Lupiny

ahoj Zdenka.Mozes napisat,kolkostoji ten sampon od Vichy?Dkujem

Zmeniť životosprávu, obmedziť slané a sladké, nejesť príliš horúce a studené, a jesť pravidelne bryndzu ale radšej z nepasterizovaného mlieka.

obyčajný koprivový šampón zn. KISS

Pekny drist, striham sa 3mm strojcekom takze vlasy nemam skoro ziadne a hlavu plnu lupin :wink: (o plesi ani nehovori…)

ahojte,lupiny su strasna vec,mam ich sice na alergickom podklade uz od malicka ale teraz ako musim kombinovat vela liekov(cez antikoncepcne po alergiu) tak ich mam coraz viac,je to neznesitelny pocit mam ostrovčeky po celej hlave,Nizoral a žihlavovy sampon nezaberaju,pocula som ze na to pomaha na rehabilitacii liecba laserom,skuste to,stoji to 4eura,

Sampon Nizoral obsahuje ucinnu latku ketokonazol, co je antimykotikum - liecivo proti hubam, takze na pripadne bakterie ci virusy moze len tak zamrkat :).

skuste Clarsebic, je na mastne lupiny, sama sa ho chystam vyskusat, pretoze to svrbenie na hlave sa uz neda vydrzat!

zdravim…mam 13 rocnu dceru ktora mala na pokozke lupiny miestami az koru…pouzivali sme sampon Head§shouders…mala pokoj asi rok…znova sa jej to vratilo a sampon sme nezmenili…prosim poradte nejaky domaci recept alebo osvedcený sampon…dakujem

Este lepsie su bryndzove halusky so slaninkou, tie pomahaju zarucene.

to treba zozrat alebo si ich vmasirivat do vlasov? :)))))))))))))))

Tieto reklamne produkty su cista chemia, ktore problem vobec neriesia. Pomohol sampon, ktory sice stoji 15 eur, ale uz ho nedam z ruky. Piste na stancta@gmail.com

ahojky ja som uz viskusala vsetko a nic nepomaha potrebuje radu a aj pri svrbeny hlavy

Ja som tiez mala problemy s lupinami. Nebolo ich vela, ale aj tak mi to prekazalo a strasne ma svrbela pokozna hlavy. Lupiny sa uplne stratili, ked som si pri umyvani vlasov do samponu dala za lyzicku soli a tak umyla vlasy. Mozno to pomoze aj vam :slight_smile:

Pomaha aj olivovy olej,poriadne hlavu premasirovat.

Zajtra valim do lekarne po vichy.

Ja som mávala vždy problém s lupinami a pomohol mi Vichy na suché lupiny, používam ho asi tak raz za dva týždne popri klasickému šampónu z drogérie.

Chcel by som sa podeliť so svojou skúsenosťou s lupinami. Používam šampón Head&Shoulders, no časom akoby mu už došiel dych. Pobehal som tak po Internete viaceré diskusné fóra a zhromaždil slušnú zbierku rád, ako na tie lupinové potvory. Skôr, než by som sa pustil do kupovania ďalšej drogérie, či otravnej návštevy u lekára, chcel som využiť najprv to, čo je hneď poruke a vraj pomáha. Začal som soľou. Do každej dávky šampónu v dlani som si tak pridal lyžičku kuchynskej soli a týmto hlavu dôkladne premasíroval. Troška aj zaštípalo. Soľ značne znížila penivosť šampónu, takže po opláchnutí hlavy som šampónoval so soľou ešte raz a takto asi 3-krát do týždňa počas 2 týždňov. Od vtedy si takto umyjem hlavu už len raz do týždňa a teším sa, že sa mi z nej už “nepráši” :o) Možno že by bola lepšia morská soľ, no tú zháňať asi nebudem, keď aj tá obyčajná robí zázraky. Vyskúšajte.

Tiež som mal problém s lupinami, vždy sa mi ich nejakým šampónom podarilo odstrániť ale potom prestal účinkovať. Potom sa mi dostala do rúk taká vodička proti lupinám, ktorú som kúpil v kaderrníctve a lupiny do 3 dní zmizli. Pri prvom použití som myslel, že je to kyselina lebo to hrozne pálilo ale každým ďalším použitím to ustúpilo. Nevýhodou je, že asi po mesiaci po skončení používania sa lupiny vrátia, takže ju používam už asi 8 rokov a šampón može byť aj najlacnejší z drogérie a všetko je OK.

Dobrý deň. Tiež mám problém s lupinami, a vyskúšala som už mnohé procedúry, zábaly a tiež drahé šampony z lekárne. Kvôli tomu som si moje krásne dlhé vlasy ostrihala na koleno, aby som si ich preliečila a zregenerovala, lebo som sa domnievala, či tie lupiny nebudú od farby, ktorá nie je zrovna zdravá na vlasy. No i ked som na krátko, nič sa nezmenilo. Umyjem si vlasy, nechám prirodzene uschnút a po chvílke vidím len šupiny. Tak si pretrem vlasy detským olejčekom, ktorý pôsobí len chvílu, potom začne hlava svrbieť a šupinky či lupinky tu sú znova. Tu som sa dočítala o soli pridanej do šampona, tak vyskúšam ešte to a uvidím. Alebo sa uz obesím. Ahojte lupinatý priatelia.

Ahojte, mojmu otcovi pomohlo az ked si prestal umyvat vlasy uplne samponom, sice si musite umyvat vlasy kazdy den (v lete aj dva krat) ale len s cistou vodou. Po roku mu asi uplne zmizli lupiny, vyskusal uz mnoho samponov, ale len toto mu pomohlo na 100%. Znie to sice nechutne, ale je to efektivne, aspon v jeho pripade to bolo efektivne riesenie problemu.