Mozgova atrofia

Dobry den. Mam 28 rokov. Mavam zavrate a bolesti hlavy, pocitujem tlak v ociach. Bol som na CT mozgu so zaverom: sirsie likvorove priestory, potom na magnetickej rezonancii so zaverom: lahka kortikalna mozgova atrofia frontotemporalne viac vpravo. Prosim vas, ma niekto skusenosti s tymto ochorenim a pripadnou liecbou?

1 Like

Potrebujete absolvovať aj ďaľšie vyšetrenia, dajte si urobiť komplet vyšetrenie hormonálneho obrazu, ako aj kortyzolu, potom liečba spočíva aj v životospráve, ako aj paracetamolových tabletkách, ktoré pomáhajú mozgovým cievam, vhodné by bolo, aby ste mali veľmi pravideľný pitný režim, dostatočný prísun tekutín, ako minerálov a vitamínov.

Ja mam rovnaku diagnozu, 27 rokov. Ked sa nieco nove dozviete, rada si precitam, ak mi preposlete. Inak na nete je o tom dost predovsetkym v anglictine. Cortical atrophy. Stranky sa daju prelozit do SJ. Tak vela stastia a hlavne zdravia. S pozdravom a prianim peknych Vianoc, Silvia.

Som detský neurológ, táto téma je na tomto diskusnom fóre už dávno preberaná, ale chcem zareagovať. Atrofia mozgu - na CT alebo MRI je príznak a nie diagnóza. A Jozef, ktorý písal 04.08.07, podľa obsahu je na slovo vzatý odborník …

Poprosil by som Vas, ci by ste nevedeli napisat nieco blizsie o syndrome Tholesa Hunt. Lebo mne na samom zaciatatku choroby tento syndrom zistili. Dakujem Vam a vela uspechov vo vasej praci.

Tiez mam dg. mierna atrofia mozgu, neviem co to znamena, lekari o tom moc nehovoria. Viem, ze mam casto zavrate a silnu bolest hlavy, hlavne v zadnej casti a tiez tlaky v ociach. Tiez hladam viac info.

Zdravim, mam dcerku 4 rocnu a povedali nam, ze to bude asi atrofia mozgu, ale bola zdrava do svojich necelych 3 rokov. Ako a z coho sa to robi? Mame aj epilepsiu, za radu budem vdacna.

Pani Petra, atrofia mozgu je len príznak, nie diagnóza. Príčin na jej vznik mohlo byť niekoľko a nie vždy sa dajú zistiť.

Bola som na CT mozgu. Diagnóza znela: atrofia mozgu. Prosím, napíšte mi ako sa to lieči. Nemám cukrovku, nemám cholesterol. Ako sa prejavuje táto choroba? Ako sa lieči? Nebadám nijaké príznaky s pamäťou. Mám 74 rokov. Som dosť aktívna. Ďakujem za radu.

Bola som na CT hlavy a záver je Parc. zatiennie celulae processus mastoidei 1. dx. Kortikálna artofizácia mozgu a atrofizácia mozočka. Opísané z lekárskej správy.

Dobri mam 6 rocnu rachel ma atrofiju mozgu. Epilepsiju. LS5stavca. neviem lekari uzatvorili kapitolu za timito chorobami. staletrpi timi chorobami bojim sa. onu co a ako. Chcela bi som vediet ci jej hrozi nieco pri atrofiji mozgu. niektori mi hovoria ze moze jej ochabovat svalstvo atd. chcela by som vediet viac o atrofiji mozgu.

