Myóm

Ahojte baby, som asi tyzden po operacii LPK myomu, no zacala som akosi trochu krvacat… teraz neviem, ci je to normalane, alebo nie. Mozno je to menstruacia, ja neviem. Prosim napiste niekto,kto ma podobnu skusenost. Dik

Prajem dobrý večer,
netreba sa veľmi plašiť slova myom.
moja kamarátka mala myom, ktorý je v začiatkoch obyčajne naplnený vodou a neskôr svoj obsah zahusťuje a tak sa stáva aj nebezpečnejším.
Nakoľko ho mala naplnený vodou tak sa do 1 mesiaca rozpustil po užívaní produktu Alveo. Bolo to rýchle a tak sme to overili spolu s kamarátkou u lekára. Ten nám potvrdil, že je to možné.
Takže ak chcete, skúste Alveo a popritom je dobré upraviť stravovanie. Touto cestou sa táto téma už ťažko posudzuje.
Prajem veľa zdravia Floreková

Ahojte
ja som bola včera na urológii mám ľadvinový kameň. Pri sono vyšetrení mi urológ náhodne zistil malý myóm v maternici. Dnes som bola u gynekológa - povedal, že zatiaľ s tým netreba nič robiť, keby som mala nejaké problémy mám sa ukázať.

ja môžem potvrdit,že indonal mi pomohol…Mala som zlé výsledky z citologie až číslo 4 a po využívaní indonlu sa mi to zlepšilo na 2…takže podľa mňa sa to oplatí

Tiež mi zistili myóm pred 4 rokmi. Pravidelne som bez liečby chodila na sono kontroly a sledovali sme ako rastie. Z 0,8 cm uzlíka sa vykľul 6 cm myóm a dokonca za posledného pol roka mi pribudol ešte jeden 4cm. Tak ma pán primám objednal na kyretáž, pričom odobrali vzorku na histológiu a čakám na výsledok. Samozrejme mi navrhli operáciu - vybratie maternice. Mám 46 rokov, 4 deti, takže… a už dosť veľké bolesti v krížoch Ale čo ďalej, budem riešiť až ako dopadnú výsledky. Pri mne v nemocnici ležala pani, ktorá mala tiež myóm - jeden menší a ten jej laparoskopicky krásne vyoperovali bez toho aby poškodili maternicu. A bola tam aj mladá baba, ktorá ho mala veľký, ale keďže chcela rodiť, tak to konzultovala na viacerých pracoviskách a v Trstenej jej ho odstránili bez poškodenia maternice. Takže ste mladá, skúste osloviť Dr. Tholta - NsP Trstená. Veľmi ho chvália a touto metódou odstraňujú myómy oni a možno ešte nejaké dve pracoviská /vraj/. Ale za konzultáciu to stojí. Držím palce

existujem-otehotnela som hned asi 2 -3 mesiace po operacii po rokoch neplodnosti a dnes mam 3 krasne deticky

ahoj ala! no to si ma naozaj potešila,možno sa to predsa podari aj nam.Som po operacii treti mesiac ešte nestracam nádej a som velmi rada že si sa ozvala. Dakujem velmi pekne, a prajem tebe aj tvojej rodine krasne sviatky.

Ja sa tiež bojím operácie na ktorú ma lekár posiela.Okrem 4,3cm myomu mám zvýšené hodnoty Ca 125.neviem sa rozhodnúť či operovať alebo nie. Mám 38 rokov.

ivet, nešmaš sa čoho obavať, kym sa jedna len o konkretnu operaciu toho myomu, no ale samozrejme je to otazne kto ti to ma robiť. ja mam 41 a som po operacii, a som velmi rada možem povedať že teda pomohli mi. Mam tu članky prečitaj

ahoj, aj ja sa veľmi bojim operacie ( uz som na nu objednana) prosim napis kde ta operovali a ako(aky velky myom si mala)-mam myóm 5, 5cm a aj polyp na krcku mat.(zvazujem operaciu, bojim sa ze mi odstrania aj maternicu) :frowning:

ahoj, aj ja sa veľmi bojim operacie ( uz som na nu objednana) prosim napis kde ta operovali a ako(aky velky myom si mala)-mam myóm 5, 5cm a aj polyp na krcku mat.(zvazujem operaciu, bojim sa ze mi odstrania aj maternicu) :frowning:

Som pred rovnakým rozhodnutim ako ty…myom mam vacsi a velmi rozmyslam ci ist na opeaciu alebo nie…aj ked Ca 125 mam asi v norme,(ale to zrejme nic neznamena, aj tvoje zvysene mozu byt aj zapalom)

ahojky neviem ci je to ete aktualne ale mrkni sa na www.jonas.wz.sk…moze ti to pomoct pri otehotneni…inak s myomom mam teraz ja problemy…som uz na konci tehotenstva…maleho mam natlaceneho koli myomu na pravej strane teraz mam obavy ako bude prebiehat porod kedze sa maly asi nebude moct dobre obratit

skus www.jonas.wz.sk…pokial mas pravidelny menzes achces byt maminou…snad ti pomozu,drzim palce

ahooooj ja som tiez v 36tt…myom mi zistili az teraz aj to len preto ze mam maleho natlaceneho na jednu stranu a preto sa zrejme nemoze ani otacat ako by chcel…dufam ze sa to po porode upravi…deti uz mam toto bolo neplanovane…ale aj tak…myom je dost velky neviem co ma caka pocas porodu ak sa maly nebude moct normalne otocit na porod

aj ja som mala velke problemy pri moceni…robili mi testy na moc stery z maternice ale na myom prisli az teraz…takze uz viem preco som mala take problemy…teraz sa to uz trochu upravilo…som si stale hovorila ze toto vsetko je spojene z mojim vekom…ale vyzera to tak ze nie…no ved uvidime co ma caka

posielam aj tebe…snad ti pomozu…www.jonas.wz.sk

ahoj skus anionove vlozky, uz pomohli mnohym zenam, pocas menstruacie pouzivaj vlozky den -noc a v medziobdobi zelene, minimalne po dobu 3 mesiacov je potrebne aj dlhsie podla stavu…pocitaj s tym, ze prva menstruacia bude velmi silna lebo sa cisti maternica stale je lespie odskusat najprv tento spôsob a tak sa pripadne rozhodnut pre operaciu …

Som pred rovnakým rozhodnutim ako ty…myom mam vacsi a velmi rozmyslam ci ist na opeaciu alebo nie…aj ked Ca 125 mam asi v norme,(ale to zrejme nic neznamena, aj tvoje zvysene mozu byt aj zapalom)

ahoj viera! no ja neviem, dosť pekne sa opisuju tie vložky, ale naozaj su take učinne? a mimochodom nie su trocha pridrahe?Ja nič,ale 70€ to je aj dosť.