Menštruácia

Fakt diky este raz moc a nakoniec som to dostala skor o tyzden, dneska, takze som si to mohla usetrit, ale aj tak som rada, lebo uz sa tak nebojim s mamou rozpravat a konecne sa tesim ze je leto.

To je super, tak krasnu dovolenku potom :slight_smile:

V máji som mala 45. Mala som dostať ku koncu mesiaca máj menzes a dodnes ho nemám. Tehotenstvo vylučujem. Doposiaľ som mala 25-28 dňový cyklus. Mohol mi začať prechod?

Ahojte, prosim vas, ja idem na dovolenku 17. augusta a niekde potom mi vychadza menstruacia a tampony sa bojim pouzit, co mam pre to urobit? Povedat to mame, alebo len pit ten citron, ja neviem uz do dnesneho dna som z toho velmi zufala, pretoze raz mi mentruacia ide pravidelne a potom zase nie.

Premoz sa a povedz to mame, isto ti pomoze a aj poradi, tieto veci su normalne, ktorymi musi kazde dievca prejst.

A us si to povedala mame? Ved jej to povedz, kazda mama sa tesi na tuto chvilu, aj ja mam dcerku, ktora uz mala mesiaciky a isli sme to hned oslavit len mi dve, ked ich dostala. Je to uplne normalna vec.

Mam 10 rokou a dostala som to, ideme na placvecky a mne to vtedy vychadza, nikto z triedy to este nemal a nechcem povedat, ze nemozem plavat, lebo mam menzes, co mam robit? Neda sa to prerušit? Hambim sa to povedat mame.

Prosim vas, zenska doktorka mi povedala, ze mam vysoku sliznicu, ak viete co to znamena, odpsiete prosim.

Janka, verim, ze je to tazke pre Teba, ale skus prosim ta oslovit niekoho vo svojej blizkosti, kto to povie s tebou mame, alebo ucitelke. Tvoja mama je dospela zena, ktora ma menzes a urcite ta pochopi, aj Tvoje pocity hanbi. Si este slecna a pomaly stavas zenou a pocity hanby su uplne normalne. Ak nemas nikoho, zavolaj mi 0905 508 548 a porozpravame sa. Psychologicka, Rita Svihranova.

Mala si sa hned opytat lekarky. Zalezi kolko mas rokov.

Vysoká sliznica znamená, že čoskoro by si mala mať krámy. Lebo ked sliznica narastie, tak sa počas menštruácie vyplavuje z tela von. Ak ti to hovorila v súvislosti s menštruáciou.

Dakujem, uz som to vyrisila a povedala mame, ale naozaj velmi velmi pekne dakujem.

Moja dcera dostala menstruaciu v 9,5, ale u nej sa necudujem, prtoze je dost vyspela. Ale trapi ju to teraz dost velmi, lebo vyhrali sme zajazd na dovolenku a ona to ma vtedy dostat! Mam jej ponuknut tampon alebo su niake volnoprdajne tabletky na oddialenie? Neviem, ci na tampon nie je prilis mala, ma len 10 rokov a uz to! A trapi ju aj to, ze jej kamaratky objavili v skrini vlozky a teraz pri kazdej navsteve sa velmi hambi. Moj manzel o tom vie, a aj to ju dost znepokojuje. Nie je toho na nu privela? Dakujem.

Mame by si to povedat urcite mala.

neviete ako dostat tak 3-4 dni menzes skor?? okrem cerveneho vina…cvicenir na to pomaha?

Mam 10 rokov a bojim sa menstruacie, hanbim sa to povedat rodicom, poradte co mam robit, prosim, velmi sa bojim a hanbim.

Preco sa bojis, ved mamine to mozes kludne povedat, niektore baby mavaju mensruaciu aj skor, na tom nic nie je. Mozes svojej mamine verit a sestru nemas? Potom budes mavat menstruaciu kazdy mesiac, ahoj.

Lenze ja ju este nemam tu menstruaciu, ale ja sa jej bojim, ked ju budem mat chapes.

M - a co by si potrebovala vediet, aby si sa menej bala? Mozno sa len bojis neznameho, niecoho noveho, to sa stava aj inym slecnam, zenam. Napis ako ti mozeme pomoct, co potrebujes, rozpravat sa, alebo?

Prosim poradte, mi za par dni ideme na lyziarsky a ja mam dostat a strasne sa bojim, ci sa mi bude dobre lyzovat, neviete ako by som to mohla oddialit alebo privolat na dnes, pomozte prosim.