Menierov syndrom

Dobry den, uz dlhsi cas / asi 4 roky / mam problem s lavym uchom. Zacalo to sumenim v uchu az piskanim, bola com na CT aj MR a vsetko bolo v poriadku, brala som Betaserc, Agapurin aj Avertin a nepomohlo. V septembri mi zacali zavrate az som vracala, bola som aj na infuziach / 10 dni / no ani tie nepomohli. Tie zavraty su coraz castejsie, do mesiaca asi tak 8 - 9 krat, strasne sa mi kruti pri tom hlava a vraciam niekolko krat, teraz mi tie zavraty trvaju aj 2 - 3 hod. Bola som u neurologa a teraz uzivam lieky Urutal forte a Tebokan. Zatial som nezbadala ziadnu zmenu. Ak ma niekto taketo problemy, mohol by mi poradit? Dakujem.

Skuste liek Vertigohel-homeopat. z lekarne. Stryko ma tiez meniera a uziva to aj s ostatnymi alopatickymi liekmi. Nema tak casto zavraty.

Dakujem za radu, vyskusam to.

aj ja mam menierov syndrom a neviem ako sa mam stym uspokojit mavam zavrate a je mi skoro kazdy den zle

dobry den ja reagujem na vas clanok ja som roky trpela na meniera ked sa mi tocila hlava tak len ciary som vydela myslela som ze to je moja posledna hodina potom som zacala pit vitamin E ten vlasne pijem z prestavkami stale a pila som hodne sumive mult.vitamin.tablety take co osahovali co najviac vitaminov tiez dlhodobo ale stale mi vadilo hucanie a sumenie v hlave docitala som sa ze nato je dobra ginko biloba tak som si ju kupila bola to presne ginko biloba plus pupalka a ako zazrakom po mesiaci uzivania mi prestalo hucat v hlave uzivala som ju asi 3mesiace a zaroven aj vitam. E .No teraz mam pokoj nemam zavrate a v hlave mi iba sem tam trosku zapiska.No ale ja som zistila ze sami to objavovalo ked som bola moc vycerpana alebo v strese.ked to na mna prichadzalo samozrejme som mala hrozny strach a co teraz?ked ma to chiti niekde na ulici anebudem moct chodit ale bola som aj u psychiatr.a tami dala lieky na ukludnenie a naucila som sa bit v klude ked to na mna prichadzalo odreagovavala som sa .Viem ake je to a preto Vam prajem skore uzdravenie

dobry den, mne sa uz tie zavraty dost stlmili, beriem tabletky Urutal forte a magnezium. dost sa mi po nich ulavilo, ale sumenie v uchu mi neprestali.Spozorovala som ye to na mna pride vzdy ked je zmena pocasia a ked som vycerpana,ked mam pravdu povedat uz som sa naucila s tzm zit, ved su aj horsie choroby, drzim vam vsetkym papalce,

Meniera mám 7 rokov,posledné 3 roky obojstranne.Hučanie a pískanie v ušiach bez prestávky,mení sa iba intenzita.Závraty sú kratšie ale častejšie.Skúšala som aj akupunktúru,no stav sa zhoršil.Rovnako reagujem aj na infúznu liečbu.Dá sa ešte niečo vyskúšať?Má niekto skúsenosťs retréningovou metódou,s generátorom širokopásmového šumu na tlmenie pískania a hučania?

moja maminka ma taketo iste tazkosti casto chodievala dva roky takmer kazdy mesiac, nemala dobre skusenosti s lekarmi,vedela ze to je z krcnej chrbtice,navstivila ludoveho liecitela ktory mal specializaciu na chrbtice,ponapraval,citi sa lepsie no lieky stale uziva ale v lavom uchu obcas citi to sustanie co vy opisujete,tak isto aj citi tlak,zalahnutie.uziva avertin,oxiphillin pri zavratoch medrin.rada by sa s vami porozpravala.

ahoj, ak sa este chce tvoja maminka porozpravat o tejto chorobe nech mi napise na meil mmalisova1@post.sk

dobry den,som 4 tyzden po porode a zda sa za sa u mna prave teraz prejavil menierov syndrom,zacalo to nevolnostov ,zvracanim,a zavratmy ktore pretrvavaju uz 6 den,lieky brat nemozem pretoze dojcim a este dlho chcem,chodim na laser krcnej chrbtice a to je vsetko,vie niekto poradit ako zlepsit svoj stav bez liekov ktore brat nemozem a co robit aby sa moj stav nezhorsoval.Dakujem

  • začala som cvičiť na fit-lope pod dozorom odborníčky, závrate boli z krčenej chrbtice
    spevnila som sa a už 2 roky nemám žiadny problém

Hanah, ake cviky prosim ta cvicis na tej fit lopte. My ju mame tiez doma ale zatial necvicim. Ja bojujej s vertigom uz takmer 3 roky.

