Menštruácia

Prosím vas, chcela by som sa poradiť, či je normálne, že mám 14 rokov už 1 celý rok mám menzes, ale v poslednom čase mi príde aj o 10 dní skôr. Je to v mojom veku normálne, ustáli sa to o nejaký čas? Ďakujem!

Ano, ustali. Si este v pubertalnom veku, tie jednotlive zmeny v tvojom tele, po case to pride do spravnych kolaji, nemusis sa obavat, ja som to zo zaciatku mala tiez nepravidelne.

Ahoj barka, vobec sa neobavaj, viem,ze je to neprijemne, mat kazdu chvilu menzes, ale to sa ti casom upravi, aj ja som mala v tvojom veku presne taky isty problem, ked budes mat 15 rokov, moze ti dat gynekolog antikoncepcne tabletky, ktore ti upravia menzes, nebojkaj, ahoj.

Ahoj, ja som asi v tvojom veku tiez nemala menstruaciu asi rok, napriek tomu, ze som ju dostala asi v 12tich. Ale prislo mi to ako pozitivum a dlho som ju mala nepravidelnu, po case sa to upravilo, ale nikdy som ju nedostala presne na den. Kazdy organizmus je iny, netreba vsetko riesit tabletkami.

Ahojte, chcem sa opytat, beriem antikoncepciu a tym padom mam menstruaciu presne na den kazdy mesiac, skoro aj tu istu hodinu. Ostane to tak aj po vysadeni antikoncepcie? Dakujem, papa.

Ano, v obdobi dospievania je to trochu popletene, to sa neskor upravi.

Po vysadeni antikoncepcie to moze byt zasa popletene, ved tie nase zenske hormony robia si s nami co chcu. U nas to nie je ako u chlapov.

Ahojte, uzivala som antikoncepciu asi 7 rokov, odkedy som ich prestala uzivat (vyse 3 rokov), tak nemam pravidelny menzes (skor mozem povedat, ze vobec nemam a tehotna nie som), uz som podstupila laparoskopiu a len co mi vedeli poradit je to, ze mam trosku schudnut. Neda sa to inak? Co mam robit, aby sa mi to upravilo? Mate nejaky dobry recept alebo radu?

Ahojte dievčatá, prosím vás o radu, v utorok 20.05.2008 som dostala ako vždy na čas menštruáciu a mala som ju asi 6 dní a teraz je 30.05.2008 a menštruaciu mám znova, neviem, či to môže byť s tým nejako spojené, ale mala som s priateľom pohlavný styk a neštastnou náhodou to pustil do mňa, tak som si bola kúpiť tabletku po v pondelok a bojim sa, že to má s tým niečo spoločné, môžem byť tehotná? Dievčatá poradte mi, som z toho zúfalá, ďakujem vám vopred za radu, pekný deň. Lina.

Baby, ja neviem, co mam robit, som uz uplne zufala. Mame ist s nasimi na dovolenku a ja mam mat akurat vtedy menzes a hanbim sa to mame povedat. Co mam robit? Tampony pouzivat nemozem, pretoze neviem, ako na to, ked to skusam a strasne ma to boli, prosim poradte, co s tym! Diky.

Existuju aj take tabletky, ktore ti to mozu oddialit, a pomaha to, skus to, daju sa kupit v lekarni.

No, lenze ked si mam kupit tie tabletky, tak to musim povedat mame a ja to nedokazem.

Kolko mas rockov, bibi? Od isteho veku vobec nemusis vsetko hovorit mame, ale asi este nemas tolko, ale to nevadi, menzes je normalna vec, kazda zena ho ma, takze nemusis mat ziadne obavy ani ostych porozpravat sa o nom s mamou. Skus sa prekonat, uvidis, bude to normalka!

Ja mam 14 rokov, ale ja som strasne hanbliva, ja to nedokazem, strasne sa hanbim o takych veciach rozpravat, ani mi nepomaha, ked mi nekto povie, ze je to normalna vec. Ja to proste nedokazem prekonat a teraz neviem, co mam robit, lebo 28. juna ideme na dovolenku a mam to dostat. Tampony pouzivat nemozem, pretoze mi to nejde.

Tak to napíš na papier, to pomáha.

Okrem toho, predstav si situáciu, že jej to nepovieš, odídete na dovolenku, dostaneš to a všetci sa budete chystať na pláž. Čo potom? Vidíš, tak či tak to z teba bude musieť vyliezť, je to len otázka času. Bože, veď toto každá mama pochopí a určite aj tvojej záleží na tom, aby si si dovolenku užila, tak pekne to povedz a hotovo, predstav si ten pocit úľavy, ktorý ťa zaleje, keď to povieš. A zase budeš o kúsok dospelejšia, pretože dokážeš hovoriť o intímnych veciach a to k dospelosti naozaj patrí. Držkám ti palce, veď je to v pohode, Bibí, zvládneš to.

Mozno predtym, nez sa budes rozpravat s mamkou, mozes skusit porozpravat sa o tomto “probleme” s kamoskami. Mozno boli v podobnej situaci minule leto, mozno ti poradia ako zacat debatu s mamkou. Za seba ale hovorim, ze fakt sa nemas coho bat. Pamatam si, ze ked som bola asi v tvojom veku, tak moja mama pred letom vypocitavala, kedy by sme na dovolenku, asi radsej nemali ist - kvoli mne. Pre mamy su tieto temy prirodzene. Tvoja ma mozno iba viac starosti, tak na to nejak pozabudla. Pockaj si na taku chvilku, ked budes s maminou sama a povedz jej to, fakt sa budes citit o 100% lepsie.

Vsetky baby, co ste mi tu pomahali, ked som sa citila najhorsie, tak strasne dakujem, uz som to mame povedala. Ja uz som to nemohla vydrzat, tak som sa bala tej dovolenky, az som jej to povedala a konecne sa mi ulavilo.

Tak to vsetky rady pocujeme! :slight_smile:

Aj ja sa teším, Bibi, chi chi. Si zlatá.