Liposukcia

Prečo by si sama sebe nedovolila? veď keď žena túži byť krásna tak prečo by do liposukcie nešla? Hm? Nezdá sa mi to logické - niekedy iná metóda nie je účinná :wink:

rada by som si ho splnila len to nebude take jednoduche alebo sa mylim??? :slight_smile: kedy mas termin na samotny zakrok? nemas nejako strach trosku ked uz teraz vies kedy ta to caka? Ako to je potom po liposukcii musis na klinike zostat aspon den alebo to nie je potrebne?

Magdinla ako to myslis ze to nebude jednoduche? ved ked sa rozhodnes ze na zakrok ides, tak pojdes :wink: absolvujes konzultaciu, dostavis sa v den terminu na kliniku a vybavene, neviem co chces na tom spekulovat, aj ked jasne ze nie je vhodne odflaknut vyber dobrej kliniky, napriklad co ti hannca napisala kliniku :wink: tak kamaratke tam tiez robili liposukciu brucha a ta bola rada ze sa zverila do ruk im :wink:

za dva týždne mám :slight_smile: vieš čo strach ani nie som taká zvedavá že ako to bude či nastane tým pre mňa v živote veľká zmena a najmä ako sa budem cítiť :slight_smile: vieš to je tak keď ideš do niečoho s čím ešte nemáš skúsenosti, taký zvláštny pocit z niečoho nového uvidíme po zákroku. Najradšej by som na klinike celý týždeň zostala aby som si konečne trošku aj od stereotypu oddýchla ale bolo by to zrejme zbytočné

tak ako som to napisala :slight_smile: ved prave toto ze kliniku vybrat. Celkom som zvedava ked hannca bude mat po zakroku co povie, potom by som uz asi nemala moc nad cim pri klinike premyslat a vedela by som akym smerom sa vydat. Hannca za dva tyzdne uz? Tak to je fajn potom by si mi mohla dat echo ako to s tebou je ako sa citis a vsetko okolo toho, som viac zvedava asi ako ty :slight_smile:

Hannca pozerala som si stránku Centra plastickej a estetickej chirurgie, kde teda teba čaká zákrok podľa toho, čo som pochopila z toho, čo si písala :slight_smile: to som si nemyslela, že tam to bude tak podrobne všetko popísané, vysvetlené a že tam bude ešte aj video, mne to otvorilo oči. Nevedela som si ani len predstaviť ako takýto zákrok sám o sebe prebieha, ale už aspoň viem a je to taký iný pocit, keď vieš do čoho ideš, asi sa vyskúšam na nich aspoň nakontaktovať

Už mám po liposukcii dievčatá :slight_smile: ako sa cítim? zvláštne. Je to pocit, ktorým som v živote necítila, ale dá sa to zvládnúť v pohodke :slight_smile: som rada, že som sa na to dala a taktiež som rada, že práve na tejto klinike. Nakontaktuj sa aspoň sama si urobíš obraz ohľadom toho.

Mám radosť že teda si to zvládla a máš to za sebou :slight_smile:
Tiež už som v štádiu riešenia, telefonát na kliniku mám už za sebou, už som zas o krôčik bližšie k vysnívanému telu, čo ma nesmierne teší, ja len dúfam, že v polovici toho celého nezdupkám a zvládnem to. Ako dlho sa nesmieš namáhať?

Ahojky tak to mám radosť aj za teba, že napreduješ. Nebolo to ľahké, že? Ale poviem ti, že stojí to za to nabrať tú odvahu a ísť do toho. Dokáže to človeku zmeniť život. Ja tie zmeny už teraz badám na sebe a počkaj čo to bude ešte v lete, ako budú zírať cudzí ľudia to som si istá :stuck_out_tongue: Ako dlho sa nesmiem namáhať? Tak všetko to záleží od toho ako sa to bude hojiť, ako sa budem cítiť. Ale tak pár týždňov by som sa mala šetriť :slight_smile:

potrebovala by som od teba radu ak budes vediet mi poradit :slight_smile: Citam, ze si pisala, ze niekolko tyzdnov sa musis setrit. Jedine to je po liposukcii dolezite? Netreba nejako mat spevnene tie casti na ktorych bola robena liposukcia aby sa to nejako zrastlo pekne alebo nieco take? :slight_smile: Sestra chce absolvovat tento zakrok a hovorila, ze v tom ma mierny chaos a ked som zbadala tuto temu tak reku sa opytam :slight_smile:

Mňa si sa síce nepýtala, ale keďže mám s týmto skúsenosti, tak sa ti budem snažiť poradiť. Je potrebné sa šetriť, to je dôležité. Ale taktiež je dôležité nosiť aj bandáž, ako píšeš, ktorá spevní celkovo tie časti, na ktorých sa vykonávala liposukcia. Pre to aby všetko bolo vo výsledku také ako si prajeme tak je dôležité dodržiavať všetko po zákroku, čo ti lekár odporučí.

