Myóm

Ahoj Dani, neviem odkiaľ si, ale ak Ti môžem odporučiť p.Dedík, už má aj pacientky, ktoré majú problém otehotnieť. Možno je to dosť neuveriteľné, aj ja som k tomu mala taký postoj. Jedno je jasné, pokiaľ nevyskúšaš nevieš. Chodí každý mesiac do Teplíc a viem že lieči aj v Bratislave 1x do mesiaca. Máva tam ľudí z celého Slovenska a nepočula som ani od jedného nič negatívne.

Prosim vas pekne zienky moje zlate, nedajte si tie svoje myomy liecit alopatom, lebo si len pohorsite. Tieto veci sa daju lahko liecit aj alternativnou liecbou. To operativne zakrocenie, ktore tam hore spomina nejaka maja uz uplne vylucujem, pretoze zasah do tela, alebo v tele je najvadsia chyba, aku moze clovek na sebe spachat. Aj rakovina sa da vyliecit alternativnou liecbou. Alternativna liecba vytlaca - lieci z tvojho organizmu tvoj problem ktorym trpis, avsak alopatia vas problem potlaca - problem ostava v tele, pripadne prechadza na druhy organ. Ak chces ostat pacientom, liec sa u alopata. Ak sa chces vyliecit, vyhladaj alternativneho klasickeho homeopata. j.zachar@hotmail.com

Ahojte, mám 43 rokov a myom mám 4 roky, už od prvého zistenia (mal 2 cm) ma lekári posielali vybrať maternicu ak nechcem už dieťa. Prvý krát mi urobili kyretáž, po 1,5 roku mi zistili nejaké bujnenie buniek na krčku maternice a krčok išiel preč. Teraz mám myóm 7x7 cm, tlačí mi na močový mechúr, brucho mám ako v 5 mesiaci tehotenstva, ináč nemám žiadne problémy. V marci idem na operáciu vybratia maternice. Neviem, či je to dobré riešenie.

Som z TO a mam 5 cm myom, chcela by som vediet, ci sa to da operovat bez odstranenia maternice? Poprosila by som o meno gynekologa, ak je to mozne.

Mila Marta, ja som prave po operacii 4 cm myomu v stene maternice. Mala som ho cca. 8 rokov. 10 rokov sa liecim, aby som otehotnela. Podstupila som 4 operacie, 4 umele oplodnenia a stale nestracam vieru, ze budem matkou. Netvrdim, ze vzdy to bolo lahke a vela krat som plakala od beznadeje, ale teraz mi dal pan MUDr. Bielik nadej aj na prirodzene pocatie a to je pre mna vela. Verim tomu a netreba sa nikdy vzdavat, ked je nadej. Drzim ti palce a nech ti to dopadne dobre tak, ako si sama zelas.

Ahojte, ja som velmi nestastna, lebo mala som len jeden myom a teraz mi zistili po troch rokoch, ze mam uz 2 alebo 3 myomy v maternici. Lekar odporucal okamzite operaciu, tak som sa rozhodla, ze to skusim ale maternicu si vybrat nedam, len tie myomy. Ale pred operaciou mi chcu robit nejaku kyretaz, velmi sa bojim, co z toho bude, nicomu nerozumiem a neviem, ci vobec to vsetko zvladnem. Nemam ziadne problemy ani ziadne bolesti. Ale nedari sa mi otehotniet. Idem do Kosic-saca, dufam, ze mi tam pomozu a podari sa im vybrat len tie myomy a maternica ostane, lebo este nemam deti a velmi po nich tuzim. Drzim palce vsetkym. Neprajem nikomu zazivat taky pocit bezmocnosti a trapenia, drzim palce vsetky.

Mala som 7 cm myom, otehotnela som, maly sa narodil normalnou cestou a brusko som mala rovnake ako ostatne tehulky. Rok po porode mi ho vyoperovali. Kebyze nie je jazvy v podbrusku, tak by som ani nevedela, ze som niekedy nieco take mala. A mozem mat aj zasa dieta. Tak sa nicoho netreba bat. Vela stastia.

Tento problem trapi aj mna. Hladala som odpoved, myom na fyzickej urovni vznika, pokial su creva zanesene balastom, potom je aj maternica zanesena a myom je akoby dosledok tohto existujuceho balastu. Ina pricina, tykajuca sa hormonalneho systemu, vacsinou vraj maju myom zeny s vyssou hladinou zenskych hormonov. No neviem. Pytala som sa aj liecitela, na duchovnej stranke je myom vseobecne dosledok nespravneho postoja k muzskemu svetu. Tak tomu som uz vobec nerozumela. Myom mi urcite zistili po antikoncepcnej liecbe. Ked sa antikoncepcia vysadi, chvilu trva, kym nabehne vlastna produkcia zenskych hormonov a pocas tohto chaosu v mojom pripade myom narastol, alebo podrastol. A som uzivala 2 roky. Neviem o tom, ze by bol problem otehotniet, s tym som problem nemala. Pri myome moze byt problem donosit babo, to bol moj problem. Bola som tehotna 2x. Myom akoby vytlacal dietatko von, po zvacseni maternice sa myom presunul akoby nad dietatko. Ak je problem s otehotnenim, problem moze byt aj v nedostatku energie v oblickach, tie blokuje strach. Podla cinskej mediciny. A pri beznej menstruacii, co hrozi, moze dojst k vykrvacaniu. Pokial krvacanie nevedia zastavit, spravi sa kyretaz. Ak sa to opakuje, ak krvacanie trva dlho, ak je silna, pristupuje sa k odstraneniu maternice. Ak myom vznikne kvoli zaneseniu organizmu, po odstraneni maternice sa telo nezbavi balastu. Dokonca pribudne z narkozy. Vsetko je to o vlastnom terene, preto riesenie vidim v detoxikacii organizmu a mat po ruke ludovy sposob na zastavenie pripadneho prudkeho krvacania. Urcite osozi pit caje z praslicky, rebricku, alchemilky, zihlavy. Po duchovnej stranke sa snazim odpustit vsetkym a vsetko. Kazdy sa len uci a nik nie je bez chyby.

Myom je benigny tj. nezhubny nador svaloviny tela marernice, neviem co by to malo mat spolocne s nejakym balastom. Ludia neverte vsetkemu a vsetkym, co tu kto napise. Treba verit v prvom rade lekarom. Ked neviete, lekar by vam mal poskytnut informaciu, nie laik na diskusnom fore.

Verim doktorom, ale mam aj otazky: Naco by farmaceuticky priemysel dokazoval vsetkym svojim klientom, ze zdravie nezavisi od mnozstva zjedenych liekov, ci antibiotik ale od FUNKCNOSTI IMUNITNEHO SYSTEMU? Farmacia potrebuje odberatelov. Aj ich ma. Narast zisku vo farmaceutickom priemysele predstihol zisky vyspelych ekonomik zapadnych statov. Ked uz mame taku uzasnu medicinsku starostlivost s farmaciou v zavese, preco dnes pomaly neexistuje jedno zdrave dieta? Bud ma alergiu, ekzem, hyperaktivitu, disfunkciu, nejaky syndrom, okuliere ci rovnatka. Skutocne sme presvecene, ze taketo deti budu v dospelosti bez zdravotnych problemov? Skutocne telo dokaze vylucit vsetky tie zvysky spletitych chemickych zlucenin, ktore su obsiahnute v liekoch, v strave v E-ckach a aditivach -konzervantoch? Kto dokaze predvidat ich mozne reakcie v organizme? Preco je dnes rakovina, leukemia pomaly uplne bezna zalezitost aj u 17 rocnych ludi? Skutocne sme vsetky presvedcene, ze dnesne ovocie a zelenina pestovane v hydroponii, ci pestovana ako monokultura, ktora je v priebehu rastu osetrovana chemicky min 6x nam urcite poskytnu potrebne enzymy a ziadne nestravitelne chemicke zvysky? Zvierata su chovane antibiotikami a hormonani, ci nie? Ze to nie je bezne publikovane v dennej tlaci? Chceme to pocut? Dajme si vyoperovat myom. Skutocne sa vyliecite? Ostanete zdrave ako miminko? To nespominam elektricky smog z televizorov, mobilnych telefonov. Nase stare mamy a otcovia s tymto zit nemuseli, my sme si zvolili tento styl. My sa rozhodujeme. Slobodna vola nam bola Stvoritelom dana.

Keby lekari vedeli poradit, asi by problemov ubudalo, alebo sa mylim?

Ako myomi liecia? Ved len cakaju. Kazu prist na prehliadku, za to maju peniaze a pozoruju. Zvaccil sa? Zvascil. Nerobi problem? Nie. Tak fajn, pridte o rok.

Zvaccil sa? Zvascil. Nerobi problem? Nie. Tak fajn, pridte o rok.
Zvaccil sa? Zvascil. Nerobi problem? Nie. Tak fajn, pridte o rok.
Zvascil sa a aj pribudol. Mate problemy? Tak sa stretneme o rok.
Krvacate? Silno? Dlho? Tak vyrezeme?

Ved uz mate po 40tke, jaj len po 30 a nemate deti, tak sa rozhodnite, bud vyrezeme alebo vykrvacate.
V COM SPOCIVA LIECBA? Okrem pozorovacieho efektu doktora som si nic nevsimla. Skutocne Vas doktor lieci? Tak hor sa za nimi!

Milá Luba, zabudla si spomenúť, že naši predkovia umierali 40 až 50 roční. Neverím, že boli zdravší, iba nepoznali dnešné choroby hoci ich mali. Obrovská úmrtnosť detí, ktorá bola v minulosti, ti nič nehovorí? Já dúfam, že keď máš napr. chrípku, tak sa liečiš výhradne podľa starých, pre teba, overených metód. Myom som mala tiež, dala som si vybrať celú maternicu a urobila som to najlepšie, čo som mohla urobiť. Citim sa veľmi dobre.

