Myóm

Kontakt na MUDr. Bielika (jeho asistentku, ktorá objednáva na konzultácie…) : 048 4412141. Ordináciu má na dvoch miestach, ja som bola v tej v Roosveltovej nemocnici (nie je tam každý deň, niektoré dni operuje, preto sa treba objednať).

MUDr. Bielik -t.č.na ktorom sa k nemu objednava: 048 4412141

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako sa vyvinula Vaša situácia s myómami. Ja mám asi 5 a najväčší je 3,5 behom roka z troch o pol cm. Myomy mam vsak uz asi tri mozno štri roky, lebo vtedy sa mi zacalo silne krvácanie. To sa vsak stratilo od januára a teraz mam slabe prip. normalne. (to normalne je u mna 7 dni, ale tak to bolo od zaciatku)Mam 43 a lekar ma upozornil na riziká a navrhol vybratie maternice s ponechaním vaječníkov. Som presvedčená(ci tusim), že myomy som si zapricinila z viacerych dovodov sama a verím, ze je s tym mozne nieco robit. Preto sa na Vás obraciam s mojim mailom - ak teda neotravujem, co by ste mi poradila a ake su Vaše skúsenosti. Ďakujem za pomoc a rady :slight_smile: Gaba

ahoj…ja mam 25 a 3 cm myom…s ktorým mam problemy pri sexe a pri stolici…a lekar mi odporučil chodit na kontrolu každe 3 esiace…nabuduce ked tam pojdem mu navrhnem či by nebolo rozumne vybrat ho…

Prosim vas ja mam 38r.a tiez mam myomy na maternici nechcem sa dat este operovat mam velke bolesti tyzden pret menzesom chcela by som vyskusat to co vy.Kolko caju mam pit v priebehu dna? Dakujem

:-):frowning: mam 31 a tiez patrim medzi vas.tiez som bola velmi prekvapena ze mam 2cm myom a pan doktor bol v soku este viac.casto som sa stazovala na bolest pred aj pocas menstruacie a nepravidelnu menstruaciu. dvaja lekari vraveli ze je to normalne a ci nechcem antikoncepciu.lenze ja som typ ze by som na tabletku zabudla.moji doktori sa teraz vystriedali a az teraz mi urobili ultrazvuk a zistili co zistili .pytala som sa vyberieme ho? nie treba co najskor otehontiet a potom sa vyberie (len neviem z toho vsetkeho ci len jeho or vsetko)…a to bolo vsetko…citam ze niektore mate chodit na kontrolu kazde 3 mesiace ja som dostala len tuto odpoved.

Myom sa dá odstrániť aj bez hysterectomie (odstránenia maternice), ale len keď je zakorenený vo vrchnej vrstve sliznice maternice. Ultrazvukom sa to zistí. Môj gynekológ mi to dokonca nakreslil, lebo som nechcela prísť o maternicu, keďže som tiež ešte nerodila. Žiaľ, už ju nemám, ale som rada, že som v pohode a relatívne zdravá.

ahoj ja som bola operovana na mijomi,nie je to nic prijemne rezali ma 31.3, tento rok az teraz som sa odhodlala zistovat co to vobec, ten mijom, je je dobre chodit aspon dvakrat do roka k zenskemu,ja som nebola u zenskeho 3 roky a takto to dopadlo, ze som musela do nemocnice pod noze

Ahoj,reagujem na Tvoj príspevok, lebo ako jedna z mála si si uvedomila, že rast myómu (ale aj jeho vznik) súvisí so psychikou (keď si s niečím vo svojom živote nebola vysporiadaná). Keby sa všetky prispievateľky v tejto rubrike stretli a hľadali, čo majú spoločné, zistili by, že je to nespokojnosť (aj keď len občasná) so svojím súčasným alebo minulým partnerom. Krásne o tom píše Miroslav Hrabica vo svojej knihe “Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí”. Dovolím si krátky citát z tejto knihy: “Ženy, koľko z vás vysiela myšlienky plné nespokojnosti, zášte, ukrivdenia a priania ťažkého súdu na toho s kým žijete alebo ste žili. Tieto myšlienky ubližujú vášmu partnerovi, ale i vám. Ako malé, neviditeľné kamienky (duchovná záťaž vašich chýb) kumulujú sa tieto myšlienky okolo maternice a vaječníkov a problém, omyl ducha, postupne prestupuje na telo. Neskôr sa prejaví cystami a myómami. Ublíženie a pocit poníženia sa zhmotňujú v ľudskom organizme. Často nájdete a prebudíte v sebe lepšie charakterové vlastnosti a najmä, ak je život chvíľu príjemnejší, zabudnete a odpustíte. Ale keď prídu nové starosti, znovu vyčítate a prevažne v druhých hľadáte príčinu všetkých svojich ťažkostí.” Operácia určite nie je (dobrým) riešením. Existujú aj alternatívne formy liečenia, ale základom je odpustenie a láska…

Ahoj, mam 25 rokov a som 7 tyzdnov po myomectomii - kedze nemam deti, vybrali len myom (o velkosti 15 cm - na kontrole pred rokom nic nevideli, a ja som nemala ziadne bolesti, vazila som stale rovnako 52 kg a nic som si nevsimla!!!) ale ci budem moct mat v buducnosti deti, neviem…

