Liposukcia

@acidumka dakujem ti, ze si mi to uviedla na spravnu mieru. To nevadi, ze som to nepisala konkretne tebe. Som rada, ze sa nasiel niekto, kto mi zodpovedal moju otazku a pomohol :slight_smile: Obe mate liposukciu za sebou? To je fajn, to ste sa nejako navzajom na to namotivovali, alebo ako?
@hannca nevadi, nic sa nestalo podstatne je, ze co som potrebovala vediet to uz viem :slight_smile:

Nemas za co. Som rada, ak som ti pomohla. Ano obe. Najskor sestra a potom ked som videla ten vysledok, tiez som sa rozhodla, ze do toho idem. Ona sa tak rozhodla po dlhsej dobe zvazovania, prezrela vela klinik, mnoho druhov liposukcie a asi po pol roku si vybrala aj kliniku a aj typ samotnej liposukcie. A ked som videla tie vysledky, tak som si povedala, ze dobre, idem aj ja do toho a tiez som to absolvovala v Centre plastickej a estetickej chirurgie, kde aj segra a myslim, ze som dobre urobila, ze som sa takto rozhodla. Vedela som, videla som aku pracu odviedli pri sestre, tak ked som ju ja do toho isla, tak som nemala ani strach :slight_smile:

Som rada, že si volala, že už si to začala riešiť. Nesmej sa, že začnem chodiť tak všade, lebo ono to tak aj bude, príde leto a budem sa vystatovať :slight_smile: Som rada, že to mám za sebou a môžem si žiť svoj nový život s novým telom. Ono sa to nezdá pre niekoho možno je to nepochopiteľné ako liposukcia môže zmeniť život od základov, ale keď človek nie je šťastný so svojím telom tak to možné je :wink:

co ty si rada, vies aku radost mam ja? Pockaj za mesiac budem nova zena jak lusk :slight_smile: Aspon teda dufam, ze to tak rychlo vsetko pojde, aj ked asi za mesiac budem musiet nosit to pradlo specialne, bandaze, aby to vsetko dobre sa zahojilo a dobre dopadlo :slight_smile: Ale nevadi toto su veci, ktore som uz ochotna podstupit, predsa len pekne telo v mojom veku beriem ako velku potrebu, nutnost :wink:

@acidumka takze v podstate to ta tak motivovalo a podporilo, ked si videla, co taka liposukcia dokaze, ano? Keby som na tvojom mieste, tak asi tiez by som nevyhladavala nejaku inu kliniku, ak by si sestra pochvalovala. Asi to nebolo tiez pre nu jednoduche rozhodnut sa pre nejaku jednu kliniku, co? Ked je ich na Slovensku uz viacero, kde robia liposukciu.

Kedy je najvhodnejšie dať si urobiť liposukciu? Zaujímalo by ma ako je to s odstupom čase s telom po liposukcii. Je telo náchylnejšie na priberanie alebo to vôbec nemá žiadny vplyv liposukcia na to? Neviem si predstaviť či po zákroku budem musieť nejako zmeniť aj svoj životný štýl alebo to nebude potrebné. Je možné viackrát v živote podstúpiť liposukciu? Absolvovali ste ju niekto aj viackrát alebo to nebolo potrebné?
Budem vďačná za každú radičku :slight_smile:

Ano to ma tak podporilo, taka tuzba vo mne vzrastla, ked som videla, ten vysledok. Nebolo to pre nu jednoduche, pre koho je takato dilema v dnesnej dobe jednoducha, ked klinik, co robia rozne druhy liposukcie je uz pomernne dost? Trvalo to, ale rozhodla aj za seba a aj za mna, aspon mne usetrila cas a energiu pri vsetkych takych patrackach ohladne toho.
@Kvetinik.kardi Kedy je to najvhodnejsie? Akoze ako kedy mas na mysli? V akom veku? Alebo kedy v roku? Neporozumela som presne tvojej otazke, preto sa pytam este raz aby som ti dobre napisala :slight_smile: Nie je telo nachylnejsie na priberanie. Je normalne nachylne na tieto veci ako telo predtym. Je dobre zmenit zivotny styl a zacat sa udrziavat v kondicii :wink:

Áno, mám na mysli, že v akom veku. Kedy je ten čas, že pre ženu akože najvhodnejší pre takýto zákrok? Takže nie je to tak, že po liposukcii dajme tomu po roku musím mať rovnako pekné telo ako mesiac po tomto zákroku hej? Je dobré teda zmeniť svoj prístup k niektorým veciam. Ale ak by mi to pomohlo udržať nové telo, tak by som to podstúpila.

V akom veku je uplne jedno. Aj ked mozno je lepsie az ked sa dostanes do fazy zivota, ze uz dietky neplanujes. Ale tak je to individualne. Kazda to riesime v inej faze zivota. Toto je len na tebe.
Nie je to tak, pretoze ked ty nabehnes na nejaky nezdravy zivotny styl, tak to nemusi celkom dobre dopadnut. Ale tak o tomto je dobre sa porozpravat aj na klinike. Mne zakrok robili v Centre plastickej a estetickej chirurgie a tam ti presne povedia ako to je po liposukcii. Potom je uz len na tebe, ze ci si to telo udrzis alebo nie. To zalezi vsetko od teba, od nikoho ineho.