Text príspevku číslo 7307: Atrofia mozgu nie je ochorenie, ale stav ktorý sa dá zistiť pri morfologických vyšetreniach (CT, MRI). Mozgové tkanivo má menší objem (kortikálna atrofia) a mozgové komory sú zväčšené (hydrocefalus). Príčin, ktoré vyvolávajú takýto stav je veľa: multiinfarktová demencia (pri arterioskleróze) , Alzheimerova choroba, alkoholizmus a mnohé iné. Obrázok normálneho a atrofovaného mozgu nájdete napríklad na stránke CNS degeneratívne ochorenie. Progresiu atrofie je možné liečbou podľa príčiny spomaliť, najlepšou metódou je prevencia vzniku atrofie mozgu. Okrem liekov zlepšujúcich metabolizmus mozgu a prietok krvi mozgom sa používajú aj antioxidanciá (vitamín A, E, C selén a pod. ) na spomalenie degeneratívnych zmien mozgu. zdroj: edusan.sk

Dobrý deň, našla som Váš príspevok z minulého roka. Chcela by som sa Vás spýtať, aký je priebeh atrofie mozgu u Vašej dcérky. Nám atrofiu mozgu diagnostikovali v 6 mesiacoch. Nevieme na čo sa máme pripraviť. Budem vďačná za akékoľvek informácie. Ďakujem. Marta

Prajem vam prijemny den !
Chcem vas poprosit o radu, ake vysetrenie si mam ziadat aby mi zistili co mi je?
Uz asi 5rokov mam problemy s rovnovahou, mam spomalene pohyby, neskor sa k tomu pridala zhorsena artikulacia, posledne dva roky sa mi zhorsuje aj pismo.
Zvykla som hovorit aj rychlo aj zrozumitelne, teraz musim hovorit pomalsie aby mi bolo rozumiet. Ked sa musim niekde podpisat, velmi sa hanbim, pisem pomaly a skarede-akoby som mala skrehnute prsty. Ked mi viaceri znamy hovorili, ze si na mne vsimli zmeny, isla som to riesit k doktorom. Absolvovala som MR, CT, BAEP, VEP, USG brucha, USG karotid, vysetrenia krvi… vsetko = NEGATIVNE. Iba prisli na to, ze sa mi ASI zmensuje mozocek. Dg: olivo-ponto-cerebellarn atrofia susp.
To, ze vysetrenia su negativne mi pripomina problemy z detstva. Bolievalo ma brucho od dvoch rokov, rodicia so mnou chodili po vselijakych vystreniach, ktore boli samozrejme n e g a t i v n e. Po 10-tich rokoch mi zistili vrodenu vadu-cystu na zlcniku a operovali ma. Operoval ma Doc. Pekarovic, kt. povedal, ze som 3 pripad na Slovensku-s takou vadou (bolo to v roku 1983).
Teraz mam 42 rokov. Este chcempodotknut, ze uz asi 9 rokov chodim casto curat (asi 16-18x denne). A cca 1 rok kaslem-vacsinou, ked si lahnem. Som strasne zvedava, co mi je. Prosim, poradte mi. Dakujem.

Atrofia mozgu - scvrkavanie mozgu. Dieta to ziska pocas porodu prekonanou infekciou alebo predcasnym porodom.
Vhodnou stravou, rehabilitaciou a liecbou to nemusi byt zivot ohrozujuci stav. Neliecena atrofia sposobi zhorsenie motorickych a poznavacich funkcii, zhgorsenie pamete a zvysene choroby Alzhaimera.
Dovi dopo.

Dobry den p. Monika,
mam rovnaky problem s atrofiou, co sa tyka koordinacie, pisania, reci, motoriky… , ako vy. S tymto stavom existujem uz cca. 10 rokov, chodim na pravidelne kontroly MR, lieky neberiem ziadne, iba spociatku “PK MERZ”. Stav je bez progresie, mam pocit, ze je to stale na rovnakej urovni. Chcem sa vas spytat, ako dlho u vas pretrvava tento problem a ci dany stav nejako riesite resp. ci sa zlepsuje. Dakujem za odpoved

Atrofia

Mily Jozef. Mam dojem, ze si kandidat na Nobelovu cenu, ked vysvetlis ako paracetamolove tabletky pomahaju mozgovym cievam.

Dobry den, chcem sa spytat ako sa Vam podarilo ziskat viac informacii. Mam ten isty problem
dik

Dobry den napište na ado@atlas.sk