Mam nárok na invalidny dochodok?

MA MOJA MAMA NAROK NA INVALIDNY DôCHODOK,KED ABSOLVOVALA OPERACIU šTITNEJ ZLAZY ,MALA ZHUBNY NADOR A TAKTIEž BOLA NA RADIOJOD LIEčBE V MARTINE. TIEž JE I RIZIKOVA PACIENTKA SO SRDCOM. ZA RADU DAKUJEM

dobry den chcela by som sa spytat,ci mam narok na dochodok mam marodku uz vyse 4roky v novembri bude 5rokov,v detstve som bola operovana na srdce defekt predsienoveho septa, liecim sa na vysoky krvny tlak ,stumu mam zvetcenu, bola som operovana na gynekologii nasly mi myomi ,mam mierny chronicky zapal sliznice , liecim sa na skoliozu chrbtice 2stupna, a bola som na zakroku polypov hrubeho creva a chcela by som ešte vysetrenie laparoskopie ,pretoze mam 12rokov brutalne bolesti pod bruska aj na lavej aj na pravej strane doteraz mi nebola urcena diagnoza ,preto by som chcela toto vysetrenie laparoskopiu ,ale moja lekarka mi povedala ze nemam narok pretoze nemam odrobene roky a nemaju mi dat preco dochodok na akom zaklade nemam urcenu diagnozu preto by som sa chcela spytat touto cestou ci si mam on poziadat dakujem vam za odpoved

Dobry den.Chcem sa spytat,ci mam narok na ID,ak mam Cronovu chorobu hr.creva.Minuly rok som bola operovana na perforaciu hr.creva.Pri tejto diagnoze mam narok uplny,alebo polovicny?

chcela by som sa spytat, ci odpoveda na otazky co sa tyka dôchodku ci ma narok nejaky odbornik dakujem

Prosim o vysvetlenie:RTG chrbtica:Sinistrokonvexna skolioza,bocne je cely usek napriameny.chondrozaC2-3,osteochondroza a incip.C6-7:zvyraznena Th kyfoza.CT chrbtica:V useku C 4-5,C5-6 znamkyherniacie disku nediferencujeme.Pritomne su spondyloarthoticke zmeny v zmysle ventralnych a lateralnych osteofitickych zahroteni.Arthroticke zmeny na uncovertebralnych zhyboch so zuzenim medzi stavcoveho priestoru C 5-6,C 6-7 v ramci chondrozyintervertebralneho disku.Mierne zuzenie foramen intervertebrale C 5-6 vpravo mozno iritaciou korena v tejto vyske.Zaver:Spondyloarthroticke zmeny C chrbtice s chondrozou intervertebralneho disku.Zuzenie foramen intervertebrale C 5-6 v pravo. CTsegmenty L3/4 a L4/5 primerana sirka aj konfiguracia spinalneho kanala a neuroforamenov,hernia v tomto rozsahu nie je.Degenerativne zmeny skeleta mierneho stupna.V segmente L5/S1 medialna protuzia inervertebralneho disku s miernym tlakom na duralny vak jej velkost na axialnom reze nepresahuje 3mm.Zaver: Medialna protuzia intervertebralneho disku na skelete mierneho stupna.Degenerativne zmeny na skelete.Mam 53 rokou bolesti su stale horsie a ked stym idem zda sa my ze my neveria .Mam aj vysoky tlak-nefunkcnu stitnu zlazu-a novo zistenu drobnu herniu hiatovu.Dakujem

Dobry den mam bolesti v krizoch ide to do koncatiny cez vonkajsok stehna dole az do prtstou.Mam 53 rokou.Bola som na CT. Nalez:Incipientne degenerativne zmeny skeletu v segmente L4/5 v zmysle deformacnej spondylozy s drobnymi osteofytmi marginalne.Bez lezie intervertebralneho disku.Minimalna medialna protuzia v segmente L5(S1 s miernym tlakom na duralny vak.Skelet so znamkami spondylartrozy a incipientnej deformacnej spondylozy.Zaver:deformacna spondyloza L4-S1. Medialna protuzia inervertebralneho disku L5/S1.Spondylatroza L4-S1.Mam velke bolesti staci sa trochu strmsie zohnut a uz musim na obstrek.Mozem uspiet pri ziadosti o invalidne.Dakujem pekne

Prosím vas poradí mi niekto ci mam narok na ID a aky ked mam poruchu myelinizacie,disseminovane poskodenieCNS,neuroanemicky syndrom,makrocytova anemia str.stupna,trombocytopenia tazkeho stupna,atroficka gastritída,aftozna antrumgastropatia a tyreotoxikoza.Vlastnim preukaz ZTP,postihnutie na 50%Mam bolesti v rukach.Mam poziadat sama o ID,alebo cez obv.lekarku…Dakujem.

Jednou z podmienok pre priznanie ID je aj platenie odvodov do soc. poistovne. To znamena, ze ak ste boli dochodkovo poistena - teda platili ste odvody do soc. poistovne, tak splnate jednu z podmienok pre priznanie ID. K zdravotnemu stavu sa musi vyjadrit - posudkova komisia. Z toho, co ste napisali usudzujem, ze zrejme Vam nebude priznany ID, kedze nemate odpracovane roky - tzn. ze ste neplatili odvody do soc. poistovne.

