Migréna - bolesť hlavy

ja neviem, vobec s ami to nezda takto. bojim sa toho. bola som dnes rano u mojej lekarky obvodnej tak mi povedala, ze sa mam ist objednat na ct poslala ma na neurologiu tak som zvedava co sa teda zisti, ci je to ta migrena alebo nie

ale prosím ťa…veď choď na to ct a uvidíš čo ti povedia dobre… nepanikár dopredu prosím ťa :slight_smile: keď sa potom skús spýtať aj na tú diétu, že čo ti na to povedia, či ti budú vedieť poradiť kde by ti mohli spraviť nejaký jedalniček…

ak by to malo byt z tej krcnej chrbtice tak potom by si to mohla upravit aj keby s nou cvicis ale ty to nemas ako sama zistit ci to tak je alebo nie. takze vies kam musia najprv smerovat tvoje kroky? alebo skus nejake alternativne veci ako fyzioterapeut a podobne. len to je najlepsie vediet tu svoju diagnozu

dobre dobre presvedcili ste ma teda, aspon budem vediet co mi je no a podla toho sa zariadim. fyzioterapeut by mi ale pomohol iba v tom pripade ak by to bolo z tej chrbtice nie?

mozem sa spytat ake tabletky vam zaberaju pri silnej bolesti hlavy? mate nejaku klasiku z lekarne bez predpisu alebo si davate predpisovat nieco silnejsie? pytam sa kvoli mojej mamke, lebo ju poslednu dobu trapia hrozne silne bolesti hlavy a nic jej nepomáha

úprimne? žiadne…ja som sa už tiež dostala do takej fázy, že mi na to nezaberá vôbec nič…aspoň nie z tých voľne dostupných liekov a doktorka ti tiež nemá čo veľmi predpísať… ona ti môže dať predpis napríklad na ibalgin 600 aby si ho mala lacnejšie ale inak nič nenavymýšľa…

vyskusaj hlavne ten pohyb pridat ak mas take zamestnanie, ze ti chyba a upravit stravu, to moze pri takychto bolestiach spravit vela len to bude trosku trvat, kym si vsimnes nejake zlepsenie. ak by nepomahalo tak mi este napadlo, ze by si mohla vyskusat toto https://www.polarisdisk.sk/. moja svagrina mava take silnejsie bolesti hlavy a pouziva ho na ne. tiez som ho mala od nej pozicany skrz gynekologicke problemy a tych som sa zbavila. ona vravi, ze je zan vdacna, lebo nemusi stale hltat lieky. to je tiez taka zataz pre telo a casom ti uz nemusia ani zaberat a zasa nove hladat, to je taky zacarovany kruh s nimi

s migrénou sa dá žiť, moja sestra ju už tiež má kopec rokov a vie s ňou fungovať. teda samozrejme, že ju to v nejakých veciach sem tam obmedzuje ale už si na to zvykla, musela :confused:

Prosim ta a zabera to teda aj na take silne bolesti hlavy ako je napriklad migrena? Ja s tym mam tak isto problem uz od detstva a je to velmi neprijemna bolest a navyse, ja uz rok a pol kojim takze nejake lieky od bolesti silnejsie mi nehrozia

Nech si mamka skúsi vypýtať u svojho lekára nejaké tabletky na predpis, to môžeš mať aj silnejšie a máš ich za lepšiu cenu, keďže poisťovňa z nich niečo preplatí. Alebo potom ak jej to nebude zaberať tak nech skúsi aj nejaké bylinky napríklad

katkoslava na to sa dá zvyknúť? ja si to neviem predstaviť, že by som mala byť stále takto obmedzovaná bolesťou
marynka ano zabera, na akukolvek bolest, nielen hlavy ale aj na klby, chrbticu, nespavost a podobne veci :slight_smile: a toto kludne mozes pouzivat aj ked kojis, to nemoze nijako babu ublizit

Presne to som sa ta chcela spytat, ci to mozem pouzivat aj ked kojim v pohode. A svagrina to pouzila aj na nieco ine alebo len na tu bolest hlavy? Ma to vyskusane, ze to funguje aj na ostatne veci?

@mirihia myslis, ze by to mohlo pomoct aj mne? aj keby to mam napriklad z tej krcnej chrbtice, ze by to nebolo priamo z hlavy? kupit sa to da iba tuto na stranke? pouziva to ona aj na tie cakry ako tam pisali ci iba pri bolestiach?

marynka môžeš v pohodičke. počas tehotenstva by si to používať nemala ale potom kľudne. presne to je tá výhoda, že keď kojíš tak nemáš príliš na výber čo sa týka liekov, hlavne tých od bolesti, to každá mamička vie ale tu sa nemusíš vôbec obávať, že by to nejako dieťatku ublížilo :slight_smile: osobne nie ale využívajú ho viacerí členovia domácnosti aj na iné problémy a tiež majú dobrú skúsenosť :slight_smile:
mimikama áno, môžeš si prikladať najskôr na miesta na hlave a ak to nebude zaberať tam, tak potom skúsiť preliečiť tú krčnú chrbticu, uvidíš na čo ti skôr zaberie

@mirihia a fak to funguje? lebo vies, ze to celkom dost stoji na moj vkus, nie, ze to kupim a potom nic z toho :confused: aj ked som uz asi aj tak ochotna vyskusat vsetko len aby som s tym uz mala pokoj

tak vieš keď ti na to nič toľké roky nezaberá, čo môžeš robiť? nič, len to proste vydržať. mňa to mrzí keď viem, že ju to zase bolí ale neviem jej nijako pomôcť. lieky nič nerobia s tým, je to proste taká silná bolesť

Preco by sa to nemalo pouzivat pocas tehotenstva? Moze to nejako ublizit dietatku? Ako to, ze ked kojim to potom mozem pouzivat? Vtedy to uz nemoze ublizit? A na co konkretne ho vyuzivaju?

mimikama tak podľa mojej skúsenosti áno :slight_smile: keď ho budeš správne používať a fakt pravidelne tak by sa ti malo rýchlo polepšiť a na bolesť ti zaberie prakticky hneď :slight_smile: aspoň takú mám ja skúsenosť. ty si si neskúšala pozerať na tom ich fb čo tam píšu ľudia?
katkoslava a už nemá vôbec záujem s tým niečo robiť?
marynka to je trošku zložitejšie, je to vysvetlené na tej ich stránke, prečítaj si to tam prosím ťa, lebo ťa nechcem zavádzať

@mirihia vyskusam to teda. flakat to isto nebudem lebo chcem aby mi bolo co najskor lepsie tak spolieham teda na teba, ze ty si to vyskusala, ze mi to pomoze :slight_smile: objednam to teda z tej ich stranky

ona práveže mala záujem, fakt dlhé roky sa snažila nájsť nejakú cestu ako sa toho zbaviť. mala upravenú stravu a vlastne má doteraz lebo potom prišla na to, že niektoré jedlá jej vedia tú migrénu vyvolať, hlavne sladké veci, hýbe sa samozrejme ale zlepšenie je fakt len zanedbateľné. chodila po doktoroch, keď nevedeli pomôcť, jedine klasickými liekmi, ktoré prestali po čase zaberať, sa obrátila na liečiteľov ľudových, mala kadejaké čaje, maste a podobné veci, nič nezabrala. dokonca raz bola aj na akupunktúre ale z toho mala zlý zážitok a taktiež jej to nepomohlo