kedze nosne hlieny boli az zelenej farby. Po par dnoch sa to vratilo a taha sa to s nami az doteraz. Zacala som s prirodnou liecbou podla receptov nasich starych mam. Do nasekanej cibule nalejem zopar lyzic medu a necham stat 3-4 hodiny. Med ‘skvapalnie’ a potom tu stavu pridavam syncekovi do jedla. Niekedy ju aj samu o sebe vypije. Potom, dalsi recept mam takyto: do litra prevarenej a vychladnutej vody narezem na platky 1-2 citrony (osupane) a pridam cele neporezane mesiaciky cesnaku (6-7). Vyluhuje to 24 hodin a potom to pijeme cela rodina, 1-2 polievkove lyzice pred kazdym jedlom. Skusim aj chren, ako pisete poniektori. Zda sa mi, ze to ma upokojujuce ucinky a hlienov a kaslu je menej. Tiez sme kupili syncekovi do izby ionizujuci cistic vzduchu (ionic air purifier). Krasne precistil vzduch a dychalo sa nam tam ako v horach. Stav sa drasticky zlepsuje a dufam, ze tato kombinacia urobi svoje. Na lekarov uz neverim. Je to stravou, prisunom protizapalovych latok obsiahnutych v citrone, cibuli, cesnaku a chrene a prostredi bez alergenov a prachu. Skuste a napiste svoje skusenosti. Uvitam aj dalsie rady a prirodne recepty.

Ja mam problem tiez s hlienmi len mne zistili, ze mam zapal nosovej dutiny a predpisali mi nosove antibiotika a antibiotika preventivne, aby som nedostala teploty. No lenze mne nepomahaju a mam uz take stavy, ze sa dusim a nemozem to rozdychat, len ked si otvorim okno a pri nom stojim aj to ma drhne a naduva a stale kaslem no nie je to lepsie. Zacala som pit caj od firmy Tekanne - Kasel a priedusky, ale zlepsi sa to len na chvilu a potom sa v noci zas zobudim a dusim sa. Uz som stoho zufala a neviem co mam robit.

S tvorbou hlienov treba zajst na ORL, lekar predpise Olynth, taky sprej do ust aj nosa. Pouzivaju to aj astmatici.

Poradi mi prosim vas niekto ako sa zbavit hlienov? Mam 54 rokov a uz rok som zahlienena. Nekaslem len po prehltnuti mam v ustach neustale hlien. Niekedy taky penisty akoby zmiesany so slinami. Celu noc len vypluvam do vreckoviek. Bola som aj na ORL u, uzivam rhinocot do nosa, vytery su ok, bola som aj na alergologii, zase mi lekarka dala rhinocot, bola som aj na gastro vysetreni, tiez ok. Uz som z toho zufala. Neviem ci nemama hlieny uz aj v zaludku, ani dietne veci ked jem sa mi stav nezlepsuje. Dakujem za radu.

Slavka, tento isty problem mam aj ja, stale musim prehltat a vypluvat hlieny, nos mam suchy, aj ked si vyfukam za par sekund musim prehltnut hlien, ako pises taky penisty, slizky, tahavy a hlavne pri umyvani zubov rano a vecer, to odrham a prehltam aj hodinu v kuse. Ku vsetkemu mam este problem so zapachom z ust, co si myslim, ze mam aj z toho zatekania, tiez by som sa toho rada zbavila.

Skúste Čierne more (Bulharsko). Vzala som tam syna, vyhrial sa a bolo po probléme.

Dychacie cesty spriechodni aj koren dumbiera, nastruhany zahrst, zaliat vriacou vodou, nehat vyluhovat 15-20 min. a vypit. Podobne pomaha cibula a cesnak. Cesnak mozte aj pokrajat surovy, strcit do licnych vackov vzadu v ustach a vydrzat 20-30 min. Opakovat podla potreby a pomoze. Cerpam z vlastnych skusenosti.

Prosim vas poradte mi, mam 12 rocnu dceru a je strasne zahlienena, tak, ze sa jej zastavi dych a nemoze sa dobre nadychnut, nos ma suchy, idu jej sople iba ak tak dve kvapky, strasne malo vyuzila tabletky, v lekarni jej dali aj Strepsils do nosa pamicon zmiesany so Sanorinom, neviem si s nou dat rady, kazdy vecer mam problem, teraz uz aj rano da sa povedat, ze cely den nedokaze sa poriadne nadychnut, je uz rok po operacii mandli a stale ma problemy, prosim vas, ak dakto vie volaky dobry recept, tak sa mi ozvite, budem vam vdacna, dakujem.

Pani Lucia, nerozumiem presne, dopadla operacia mandli OK? Ktore mandle nosne, krcne? Ak sa dcera nevie nadychnut. Treba vediet presne kde je zahlienena, v nosnych dutinach, / zapal dutin / prieduskach, alebo nema nahodou alergiu, ktora moze sposobovat, ze dcera nevie dychat? Pri beznom probleme pomahaju aj vyplachy nosa viac x denne vincentkou - dostat v lekarni. Pomaha to aj po operaciach, aj pri suchej nosnej sliznici apod. Je vsak mozne, ze najskor treba presnejsie urcit diagnozu, ci je to zapal dutin, nosohltana, alergia, alebo co presne. Ziadajte o alergologicke vysetrenie, a vysetrenie ORL. U nosneho a krcneho lekara. Niekedy sa stava, ze v obdobi dospievania sa oslabi imunitny system a vznikaju aj alergie. Rita

Mám dva týždne hlieny. Neviem si s nimi rady.

Na odstranenie hlienov je acetyl cystein (NAC) a tiez carvacrol z oreganoveho oleja. To je v pripade, ze su hlieny z nakaz, nie z alergii.
Nakazy v nose sa daju vybit casto kvapkami roztoku citricidalu, ktory ma koncentraciu 4 kvapky na deci vody.
Na vzdusne alergie pomaha brat quercitin, dumbier a rozne enzymy, napr serrapeptazu

Ja mam tiež problém zo zatekaním hlienu, nezistili mi žiadnu alergiu ale že mam astmu nikdy som nekašlala až teraz a je to čo raz horšie ked ma dusí beriem nejaké dujace cukríky alebo cmulam orofar forte to mi trochu pomaha mala som tiež bacila v hrdle aj ten zhoršuje kašel a ked ako jedna pani tu hovorila že jej pachne z ust može mat bacila v žaludku treba si to dat vyšetrit. tiež budem rada ak tu niekto dodá recept proti zatekaniu hlienov dobrých rád nikdy nieje na škodu

Tiehlieny mam aj ja, ale môze to byt aj plucna choroba berie na to lieky

Su na rozsirenie priedusiek nejke caje?

Zdravim… Ja by som sa chcel opytat ci vam uz niekto na to rozumne odpovedal, alebo poradil… Mam ten isty problem… Hlieny ma dusia a musim odpluvavat… Hlavne rano, vecer, ked sa najem, ked je chladnejsie,… atd. nos mam prazdny a hlieny do hrdla… Sem tam smrkam krv… vopred dakujem… :slight_smile:

Ahoj vyskúšaj vincentku dostať ju aj v lekárni je dobrá na výplach dutín aj úst. zo stravy treba vylúčiť potraviny, kt. zhalieňújú napr. mliečne výrobky - syry.

Ahoj Livia vyskusaj ACc 200, +kalcium injekcie, vsetko mozne som vyskusala, uz som nevladala kaslat z tych hlenov ale toto mi pomohlo, odporucam