Liposukcia

O túto liposukciu som sa aj ja zaujímala. Ibaže neviem pre ktorú kliniku sa rozhodnúť ktorá robí túto lipo. Pozerala som, že ju robí Centrum plastickej a estetickej chirurgie ale aj Ave Clinic v BA..keďže som zo stredného slovenska tak by som musela dochádzať aj na jednu aj na druhú kliniku, takže to mi je jedno, ide mi skôr o to ktorá klinika má aké služby, ako k pacientom pristupujú a tak.. Nevieš mi v tomto smere poradiť?

..tak ja som ju podstúpila v Košiciach v Centre plastickej a estetickej chirurgie a poviem ti že keby som si mala vybrať znovu, tak opäť sa rozhodnem pre nich. Doktorka bola veľmi zlatá, milá a hlavne ochotná. V kľude mi vysvetlila čo ma čaká, čo bude po zákroku všetko pekne, postupne. Mne sa ich prístup páči. :)

..zdenika prepáč, ja som si to nevšimla..ale vyššie som to písala, tak tam to nájdeš. Zatiaľ len brucho, ale chcela by som ísť ešte aj na nohy pretože tie tiež mi začínajú už robiť vrásky na čele :/

magdi s tymto problemom sa aj ja trapim. Uz som tolko klinik pozrela ale stale sa neviem rozhodnut aku liposukciu a kde. Neviem som nejako na vazkach z lekarov ako budu ku mne pristupovat. Po pravde sa dost hanbim za svoje telo a obavam sa akoby sa na mna pozerali

myslím že sa na teba budú pozerať úplne normálne, oni to neriešia tak ako to my riešime. Ako lamentujeme nad svojím telom. Lekári na klinike, kde robia lipo sú tam na to aby nám pomohli ku krajšiemu telu, nie pre to aby nás súdili alebo niečo podobné tak podľa mňa strach a hanba nie je na mieste

Len zuzu vieš ako to je, aké sme my :slight_smile: ja tiež sa odhodlávam, že pôjdem na liposukciu, dokonca už mám aj kliniku vybratú, len ešte sa na to pripravujem. Najskôr som si povedala, že to dám ešte pred letom a teraz to už na zimu nechávam a neviem či vôbec do zimy sa do toho “dokopem”

kliniku už máš vybratú? akú kde? môžeš mi povedať, či radšej si to chceš nechať pre seba? :slight_smile: :slight_smile: toto je vec pri ktorej mnohé potrebujeme podporu, potrebujeme od okolia ubezpečenie, že bude všetko v poriadku no niekedy by sme sa mali zamyslieť nad tým pre koho to vlastne robíme. Pre okolie? ak áno tak je jasné že podporu potrebujeme. Ale ak si uvedomíme že pre seba tak stačí keď sa namotivujeme sáme :wink:

Vieš čo to čo som si pozerala kliniky a vyberala, tak najviac sa mi pozdáva v Košiciach Centrum plastickej a estetickej chirurgie. Nemám problém ti to povedať, pretože ja sama som rada, že už som si aspoň kliniku vybrala a môžem ďalej postupovať :slight_smile: Veď lenže niekedy sa namotivovať samé nevieme, niekedy stačí úplne keby prišiel muž ku mne a povedal, že je to skvelý nápad a keď sa budem cítiť lepšie tak nemá žiadne výhrady… to by mi úplne stačilo

To si si zatiaľ len kliniku vybrala, či už si na nej aj bola ako to vlastne bude prebiehať? na nejakej konzultácii alebo tak, či to ešte nemáš za sebou? podľa mňa už je dobrý krok vpred už len to, že si si vybrala kliniku, pretože to býva najťažším rozhodovaním.

To ozaj je potrebná pred liposukciou aj nejaká konzultácia? to nestačí, že v deň operácie prídem a urobia čo chcem, čo potrebujem? to predtým sa musím ísť s lekármi poradiť alebo čo? ja som myslela, že niečo takéto nie je vôbec potrebné :open_mouth:

sestra bola dva mesiace dozadu na liposukcii a pred tym podstupila konzultaciu, pretoze je dolezite, ze z kade potrebujes dat dolu, kolko ako si to predstavujes, lekar ta oboznami s tym co ta caka, ako sa to robi, ako to bude po zakroku a vsetky taketo veci okolo toho vieš?

Nie ešte som nebola ale mám v pláne tam ešte tento týždeň zavolať, že ako mám postupovať, keď chcem u nich liposukciu podstúpiť. Nemala som zatiaľ nejako kľud a čas na to aby som tam zavolala, tak snáď zajtra sa k tomu dostanem aby som sa dozvedela ako sa mám na ten zákrok vlastne pripraviť :slight_smile:

Áno konzultácia je potrebná. Ako by si to bez nej chcela dať? hm? Ale pred zákrokom sú potrebné aj predoperačné vyšetrenia, ako napríklad ekg, krvný obraz, zrážanlivosť krvi a podobne. To nie je len tak, že ideš na zákrok a nič predtým ťa nečaká :slight_smile:

Bábušky ahojte tak ja som už volala do Košíc na kliniku, čo sa týka liposukcie a dohodli sme sa že by bolo vhodné aby som prišla, tak sme si dohodli termín. Normálne neverím, že už mám ten prvý dôležitý krok za sebou. Teším sa čo všetko mi to prinesie :slight_smile:

Áno? takže ideš podstúpiť liposukciu? Tešíš sa? Vieš mi napísať kedy máš termín? Ja už tiež dlhšie snívam o tom že by som na liposukciu išla ale neustále to odkladám, že ešte nie tento rok, až budúci…som zvedavá či sa k tomu vôbec niekedy dostanem, nemáš strach?

Veď to som ja nevedela, že to nie je len také jednoduché ale som rada že už to viem aspoň už mám prehľad čo ma bude čakať, keď do toho pôjdem. Takže to hneď keď sa rozhodnem že idem tak dostanem aj termín kedy tie vyšetrenia aj kedy samotný zákrok, hej tak by to malo byť?

ked citam od teba komentar az som sa zasnivala, ze som na tvojom mieste. Neviem ako by to vzal moj drahy ci by ma povzbudil alebo naopak by ma odhovaral… chcela by som tiez ist na tento zakrok len este musim prist na to ako to predostriet mojmu drahemu…DIOMIO - ako citam tak zrejme sme na tom podobne, ze aj by sme isli, ale…ze?

Veď práve ja by som potrebovala vedieť, že čo vlastne ma čaká. Aby som vedela ako sa k tomu postaviť čo zariadiť, ako to bude po liposukcii. Na akú kliniku sa obrátiť, komu sa zveriť do rúk.
Lebo toto sú veci o ktorých teda nemám vôbec poňatia :frowning:

Čaute no termín už mám za sebou, konzultáciu som absolvovala ešte v decembri, keďže som to chcela riešiť čo najskôr by to bolo možné :slight_smile: Prečo si sa zasnívala? Nemusíš len snívať, môžeš si sen splniť, ja tiež som na tom svojom začala pracovať a celkom to ide :slight_smile: v Centre plastickej a estetickej chirurgie som sa stretla s milým prístupom a hlavne s odbornosťou :slight_smile: povedali mi ako to všetko prebieha a všetky také podstatné veci, čo ma milo potešilo :slight_smile: už len podstúpiť samotný zákrok.

@Sofia samej sebe by som nedovolila ísť na liposukciu. Radšej by som volila inú metódu. Ale liposukciu nie.