Myóm

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohľadne nálezu ma maternici. Moja gynekológička mi cez ultrazvuk zistila, že mám myóm na maternici. Pre mňa to bol šok. Veď je to nádor. Síce vravela, že je nezhubný, čo je dobré, ale už len to slovíčko. Mám 28 rokov a ešte by sme s manželom chceli mať 2. dieťa. Gynekologička vravela, že tento typ myómu je jeden z tých lepších, pretože ako mi nakreslila na papierik, je uložený hore na maternici a nie na krčku. Postup liečby z jej pohľadu je: kontrola každé 3 mesiace. A ja sa pýtam? Je to skutočne všeko? Ďalej som sa jej pýtala na riziká, ak by som chcela otehotnieť: tak odpoveď znela, že ak by myóm rástol a ja by som už bola tehotná, tak ak by som bola v 2. mesiaci vyzerala by som ako v 4. mesiaci a ak by sa to zväčšovalo, tak určite by som rodila na cisársky rez. Ináč upresním, teraz je myóm 2 cm a je tvaru uzlíka. Prosím Vás o reakciu na moju tému. Dúfam, že bude pozitívna. S pozdravom

Ildigo25

Ahoj, skus sa obrátiť na nejakého odborníka gyn. Trebars www.mamaaja.sk, poradne. Prajem ti v živote veľa šťastia a lásky a vieru v pozitívne veci.

Ďakujem.

Ahoj Andrea, práve som si čítala na www stránke “Mama a ja” a bolo tam napísané, že myóm je 1 z porúch žien pri otehotnení. Je pravda, že s manželom sa snažíme už dlhší čas mať bábo a fakt sa nedarí. Dačo na tom bude. Ale ako ďalej. Som z Košíc a nepoznám odborníka na myóm. Nevieš poradiť? Vopred Ti za všetko ďakujem.

Ja som z TO a poznám dobrého gynekológa, ale tiež z TO. Skús si do google naklikať poradňa gynekológa a pohľadaj, či je tam nejaká adresa, kde môžeš napísať, hoci každý doktor by to asi chcel vidieť. Spýtaj sa hlavne, či nie je nutná operácia. A aj keď to bude odomňa asi zvláštne, snaž sa myslieť pozitívne, stoj na nohách a s otvorenými očami, pátraj po všetkom, čo by ťa mohlo posunúť dopredu. Nebuď smutná, ale to rieš, nečakaj. Ozvi sa, keď budeš chcieť, budem na teba myslieť. Papa.

Ahoj,

cítim s tebou a držím palce. Ja mám podobný problém, tiež mi zistili myóm /pred 14-timi dňami/. Má 4 cm a mne sa to zdalo veľa. Veď lekár mi to opísal ako bradavicu. Tak teda ďakujem pekne za 4 cm-ovú bradavicu. Potom som sa ale dočítala, že môže narásť až do niekoľkých kíl! Horšie je, že sa to nedá liečiť liekmi, takže ostáva len dúfať a chodiť na pravidelné kontroly. Niekedy však môžu zmiznúť alebo sa zmenšiť. Nikto ale nevie presne, čím sa to dá dosiahnúť. Ja som sa rozhodla skúsiť očistu organizmu. Uvidím, či sa mi aspoň zníži cholesterol. Dúfam, že budeš vporiadku a želám veľa šťastia.

Mne pre istotu zistili myom pred 2 tyzdnami, vraj v stene maternice a ma 3 cm! Esteze som si to bola overit a neprepadla panike mat rychlo dieta, myom sa nepotvrdil. A potom verte lekarom.

Netreba mať obavy! Problémy s myómami má dnes každá tretia-štvrtá žena. Pozor na bravčové mäso, piť menej mlieka a konzumovať menej mliečnych výrobkov. Všetko je zamorené “chémiou”, ktorá podporuje rast nezhubných (ale aj zhubných) nádorov. Šikovný chirurg dokáže myómy (aj keď je ich veľa) zoperovať tak, aby žena mohla otehotnieť! Netreba podliehať panike, radím z vlastných skúseností. Držte sa!

Na túto tému nemôže reagovať laik, ale len odborník, pokiaľ v tom nemáš jasno, pýtaj sa viac Tvojej gynekologičky alebo sa poraď s ďalším gynekológom, viac hláv, viac rozumu.