Ahojky je milé, že chceš sestre takýmto spôsobom pomôcť. @zuzulcek má pravdu je potrebné dodržiavať odporúčania lekára alebo teda lekárky, ak chce žena aby všetko dopadlo ako má. Aby ten výsledok bol taký ako očakáva. Neviem si predstaviť, čo by to telo mohlo spraviť keby som bandáž nenosila. A vieš čo? Radšej si to ani len predstavovať nechcem. Má to svoje opodstatnenie a nevidím dôvod prečo by som mala ignorovať odporúčania lekárov, predsa len lepšie vedia čo je po operácii potrebné :wink:

pisete mi o bandazi lenze ako sa k vhodnej bandazi akoze dopatrame? Da sa to zohnat nejako cez kliniku? Alebo si to musi zena riesit sama, ked sa rozhodne tento zakrok podstupit? Hannca ty si aj spala na klinike? Myslim ci si tam nejaky cas aj zostala akoze pre lepsie zotavenie, regeneraciu a podobne :wink:

Nie je potrebné zostávať na klinike ak sa cítiš pomerne dobre. Ak by sa zákrok robil v celkovej anestézii, tak to je o niečom inom vtedy je potrebné na klinike zostať, lebo samozrejme tožvie kedy by si sa zobudila, akoby si sa cítila a podobne. Ale keď liposukcia prebieha len v lokálnej anestézii, tak je to viac menej bez problémov :slight_smile:

hannca radostienku si mi urobila. Ty si uz mesiac po liposukcii ako na tom si? Co hovoris na svoje telo? Ja este furt nic, ale uz tento mesiac by som mala sa pohnut dalej aby som nemusela lipo riesit v lete, ked budem chciet chodit po kupaliskach a podobne. Snad s novym telom uz nebudem mat problem vyjst v plavkach medzi ludi :slight_smile:

Veru už mesiac po, ani neverím ako to preletelo ten čas. Ako na tom som? Dobre, v Centre plastickej a estetickej chirurgie odviedli dobrú prácu som rada, že im som sa zverila do rúk. Mať konečne telo po akom som túžila je skvelé, aj keď samozrejme budem si musieť dávať pozor a udržiavať ho aby v kondícii v akej je teraz po zákroku aj zostalo :slight_smile: Avšak ešte nejakých tých pár týždňov bandáž budem nosiť a uvidíme potom ako ďalej :slight_smile: S novým telom problém vyjsť v plavkách? Ješkove oči ja v nich budem chodiť v tých plavkách snáď všade :smiley:

@hannca nehnevaj sa na mna, ze ti pisem zas, ale si mi neodpisala, ci si tam aj spala, alebo si po zakroku isla domov alebo co :slight_smile: Nechcem ta otravovat, len toto je vec, ktoru by som rada vedela, nech sa viem pripravit psychicky :slight_smile: Mas az taky dobry pocit zo seba teraz?

Pokial nemas nejaky problem ze vsetko prebehne v poriadku tak zostavat nemusis ale tak to ti lekar povie co by ti navrhoval odporucal aby ti to bolo najlepsie co by bolo pre teba najvhodnejsie. Pytas sa aky ma pocit po liposukcii. Viem ze toto nepatrilo mne ale rada sa s tebou podelim ohladne mojich pocitov. Liposukciu som podstupila pred rokom moja sestra pred dvomi a myslim ze sme urobili obe zivotne rozhodnutie ktore sme este ani jeden den nelutovali :wink:

Skvelý pocit mám zo seba. Prepáč, to som nevidela, že si sa na to pýtala. Nie je potrebné tam zostať. Nejaký čas po zákroku si tam ešte oddýchneš, ale na noc tam ostávať nemusíš keďže sa zákrok robí v lokálnej anestézii tak sa telo z neho aj celkom v pohode dostáva, takže toto by som nevidela ako nejaký problém alebo niečo také. Po pravde je toto všetko pre mňa veľkou zmenou, ale stojí to za to :slight_smile:

hahaha vsade zacnes v nich chodit? :slight_smile:
Uz som volala na kliniku, kde si bola aj ty a rozhodla som sa, ze uz bolo dost odsuvania terminu, dost bolo hladania vyhovoriek preco do toho nejdem a podobnych veci. Hor sa do toho! :slight_smile: Vzala som to uz ako vyzvu, ako cestu k novemu zivotu, k novemu telu, takze odo dnes uz zacnem robit hned to co chcem a ako to citim :slight_smile: