Lupiny

Už dlho má trápia lupiny. Skúsil som už rôzne šampóny z reklamy ale aj také, čo mi poradili v lekárni. Ak mi niektorý pomohol, tak len na chvílu. Poraďte niečo, čo som ešte nevyskúšal.

Mne do dnes pomáha len jedno, oholiť si do hola hlavu, skúšal som tiež všetko možné a nemožné a nič.

Perfektné chlapci a to odporúčate aj ženám??

Problematika lupin je velmi komplexna - mozu byt zapricinene jednak hormonalnou nerovnovahou, jednak nevhodnou vyzivou pokozky, podla nedavnych studii bakterialnou a virovou kontaminaciou. Na tu poslednu obcas zaberie sampon Nizoral, par dobrych skusenosti je i s koloidnym striebrom uzivanym zvonka i zvnutra, s tee tree olejcekom, nasi predkovia prisahali na stavu z cesnaku alebo cibule…

skús šampón od Vichy,dostať ho v lekárni, môjmu manželovi pomohol a je s ním spokojný, tiež vyskúšal hocičo.

My máme v rodine odskúšaný Arvit, dostať ho kúpiť v drogérii, sme s nim veľmi spokojní, dokonca zlepšuje aj kvalitu vlasov.

morska sol…smar si ju na hlavu a pomasiruj sa s nou…pekne to vystipe a mas oazu…lupiny sposobuju kvasinky a kvasinky sa moc so slanym prostredim nemusia.Alebo potom to co napisal Jozef ze oholit si hlavu…aj to pomaha pretoze kvasinky maju radi vlhke prostredie a ked nemas vlasy tak ta vlhkost sa logicky nema v com drzat

Oholiť si hlavu? no to snáď nie! Už vidím ženu ako si kvôli lupinám holí hlavu.
Môjmu otcovi pomohol Nizoral -šampón a dcére som po umytí vlasov oplachovala pokožku hlavy jablčným octom , ktorý som zriedila s vodou.

Sampon Nizoral je dobry, mne tiez pomahal, ale ked som ho prestala pouzivat, lupiny sa vratili… A ten sampon ma 0,2l a stoji skoro 400,- Sk. Ja mam s lupinami problem od malicka a nemozem sa ich zbavit…nepomaha mi ani kozny…nemate este nejaky osvedceny recept?

Môj otec mal dlhé roky veľké problémy s lupinami, skúsili sme všetko od Nizoralu až po jablčný ocot, ale jediné čo pomohlo je šampón od Vichy (sú 2 druhy:na suché a mastné lupiny), teraz ho používa len občas popri normálnom šampóne a lupiny sa nevrátili ani po mesiaci…vrelo odporúčam!!!

Mám tiež s Vichy veľmi dobré skúsenosti, kup si aj vodičky na spennenie vlasov.

kúpila som si nový šampón v lekárni, volá sa SEBIPROX je super! a dokonca je omnoho lacnejší ako Nizoral a účinkuje lepšie. Keď ho používam aj po liečbe 1krát do týždňa nemám už vôbec lupiny!!!

No ja som problem s lupinami nikdy nemala, skor mi s prechodom rocnych obdobi vypadavali a kupila som si sampon Vichy a teraz mam plnu hlavu lupin. fakt uzasne, tak teraz si mam od vichy kupit zas sampon na lupiny a zas mi zacnu vypadavat vlasy?!

Mna trapia tiez lupiny. Je to asi tak. Umyjem si hlavu, lupiny ziadne. Ale vlasy vyschnu a na v prednej casti hlavy a na bokoch mam samu šupinu. Vyzera to hrozne, ale da sa to trocha odstranit. Potom je to v pohode az pokial si znovu neumyjem hlavu. Pouzivam rozne sampony, niektore ucinkuju tak 2 mesiace a potom sa lupiny znovu vratia. Pomohol mi tiez Fructis, ale lupiny sa znova vratili. Som uz zufaly :frowning:

Presne, toto jedine funguje aj u nas, tak isto moj manzel mal dlhodobo problemy, teraz uz 3 rok pouziva Vichy na suche lupiny, ma kratke vlasy, takze mu vydrzi cca 2 mesiace. Takze nie je to az take hrozne cenovo a moja mama ma zase Vichy na mastne. Tak isto nema uz problemy, len treba spravne urcit ake mate lupiny.

Ak sú lupiny časté a nie je to spôsobené žiadnym dlhodobo užívanými liekom, alebo zmenou stravy / krátkodobo užívaným liekom, tak to bude problém niekde inde. Ten je potrebné riešiť a nie nájsť si šampón, ktorý to potlačí všetko. Lupiny sú šúpajúca sa koža, len ju zakrývajú vlasy - predstavte si, že by sa Vám niečo podobné dialo na ruke - tak idete ku kožnému, urobte dak aj s vlasmi a máte pokoj, preliečite to a bude Vám jedno aký šampón - je to potom taký dobrý pocit slobody, nie ste potom závislí na jednom výrobku.

Kožnej to treba tiež vysvetliť, pretože im je to jedno, keď budete chcieť, budú sa Vám venovať, ak za kožným prídete, že chcete mastičku, on Vám ju dá :slight_smile:

ja mam uplne krrasne vlasy a spatia mi ich lupiny… mam ich strasne vela… skusala som Nizoral, najprv som bola spokojna, no potom sa lupiny znova vrátili, ale lepšie než obyčajne šampony… ale niekde som nasla na nete ze dobre je ked si citron rozpolite na polky a vmasirujete si ich do pokozky… 10 minut nechat ucinkovat a potom oplachnut. ja to idem dnes vyskusat… tak som zvedava a vraj tak isto ucinkuje aj kysle mlieko ale urcite vlasy nebudu take vonave…

. ja som problem slupinamy vzdy ale nebolo to take strasne ked som si umyval hlavu kazdy den ,. asi pred rokom som si dal dready ktoresa nemozu umyvat casto . lebo by mohli zacat plesnivet. a teraz mam velke problemy slupinami, sampony mi pokozku iba vysusuju a lupiny mam zasa hned po umyti … trocha zaberie olejcek na vlasy, potm nemam pokozku taku suchu ale nieje to nic moc. ak su to tie bakterie … dufam ze sa to da liecit aj bez toho aby som sa musel ostrihat …to nechcem .

K odstranění lupin nepomoho šampóny či “zázračné” vodičky. Lupy jsou důsledkem vylučování nadměrného množství potravy vůbec, bílkovin a tuků zvláště. tedy při nadměrné spotřebě živočišných produktů a tučných jídel živočišných i rostlinných. Fyziologicky jsou lupy dokladem problémů ledvin a systému vylučovacím. Důležitá je pravidelná detoxikace těla elektrolýzou. Viz www.infoturiec.sk/okienkozdravia - text. “Kúpeľ …”. Psychologicky prozrazují proměnlivý, nerozhodný, vznětlivý až vzteklý temperament.

ja ten istý problém, celkom pomohla kombinácia týchto vecí:
1.úprava stravy, NIE diéta
2.liečba nizoralom a udržiavanie pomocou žihľavového šampónu Dixi