Ahoj Ildigo, aj ja som z Košíc a mám myóm v stene maternice pri krčku, zatiaľ 3 cm ale rastie. Snažím sa otehotnieť, lebo mi už 3 doktori v KE povedali, že mám otehotnieť čím skôr, ak chcem mať niekedy deti. Ja by som Ti odporúčala Rastislavovu nemocnicu, doktor Dankovčík. Robí aj poradne pre rizikové tehotenstvá a myslím že je dobrý. Alebo tiež na Rastislavovej Dr. Borošová, tá je na onkogynekológii.

V októbri mi gynekologička pri ultrazvukovom vyšetrení zistila 3 cm myóm, teraz pribudol ešte jeden. Mám problém - silne krvácam. Doktorka jednoznačne navrhuje operáciu s odstránením maternice. Poraďte, kto má s tým skúsenosť. Mám 43 rokov a dve deti, tehotenstvo už samozrejme neplánujem.

Všetkým doporučujem prečítať si článok: http://medunka.pvsp.cz/zobraz.php?action=clanek&idclanku=2041&idpredka=0
Komu sa nechce celé čítať, tak v skratke: trvale užívať kyselinu listovú, B6 a B12 (5 mg, 10 mg, 0,5 mg, všetko obdeň).

Skús si nájsť pracovisko, kde odstranujú myom operačne ak sa dá, nie celú maternicu, máš dosť málo rokov, ak budeš mať veľké problémy a časté silné krvácanie, tak potom uvažuj o odstánení celej maternice, ak nemáš problémy, tak pravidelné kontroly a čakaj, operácia s vybratím maternice krajná alternatíva.

Ahoj, ja mam tiez myom a v prvom rade by som ti radila sa upokojit a zabudnút na myom. Mne odumrel plod v 8 týzdni v roku 2005 a potom mi lekar našiel myom na maternici. Nic ine som nerobila, len som myslela na to, ze toto je dovod preco sa mi nedari otehotniet. Navstivila som lekara ineho v pp a tak ma ukludnil, ked mi povedal s akymi myomami chodia k nemu pacientky, ze som bola spokojna. Moja sestra porodila syna, venovala som sa jemu a zabudla som na myom a dnes kocikujem svoju dceru. Mam tiež iba 28 rokov. 2 cm myom je nic a nedavaj si zasahovat do brusnej dutiny, ak to nieje nutne. Takto mi to vysvetlil lekár. Drzim vam vsetkym prsty. Papa.

Ja som zena v pokrocilom veku, miomy - nie jeden, mam asi 10. rok. A zijem. Pokial si do toho nedas vrtat, tak je dobre. Lekarka mi povedala, ze s tym sa da zit aj 100 rokov. Papa. Babka.

Dobrý večer. Ja som tiež mala myómy 2, zistili mi to po pôrodoch. Mávala som problémy silné krvácanie, bolesti pri menzese, mala som anémiu strácalo sa mi železo a 10 rokov som chodila na kontroly na hematológiu. Pred 6 rokmi som bola na operáciu maternice a odvtedy mám pokoj. Cítim sa dobre.

Aj ja mam myom. Nevie niekto o bylinkach, ktoré by spomalili rast alebo ich odstránili?

Zaparena praslicka, obklady zo svedskych bylin - viac sa dozvies v Zdravi z Bozej lekarne - Maria Trebenova.

Ahojte, chcela by som sa zapojit do diskusie, nakolko prezivam podobny problem. Po porode mi tiez zistili na maternici myom, operaciu som moc nechcela podstupovat, nakolko som kojila dcerku a tak som to skusila bylinkovou metodou u p.Dedika v Tren. Tepliciach. Mam s nim dobre skusenosti s atop. ekzemom. S myomom uz mal skusenosti, tak som zacala uzivat kvapky a po mesiaci sa mi upravila menstruacia aj problemy. Teraz len treba pokracovat az myom uplne zmizne!

Ahojte, aj ja mam myom v maternici a bol vo velkosti 5cm, to mi povedal jeden lekar. Zasa druhy mi povedal, ze je vo velkosti 2,5cm. Takze neviem, komu mam verit, je to tazke. Pokusam sa o dieta uz asi 4 roky a nic. Nechodim uz ani k lekarom a tiez nemam ziadne problemy, menstruacia je pravidelna a bolesti nemam. Tuzim po dietati, ale neviem, ci vobec mozem mat dieta, ak ten myom mam. Ma vobec niekto dieta aj ked ma myom?