Lupiny

Mne vôbec Vichy nezabralo, nizoral zaucinkoval, ale len prve 3 umytia. To svrbenie nie je nic moc prijemne. Ale preventivne si po prvom umyti vlasov zriedim vodu s octom a necham trosku posobit a potom oplachnem. Pach z octu sa rychlo vypari a mam na par dni pokoj. Inak co tu citam, ze neodporucaju pivove zabaly, lebo pivo podporuje kvasenie plesni a pod. tak to mozem potvrdit. Tak do boja s tymto “snehom” :slight_smile:

To ze prestali ucinkovat sampony je tym, ze si telo na to jednoducho zvyklo. Nemozno ich pouzivat dlhodobo. Vola sa to rezistencia. Ta vsak po case ustupi a sampon znovu zaucinkuje (trva to cca. 2 mesiace) preto je vhodne sampony kombinovat. V dobrej lekarni vam urcite poradia, ktore sampony sa hodia na sekvencne pouzivanie. Pripadne sa poradte u dermatologa.

Mne sa lupiny vytvorili práve zo šampónu Vichy.

Akože na vlasy tú vodu zriedenú s octom?

Ja som pouzivala Vichy, zaberalo to vtedy, ked sa mi z nicoho nic objavili lupiny. Ale teraz mam lupiny stale a Vichy vobec nezabera. Uz ani ten smradlavy z lekarne, ani Bioderma na lupiny, ani vodicky. Hned ako si umyjem vlasy a mam ich mokre, kuknem do zrkadla a same lupiny. Strasne. Tak teraz som vo faze, ze neviem, co mam este vyskusat. Vyskusala som aj nejake fajne francuzske, Head and shoulders atd. a nic, stale to iste. Idem asi vyskusat tu sol. V kadernictve mi hovorili, ze existuje nejaky peeling na pokozku na hlave a ze to funguje, ale to som neskusala, lebo v SR teraz nezijem. Vela stastia!

Zaujimave, ale Vichy nie je lacna zalezitost a nepomaha kazdemu. Co ak lupiny / stara odumreta koza /, ktore sa tvoria vo vlasoch tam boli stale, ale pre urcitu pricinu doslo k ich premnozeniu. Hlavna pricina je premnozenie kvasiniek Pytorosporum ovale, takze ak si zvolite cestu nakupovania, tak kupujte sampon potlacajuci tvorbu kvasiniek, ak mate dlhodobo problem s lupinami, kupujte sampon proti plesniam obsahujuci ketokonazol, zabera pri vaznych lupinach. Marek

Kazdy clovek na zemi je jedinecny a kazdemu zabera nieco ine a ine mu vadi, pokial si uvedomime, ze sampony same o sebe nemaju pre vlasy blahodarne ucinky. Ucinky maju v konecnom dosledku len tie nase prispevky za ne, ale nie pre nas samotnych. Ci kupite vichy, dixi, la rochue a ine. Lupiny sa vam vratia. Zamyslite sa co to vlasne kupujete.

Ahoj, vyskúšaj si umývať vlasy záparom Prasličky roľnej, najlepšia je čerstvá, ale bežne ju kúpiš aj v lekárni ako sušenú. Po vyschnutí vlasov, keď budú ešte mierne vlhké, si vmasíruj do pokožky trocha detského oleja. Opakuj denne.

Porad mi ten 15eurový sampon dakujem milan

Katarína čo je to ten Arvit? maju ho v každej drogerii?

Treba vsadi na cisto prirodnu kozmetiku, mne sa osvedcil tento sampon s konope: http://www.nutrimas.sk/Wellness-konopny-sampon-8-250ml-d214.htm.
Mam od nich aj kondicioner a raz za cas si davam na vlasy na noc zabal s kokosovym olejom:
http://www.nutrimas.sk/Kokosova-fantazia-BIO-balzam-olej-100ml-d349.htm.
Odporucam, mne to problemy vyriesilo.

na trhu je nejaký nový šampon proti lupinám reparex vyskúšal niekto? je s obsahom síry vraj ma to super účinky ...