Draha Dana, nasi predkovia, konkretne moji stari rodicia sa dozili v primere 70 rokov. Do akej dalekej ci blizskej minulosti sa mame pozerat? Ako sa zilo na Slovensku pred 50 - 100 rokmi? Staci sa obzriet na rozvojove staty, kde prevlada polnohodpodarstvo. Dnes tam urcite ludia neumieraju v 40-tke ci 50-tke. Spytajme sa tych zien, ci maju myom? Ci maju problem otehotniet, ci donosit svoje dieta? Nemusime sa poucit. 400 rokov pred Jezisom Kristom zil Hippokrates, dozil sa cca 80 rokov. Jeden jeho citat: Je zbytocne liecit oko bez hlavy, hlavu bez tela a telo bez duse.

Vyrezanie myomu ci maternice, nepovazujem za riesenie. Ani kvet nenarastie za jeden den, ani myom.

Neozve sa nejaka dama, ktorej sa myom vstrebal, alebo on prisla prirodzenou cestou? Takato cesta musi predsa tiez existovat.

Ahojte, mám 19rokov a o pár mesiacov 20. Gynekológ mi vaginálnou cestou zistil myóm, ktorý je asi 1,4cm. Lekár mi odporučil čo najskôr otehotnieť. Síce mám vzťah, ale svadbu máme naplánovanú až o 2roky. Myslíte, že to stačí? Veľmi túžim po bábätku, ale nemáme ešte zabezpečené nato finančné zázemie a musím ešte dokončiť školu. Poradte prosím. Som nešťastná.

Ahojte, nedá mi nereagovať k danej téme. Takže mám intramurálny myom. Mám ho už 5 rokov. Veľkosť je cca 4 cm. Minulý rok som s nim prežila tehotenstvo. Bolo to pre mňa maximálne stresujúce obdobie. Po dlhých rokoch čakania na vytúžené bábatko som konečne otehotnela /mala som hormonálne problémy, neplodnosť nebola kvôli myomu/. Celé tehotenstvo som sa veľmi bála o dieťatko. Lebo myom rástol každým mesiacom/ asi do polovice steny maternice/, a dokonca placenta sa rozhodla usadiť zrovna na myome. Takže hrozilo, že sa môže predčasne odlučovať alebo nedostatočne vyživovať bábinko. Vďaka Bohu sa také nič nestalo a porodila som krásne zdravé - teraz už pomaly 10-mesačné dievčatko. Myom mám stále, pomýšľame pomaly nad druhým bábinkom, no troška mám aj obavy, či to ten myom zvládne, alebo bude robiť problémy. Takže to k mojej skúsenosti.

No toto, veriť lekárom? Veď lekári sa rozhodli v dnešnej dobe kastrovať ženy, tak prečo by som im verila, mám osem myómov, sú moje a tak si spolu nažívame, keď som sa stresovala boli veľké, odkedy som si povedala, že kašlem na ne, začala som pritom aj s cvičením, tak sa zmenšili, sú len také maličké. A je po probléme, teda problém určite má niečo aj s balastom, aj so životným štýlom, netreba hneď všetko zavrhovať, lekár nie je ten čo nám pomôže, my sami si musíme uvedomiť, že sme si za svoje zdravie zodpovední, keď človek chodí po lekároch, má pocit, že je v napätí, stále len počuje hrozbu, čo všetko. Ale nikto mu nepovie, čo môže pre seba urobiť sám.

Môžem poradiť, ako som sa ich zbavila na minimum, asi sa nestrebú úplne, ale neprekážajú a si ako špendlíkové hlavičky. Ak máte záujem dajte vedieť, ja som sa kastrovať nedala a nikdy to neoľutujem.

1 Like

Draha Meli,

nedajte sa strasit. Manipulovat ludi strachom, je nezodpovedne. Ked Vy sama citite, ze na to este nieje vhodna doba, nezente sa mat dieta teraz. Verte sama sebe. Vas duch, Vasa intuicia Vam radi spravne. 19 rokov…Ste este velmi mlada, ucte sa zit. Niektori ludia nie su dospeli ani v 50 tke. Nerobte unahlene zavery.

Spravte si iny plan zivota, najprv sa vyliecim - teba myom mat nebudem a potom budem mat kopec zdravych deti. Ja nebudem vystresovana…

Vy sa rozhodujete, Vy budete dieta nosit pod srdcom, mozno sa Vam zdefoformuje koza, ovisnu prsia, mozno pridete o svoju krasnu hladku pokozku, Vy budete kojit, prebalovat, kupat, starat a bat sa o Vas maly poklad po cely Vas zivot, nie Vas lekar.

Rozhodnutie je na Vas. V najhorsom, je plno nechcenych deti, ktore su nadherne a za par rokov aj s adopciou nebudu teke problemy ako su teraz. Bezbranne deti tu dufam budu vzdy, vzdy bude o koho sa starat.

Zelam Vam krasny zivot s krasnou rodinou!

Aj ja mám myóm asi 2 roky a rastie. Teraz má asi 3 cm. Užívala som horm.antikoncepciu, myslím si že to spôsobilo moje problémy.
Má nikto rovnaký názor na horm.antikoncepciu?