Mam nárok na invalidny dochodok?

Dobrý den, mám narok na invalidný dôchodok, ked mám problémy s očami, konkrétne degeneráciu sietnice. podla posledných výsledkov perimetra mi vyšlo zúženie zorného pola pre obe oči na 10 stupnov. Kto mi poradí??

Chcem sa opytat mamka marodovala rok po roku ju obvodny lekar vypysal do prace pricom mamka nadalej chodi o barloch co mala zlomenu panvu a krcok ale itak ju lekar vypysal do prace mamka ma uz57 rokov a ked sme sa boli pytat na urade ohladom invalidneho dochodku tak nam povedali ze invalidny nie ale ze moze poziadat o predcasny dochodok .Ale da sa aby nesla do predcasneho ale do invalidneho .Prosim poradte surne to potrebujem .Este som zabudla moze lekar vypisat a ukoncit PN pozadu?

Ahoj, zuzana, tak uz vies, ze ziadost o ID si moze podat kazdy obcan SR!, ale pre priznanie naroku na ID, musi splnat podmienku, a tj. - potrebna doba zamestnania na vznik naroku na invalidny dochodok poistenca vo veku nad 28 rokov je najmenej päť rokov a zistuje sa z poslednych desiatich rokov pred vznikom invalidity.Co sa tyka zdravot. stavu tvojej mamy, (pises, ze rok marodovala), narok na PN by jej zanikol a soc. poist. by jej dorucila oznamenie, ze jej zanika narok na ID. Vtedy uz mala byt podana ziadost do Soc. poist.! ale to, ze marodovala 1 rok, este neznamena, ze splna podmienky pre priznanie ID. Ak si poda ziadost o ID, tak Soc. poist. si ju predvola na komisiu, a tam jej urcia - mieru poklesu schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost, tj. tie %-ta. Pre priznanie (plneho invalid. dochodku) by musela mat priznany pokles schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost o viac ako 70%,tj. min. 71% a viac. Pre blizsie info mozes napisat aj do Soc. poist. ale najlepsie je ist osobne prekonzultovat, tam ti podaju presne info co treba urobit, drzim palce, nech sa to mamicke podari!

Tomas, chod do soc. poistovne, al. sa opytaj tvojho lekara ako mas postupovat. Ziadost o dochodok si mozes podat, ak chces! Pre ciastocny invalidny dochodok by si musel mat pokles zarobkovej cinnosti o viac ako 40%, tj 41% a viac.a este musis splnat podmienku potrebnej doby zamestnania - precitaj si prispevok pre Zuzanu:))))

Dobry den mal jsem primitivni uraz na bicigli po ceste do prace pres značku danu nejakym dobrakom jsem prey ni spadol zlamal klučnu kost z drutovali a ket išli vyndavat drut zjistili že mi nebije srdce a dali mi kardiostimulator spredchoziho zanestnani me prepustili a od te dobi nemohu najit praci jak povim kardiostimulator takoj sa odvrati jsu tam vela onezeni co mam delat do nehody jsem neznal co to choroba

MAM NAROK NA INVALIDNY DOCHODOK ? MAM ALPORTOV SYNDROM S TOHO STRATA SLUCHU 65 PERCENT I ZHORšENY ZRAK .PROSIM O RADU

Dobry den… chcem sa spytat… ci mam narok na polovicny invalidny dochod, ak mam diabetes melitus, som na inzulinovej pumpe, komplikacie este nemam , mam 25 rokov odrobenych 7 rokov, momentalne som nezamestnana, nemozem si najst pracu… znama mi povedala, ze mam, jej kamoska ma tiez diabetes a je na pumpe… a ked ano tak z coho sa pocita suma dochodku. a je mozne studovat externe vysku, ak by mi ho priznali? treba na to schvalenie aj nejake vysetrenia… vlastnim preukaz ZTP… vyska priznanej invalidity je cez 50% presne neviem… dakujem velmi pekne za vasu odpoved

Syn ma DM I.typu, je na inzulinovej pumpe, študuje VŠ, chcem sa spýtať či má nárok na čiastočný invalidný dôchodok keď jeho výška invalidity je ohodnotená na 50%. Počula som, že prv než môže poberať taký dôchodok musí si aspoň rok platiť odvody do socialnej poisťovne. Prosím vás o radu, lebo z kompen.príspevku na stravu, ktorý je niečo okolo 17 euro, je ťažké niečo pokryť.