Ahoj, mam 35 rokov, to ze mam myom som zistila ked som otehotnela 1-krat (mala som 30 rokov), babo som zial potratila a bola som z toho taka vystresovana, ze som nebola schopna opytat sa co s tym… Moj lekar tvrdil, ze to staci sledovat, a tak som po roku otehotnela 2-krat. V nemocnici na mna pustili krik, vraj ci som nevedela, ze mam myom… (podla nich som to mala riesit nie sledovat ako tvrdil moj vtedajsi lekar. Snazili sa babo udrzat, vo 4. mesiaci som opat potratila a bolo to ovela horsie ako prvy krat. Zmenila som lekara… som po operacii (povodne som isla na laparskopiu, skoncilo to rozrezanim brucha, pretoze sa nemohli k nemu dostat). Rok som brala antikoncepciu, mala som zakazane otehotniet. Po roku mi dovolili lieky vysadit. Podarilo sa mi znovu otehotnie, ale aj moje tretie tehotenstvo skoncilo potratom… a tak si kladiem otazku ci to ma vsetko zmysel…

Nedá mi nezareagovať na Tvoj príspevok. Prepáč, ale keď budem všetkých milovať a nebudem mať žiadne starosti, to znamená, že neochoriem? Veľmi som to zjednodušila, ale zhruba to tam asi píšeš. A aké alternatívne metódy doporučuješ žene, ktorá kvôli myómu začne krvácať? Asi treba počkať na zázrak. Ja mám myóm a som z toho taká unavená, lebo to silné krvácanie ma vyčerpáva, som chudokrvná, takže iné východisko ako operáciu nevidím.

ahoj … vidim ,ze tie myómy ma asi kazda druha zena:( iste mi budetet vediet poradit… mam dva myómi jeden cca 4cm a ten druhy 2,5cm …na poslednej lekarskej prehliadke mi gyn.odporucila laparoskopiu kedze jeden mi dost rychlo nabera na velkosti aj mi vysvetlila co to je a tak … tak som sa s nou dohodla na kontrole ked pridem domov na slovensko v oktobri a ked to fakt tak rastie tak asi pojdem aj ked nerada… chcem sa spytat ci bolesti a ostre bodania niekedy v podbrusku a nafuknute brucho ci najedena ci na prazdno mozu mat nieco spolocne s tymi myómmi???nejem nic co by nafukovalo a bolieva ma aj pri styku ale len na urcitom mieste a to velmi je to bodava ostra bolest az mi do noh vyraza velmi by mi pomohol vas nazor … dakujem :slight_smile:

myom - moja gyn. mi povedala, ze sa to tvori z hyperestrogenie, ci tak dako…no, prosto z nadbytku estrogenu v tele. a na nete sa da vygooglit, ze v soji sa nachadzaju estrogeny. sice fytoestrogeny… ale… narusa to fungovanie tela. takze skuste pouvazovat, ci nejete soju!! ja som ju uz definitivne vylucila!!!

Pochopila si to správne, to zjednodušenie je výstižné. Viem, že sa to ľahko píše, ale ťažko realizuje. Ak sa však neponáhľaš s tou operáciou a chceš vyskúšať alternatívnu liečbu, napíš mi mail. Možno tomu nebudeš veriť, ale liečiť sa dá aj na diaľku, bez toho, aby si niekam musela chodiť. A na tú anémiu skús piť prevarenú cviklovú šťavu (čerstvá je dosť agresívna), môžeš však kombinovať s čerstvou mrkvovou šťavou. Dobré je tiež doplniť hladinu zinku, vhodnejšie z prírodných zdrojov (tekvicové semiačka alebo olej, obilné klíčky, ryby, divina,…)

carneol@centrum.sk

Tvoja rada znie dosť divne. Problém je v mojom myslení a niekto ma môže liečiť na diaľku? To zaváňa … Mala som kamošku, ktorá pila mrkvovú a cviklovú šťavu a vieš čo? Umrela v 33 rokoch na rakovinu krčka maternice. A poviem Ti, že keby sa dala prehovoriť na operáciu keď ešte bol čas, dnes by pravdepodobne žila. Lenže ona verila takýmto spôsobom liečby a nevyplatilo sa. Ja súhlasím s alternatívnou liečbou, absolvovala som už nejednu, ale keď sa jedná o vážny problém a je ohrozené zdravie celého organizmu (pretože pri dlhodobej anémii je!), nebudem poslúchať laikov v tomto odbore. Im to možno zabralo, ale ja môžem iba strácať čas. Priveľké riziko! Ja som kombinovala, radila som sa s gynekológmi, ale aj s homeopatmi. Nakoniec som podstúpila hysterectomiu a som rada, že som sa tak rozhodla. Pretože žiť tak anemická, ako som bola ja, to nie je život.

Ahoj,
aj mna by zaujimal ten vysledok operacie…

Ahojte!
No vidim ze kolko gynekologov tolko nazorov. Tiez patrim do tej skupiny, ktora v sebe “nosí” myom. Mam 28 rokov a tiez som nerodila. Moja gynekologicka radi skusat otehotniet, len to sa nedá na povel…:slight_smile:
Prave mi vychadza kontrola tak uvidime s cim pride tentoraz.
Niekedy mam pocit, ze lekari to beru na lahku vahu a mnoho z nas moze doplatit.
Musime sa starat same.

aj zivotne prostredie a potraviny zohravaju svoju ulohu