@acidumka to ti zavidim, ze si to v podstate taketo jednoduche mala, podstatne je ale to, ze to rozhodnutie pre tuto kliniku. Vyskusam sa aj ja na nu nakontaktovat a oboznamit sa do podrobnosti ako to tam je. Ale podla toho, co si mi pisala sa mi to zatial paci, avsak rada by som sa dozvedela este viac, uz mam v hlave normalne predstavu ako by som po takom zakroku vyzerala.

Akože, keď už nejaké mám, áno? Takže už keď nejako nemám v pláne priberať, tak? Jasné, takže je vhodné nie len podstúpiť zákrok, ale celkovo svoj postoj aj k pohybu aj k strave prehodnotiť a zariadiť tak, aby výsledný efekt toho bol taký aby som si to telo udržala, hej? Tak to je fajn, že oboznámia na klinike ohľadne toho. Aj ti dali nejaké odporúčania, že čo po zákroku?

Vyskusaj @bibiky mne sa tam pacilo aj celkovo prostredie a aj to ako ku mne pristupovali. Ale tak kazda mame ine naroky, tak uvidis potom sama, ze co budes hovorit na tu kliniku, ci to bude v pohode. Ked uz mas v hlave tu predstavu, tak myslim, ze uz to bude pohodka.
Ano @Kvetinik.kardi ked uz nejake mas. No tak pri tehu je to priberanie najpravdepodobnejsie, preto som ti to tak napisala. Aby si to dobre pochopila. Jasne, ze dali. Aj co sa tyka setrenia, aj kontrol, aj zotavovania.

neviem či si to písala, ale zaujímalo by ma, že z ktorých partií si si dala vziať? aj keď neviem či vziať je to správne slovo pre liposukciu, skôr by som to mala asi napísať, inak čo? ale podstatné je aby si rozumela, čo chcem vedieť… zaujímalo by ma, že pri ktorých partiách sa môže liposukcia robiť… či sú aj nejaké také pri ktorých sa liposukcia nerobí… napríklad také boky, chrbát, hm?

@acidumka To je fajn, ďakujem ti za radu. Takže aspoň mám už ako tak v tom jasno, že kedy ako ju podstúpiť. Toto som nevedela, že ako je to potom keby najskôr liposukcia a potom tehotenstvo, či to telo sa dokáže udržať alebo nedokáže alebo ako sa veci majú, som rada, že si mi to dala na správnu mieru.

Nepisala @katkoslava, dala som si z bruska a z bokov, lebo to boli partie, ktore ma privadzali do sialenstva. To je jedno ako to napises, podstatne je, ze sme sa pochopili, ze viem, co si tym mala na mysli. Preco sa na toto pytas? Z bokov sa da, ved som to podstupila, z akych partii by si si ty chcela dat odobrat?

@acidumka Ahoj, volala som do Centra plastickej a estetickej chirurgie, čo sa týka liposukcie Water-jet, aby som sa bližšie informovala, že čo a ako. Mám ísť teraz v najbližších týždňoch na kliniku na konzultáciu, keďže som sa rozhodla, že by som to podstúpila teraz. Som celkom napätá, že čo mi tá konzultácia prinesie, s akými pocitmi budem z tade odchádzať, som zvedavá aj na to, že v akom rozsahu sa na prvýkrát dajú robiť takéto zákroky. :slight_smile:

áno, to som rada, že si mi rozumela… absolvovala si to nejako v rámci jednej operácie alebo si to musela riešiť na dvakrát? toto by ma zaujímalo, že či je možné si dať naraz urobiť nejakých viacero častí a podobné veci, reku od čoho všetkého to závisí… lebo viacej by som si toho chcela dať spraviť a asi najlepšie hneď…

je mozne podstupit to aj naraz akoze viacerych casti tela ale vsetko to zalezi od toho v akom rozsahu by mala byt ta liposukcia robena preto je dobre tieto veci konzultovat priamo s lekarom ci je mozne to absolvovat naraz alebo nie on podla praxe a skusenosti by mal vediet uz posudit tieto veci

V ramci jednej @katkoslava, vsetko je to o tom koolko toho treba spravit a kde a vsetko okolo toho, to musi vsetko zvazit lekar, ze ako to je. Ci je mozne aby to bolo urobene akoby naraz a taketo veci okolo toho, to ti ja neviem len tak povedat, ze ci budes musiet to absolvovat ako dve alebo co :wink:

takže tieto veci si nejako dopredu, vopred neviem sama naplánovať hej?.. jedine až po konzultácii… dobre to som nevedela, že je to takto… ale celkom ste ma potešili s tým, že je to po väčšine možné… to by som mohla nejako vymyslieť dohodnúť sa s lekárom, že akoby sa to dalo…