Dobrý deň,prosím Vás môžete poradit som dlhodobo PN mám hernia disku 2krát,neurogennu tetaniu,chronicka choroba doudena chcel by som poprosit mam nárok aspon na čiastočný invalidny dôchodok.Ďakujem

Miroslav, pri posudzovani zdravotneho stavu, sa pri každej diagnoze posudzuje stupen postihnutia: a/ lahky stupen
b/ stredne tazky
c/ tazky stupen
pri kazdom stupni sa uvadzaju %- napr. lahky stupen 10-20%…atd…je to pri kazdej diagnoze individualne, ked budes marodovat 1 rok, tak ti zanikne narok na nemocenske davky, rozhodnutie dostanes zo soc. poist. a ked bude tvoj zdravotny stav nadalej taky, ze nebudes moct pracovat, pojdes na posudkovu komisiu do soc. poist. tam posudia tvoj zdravotny stav a oznamia ti ci dostanes ten ID. Pre ciastocny ID ti musia priznat mieru poklesu postihnutia 41% a viac…ostatne info pozri YVON (30.12 2009)

Prosím, poraďte! Zatiaľ sa mi nikto neozval na môj dotaz, preto prosím ešte raz. Ako je to so študentom VŠ ak ma priznanu mieru invalidity 50%, má nárok na nejaký invalidný dôchodok? Alebo je to podmienené nejakými odvodmi do poisťovne?

V prvom rade si treba uvedomiť,že o invalidný dôchodok musíš požiadať Ty v Soc. poisťovni.To,že musíš marodovať rok,nie je pravda.Zájdi si tam a oni povedia,aké doklady a lekárske správy potrebujú.Inak bodové hodnotenie postihnutia nájdeš na stránke socpoist.sk,do vyhľadávača si daj zákon o soc.poistení a klikni na prílohu č.4.

aninka, presne info podaju na web. stranke soc. poist…tuto istu otazku tam napiste, neviem ako to je ked je este studentom. Ale priznanie ID je podmienene odvodmi do Soc. poist.
aj zdravotnym stavom. Ked ma priznanu mieru invalidity 50%, tak to mu priznalo UPSvR?, tam kde priznavaju preukazy TZP?..

Ano, priznalo mu to UPSvR, má aj preukaz ŤZP.
Ako dlho a koľko je sú minim. odvody do soc.poisť.?

Minuli rok mi robili na ortopedii redresiu oboch ramien.Stav sa zlepsil ale musela som opakovane chodit na procedury a cvicenia.Trvalo to 7 mesiacov.Teraz ked uz som prestala znova citim bolesti v ramene a mam pocit akoby znova nastavalo tuhnutie hlavne v lavom ramene co vystreluje bolest az do krcnej chrbtice.Chcem sa spytat ci na takyto problem mozem poziadat o invalidny dochodok lebo nevidim ze tento stav je zazehnany skor opakovatelny.Bolo mi povedane ze sa to moze vratit tento problem.

Dobry den! Moja manzelka nepracuje 32 rokov od 1. porodu. Do toho casu odrobila 7 rokov.
Toho casu je uz 5 rokov PN. Po kazdom roku prerusuje PN na 6 tyzdnov a potom znova pokracuje. Nepobera ziadne davky vek 55r-3deti. Naco sy moze narokovat?

dobry den,nevidim na jedno oko na druhom mam glaukom mam40rokov cimam narok na plni invalidny ddochodok ak ano ako mam postupovat

dobry den,nevidim na jedno oko na druhom mam glaukom mam40rokov cimam narok na plni invalidny ddochodok ak ano ako mam postupovat

dobry den,nevidim na jedno oko na druhom mam glaukom mam40rokov cimam narok na plni invalidny ddochodok ak ano ako mam postupovat

mala som zlomenu ruku a ostaly mi trvale nasledky ale som na predlženej materskej a chiba mi trošku z prsta po uraze z pred roka.mam narok na invaliditu?A na koho sa obratit?Prosim.