Môzete poziadat aj cez obvodnu lekarku, alebo sa poinformujte na pobocke soc. poistovne.K zdravotnemu stavu sa musi vyjadrit - posudkova komisia. Ak vlastnite preukaz TZP, tak to este neznamena, ze Vam bude priznany ID - lebo preukaz TZP priznava UPSvR a ID priznava soc. poistovna.
Uz som pisala, ze jednou z podmienok pre priznanie ID je aj platenie odvodov do soc. poistovne.

Dakujem za odpoved.Mam 45rokov z toho riadne odpracovanych 26 a za vsetky tieto roky boli odvody do soc.poistovne.Uz druhy krat za dva roky marodim,ale teraz je to horsie,som doma uz 8mes.,bolest v rukach neprestava a mam obavy,ze ked ma vypísu do prace,ze to nezvladnem.Este raz dakujem.

Liečim sa ochorenie zeleného zákalu (glaukómu).Tiež sa liečim aj na iné choroby ako ischémia srdca,vysoký tlak krvi,reflexnú chorobu pažeráka a cervikokraniány syndróm (CK sy). Som už po päťdesiatke. Mám nárok na preukaz ťažko zdravotné postihnutého (ŤZP).
Ďakujem.Ladislav.

Preukaz TZP priznava - Ustredie prace soc. veci a rodiny (UPSvR). Musite ist na UPSvR, kam podla miesta bydliska patrite. Daju Vam tlacivo, vybavite si potrebne dokumenty. Budu od Vas pozadovat, ak ste bol hospitalizovany v nemocnici (tak vsetky prepustacie spravy), a aj ostatne kopie, zo zdravotnej dokumentacie, tusim, ze za obdobie z poslednych 5-tich rokov. Ak budete mat tieto dokumenty, pojdete aj za svojim obvodnym lekarom, ten Vam vyplni to tlacivo - ktore Vam daju na UPSvR. Vsetky tieto potrebne dokumenty zanesiete na UPSvR, a oni si Vas predvolaju na komisiu. Princip je taky isty, ako pri posudzovani ID. Pri priznani preukazu TZP - musite mat mieru funkcnej poruchy 50%. Zalezi na tom, ako Vam posudia Vas zdravotny stav. Drzim palce!

Dobry den, chcem sa opytat ,ci mam narok na ID aj ked nemam odpracovane roky,ale liecim sa uz 10r na psych.problem.mam uznane akurat zatial 35%,ale to bolo pred troma rokmi od vtedy som bola aj hospitalizovana.,a stale sa menia lieky. Dakujem vopred za radu.

Dobry den, pre priznanie ID musite mat pokles schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost 41% a viac. Poziadajte o prehodnotenie zdravotneho stavu, ak Vam neuznaju 41% - tak bohuzial narok na ID nemate. A znovu opakujem, ze jednou z podmienok pre priznanie ID je aj platenie odvodov do soc. poistovne. Takze - ak nemate odpracovane roky a mate priznanych iba 35% tak nemate narok na ID.

Za invalidneho sa povazuje ten - kto pre dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav nie je schopny vykonavat akekoľvek sustavne zamestnanie, a pokles schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost je 41% a viac. Tento dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav, ma trvat podla poznatkov lekarskej vedy - 365 dni. Takze musite byt PN 365 dni a potom sa podava ziadost na soc. poistovnu - na posudkovu komisiu.

Chcela by som sa informovat, som 50% TZP, vybavila som si ZTP az koncom roku 2009.ZTP mam z toho dovodu,ze som bola operovana na chrbticu 11.9 2007 a mam v celej jej dlzke titanovy implantat.I ked som si ZTP vybavila dost neskoro po operacii by som sa chcela informovat na invalidny dochodok…nakolko som po operacii bola 1ROK na PN-ke tj.do 1.9.2008.Avsak 1.9.2008 som nastupila este do 4-teho-maturitneho rocnika strednej skoly.NEPRINALEZI MI ESTE DOZADU INVALIDNY DOCHODOK?V TOM OBDOBI SOM ASI NAN MALA NAROK,NIE?PROSIM PORADTE MI.DAKUJEM

Ludka, pisete, ze mate priznany preukaz TZP. Preukaz TZP priznava - USPvR. Ohodnotili Vam mieru funkcnej poruchy na 50%. Vy ste mali dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav, ktory asi pretrvava nadalej - tak na zaklade tohto si môzete podat ziadost o priznanie ID. Vas zdravotny stav bude posudzovat - posudkova komisia soc. zabezpecenia. Su to dve rozlicne institucie a kazda ma svoje kriteria posudzovania… Soc. poistovna Vam môze priznat vyssiu mieru funkcnej poruchy, ako mate teraz, alebo aj nizsiu… Narok na spätne vyplatenie davok nemate. Drzim palce!

zdravím, poradíte mi, či mám nárok na ID, keď mám asymetrickú pravostrannú sakralizáciu L5 s pseudoartrózou? som 7 mes. na PN, rehabilitácie nepomáhajú, mám bolesti pri sede aj v stoji.ďakujem

Jediné, čo vám môžem poradiť je - naďalej pokračovať v PN. K vášmu zdravotnému stavu sa neviem vbyjadriť. Nárok na ID budete mať vtedy, ak budete práceneschopná 1 rok. Držím palce!

Dobrý večer. Chcela by som sa spítať či by mi niekto mohol povedať že asi približne kolko peňazý dostáva človek ak jeho invalidita je 40-70% a ako sa priznáva či posudzuje invalidný dôchodok spätne. nerozumiem tomu a potrebovala by som vedieť na čom som. Dakujem