Ahoj baby. Ja trpim vertigom uz 3 roky. Prvy krat som s tym lezala cele 3 dni v nemocnici. Dnes ked sa mi to stane, ostanem lezat v posteli cca 10 hodin, zvraciam sice 5-6 krat, prehana ma a toci sa mi hlava, ale je to daleko slabsie ako prvy krat. Z osobnej skusenosti viem,ze stres ma na tom svoj podiel. Prisla som na vybornu stranku, kde doktori popisali sposoby liecby - cviky a dieta www.vertigoacademy.cz. Prajem vsetkym skore uzdravenie. Verim, ze pozitivnym myslenim a vierou sa da prekonat aj takato skuska.

dobry den mam menierov syndrom uz4roky prvy krat som nevedela co my vlastne je nemohla som sa postavit na nohy zvracala som hucalo my v usiach 3krat ma museli hospitalizovat uzivam betaserc 24mg rano aj vecer a na obed trental ale v usiach my huci stale naucila som sa s tym zit v nemocnici som bola 10 dni brala som infuzie ktore my tiekly jedna 4hodiny a teraz tiez spadnem na zem ked ma chyti zavrat co mam robit aby sa my nezhorsoval stav bojim sa ze ohluchnem na prave ucho pocujem slabsie dakujem

pani martinka reqagujem na vas clanok a rozhodla som sa vam napisat ohladom tych tabletiek to vam lekar ich predpisuje alebo su na predaj v lekarny na volno myslim urutal forte lebo zas som mala zavrat a spadla som ja sa nemozem ani postavit len lezim a zvraciam vtedy a to sumenie v usiach to my sumi aj v lavom uchu a na prave slabsie pocujem mam strach ze stratim sluch chcem skusit tieto tabletky ci my pomozu z pozdravom ludmila

Dobrý deň, pred desiatimi rokmi mi stanovili Menierov syndróm. Mala som hrozné závraty, na pravé ucho som úplne ohluchla, v hlave sa mi všetky zvuky znásobili, bolo to na zbláznenie. Liečila som sa brala infúzie, Betaserc, Tebokan. Posledné roky, možno už sedem rokov ale neberiem žiadne lieky, pretože ich nepotrebujem. Nemám závraty, sluch sa mi zlepšil na úroveň 20 decibelov, akurát čo mi túto chorobu pripomína, je tinnitus, ktorý je však stále v rovnakej intenzite a je celkom znesiteľný (je to už moja súčasť a keď sa na to nesústredím, tak to ani nevnímam). Môj recept znie: pravidelne cvičím taiči a čikung už sedem rokov. Môj lekár sám nechcel veriť, že po prekonaní takého ťažkého stavu sa mi tak zlepšil zdravotný stav. Už roky nechodím ani na kontrolu. Chvála Bohu nepotrebujem lekársku starostlivosť. Odporúčam všetkým Menieristom, aby sa nevzdali a našli pomoc pre seba…Mne pomáha toto cvičenie, za čo som veľmi vďačná.

Dobry Den moj manzel ma tieto problemy asi 5 rokov zacalo to tak pomaly a teraz to nemava tak casto ,ale 1-2 do mesiaca .Doktor mu odporucal tobogan a betahistin pomaha ale vracia sa mu to tlmi hucenie ,ze vraj sa da operacne zbavyt bolesti odporucil doktor no uvidime .

Dobry deň chcela by som sa opýtať kde sa v BB by dalo cviči taiči ak by ste mi poradili Ďakujem

dobry vecer, moj otec mal diagnostikovany ms prave dnes. v pondelok v noci dostal prvy zachvat. ci ako to nazvat. len sa chcem spytat ci je pri tom aj sprievodny znak zvysena hladina leukocytov?

cvičiteľka v BB je Ivana č.t.
0949 516 005, adresu neviem, skúste jej zavolať., držím palce