Myóm

Ahojte, moja gynekologicka mi tento tyzden na pravidelnej rocnej prehliadke povedala, ze mam myom na maternici /dost velky, cca. ako slivka/ som z toho dost vylakana, pri prehliadke minuly rok som tam totiz nic nemala. Jedina reakcia mojej lekarky bola, co najskor mat deti. Co je sice fajn rada a keby som bola “samoopeliva” mozno aj dobra rada, ale ked si predstavim tvar mojho priatela, ktoremu som to oznamila a s ktorym som len kratko, musim sa pousmiat. Takze neviem co bude dalej, mam prist na kontrolu o pol roka a najlepsie uz tehotna, opat slova mojej lekarky. Mam 26 rokov a o detoch samozrejme uvazujem, ale obavam sa toho, ze ked ich obaja s priatelom skutocne budeme chciet uz to nebude mozne. Cakat pol roka sa mi zda byt prilis dlha doba, ked do roka z nicoho narastol taky velky.

Ahoj! Napis prosim nejake rady, vdaka.

Niekomu sa podari zmensit myom a chce to zverejnit! Skvele! Po precitani vsetkych clankov a nie ruzovych prognoz je toto ako dar z Nebies. Jolanka DOTOHO! Dakujem.

Potesilo ma to a smejem sa. Dnes som sa dozvedela, ze mam myom 4,5cm. Papa.

Ako sa zbavit myomu?

Ahojte, mám 44 rokov a antikoncepciu som nikdy neužívala. Po 40-tke mi začala nepravideľná menštruácia a gynekológ mi nasadil horm. antik. vo forme náplastí. Za 3 mesiace užívania sa mi vytvoril 2 cm myom. Teraz som už bez maternice, myom mál 10 cm. Som presvedčená, že myom sa objavil na základe horm. antik.

Ja si myslím, že to nema s antikoncepciou, ja som celý život nebrala antikonc. a tak isto mám niekoľko malých myómov, som už po 50. Mala som ich asi 3 ks, cca 5 až 6 cm veľké, pre silne krvácanie som bola na vyčistení, aj tieto myómy sa mi zmenšili, lekárka mi povedala, že až by som prišla úplne do prechodu a stratila menzes, tak aj tieto myómy prestanú rásť a stiahnu sa v maternici, neviem, čo je na tom pravda? Bola som už objednaná na operáciu, ale nakoniec som si to rozmyslela, nakoľko nemám nejaké problemy s krvácaním.

Ahoj, ja by som takisto mala záujem o Tvoju radu ako sa zbaviť myomu. Bola som dnes na vyšetrení a našli mi na maternici jeden a po tom, čo tu čítam, mám veľké obavy a nie mi z toho dobre. Za rady vopred ďakujem.

Jasné, že myómy vznikajú len tak ako sa im zachce, aj moja kamarátka má a nikdy nebrala antikoncepciu. Ale, na niekoho hormóny pôsobia inak. Poznám aj také ženy, ktorým zistili myóm po hormonálnej liečbe. Takže antikoncepcia môže za vznik myómu.

Jasné že mám záujem ako sa zbaviť myómu. Robí mi strašné problémy, veľmi krvácam a už nevládzem ani chodiť. Dnes mi dali injekciu na zastavenie, dúfam že mi pomôže. A mám sa objednať na operáciu -odstránenie maternice.

Troškou chcem prispieť do Vačej diskusie osobnou skúsenosťou mojej manželky. Zhruba pre 2 rokmi mala podobné problémy ako opisujete vo svojich príbehoch. Hrozilo jej tiež vybranie maternice, bola pred rozhodnutim. Pre správne riešenie zavolala Mudr.Formánkovi, ktorý okrem liekov je odborník na doplnkovú liečbu prírodnými doplnkami - doporučil jej gel aloe vera, pije sa 3x denne, k tomu brala kapsule Colostrum a 1x denne Woman aktiv plus - dodáva do organizmu chýbajuci estrogén a vitamín D. Tiež sa používa v klimaktériu. Odrodu aloe, ktorú pila manželka ma v sebe 200 bioaktívnych látok, včítane minerálov, vitaminov. Colostrum je podobného zloženia. Zhruba do troch mesiacov užívania sa jej všetko upravilo do pôvodného stavu - bez operácie. Teraz každý druhý kvartál si zoberie preventívne dávku, odvtedy má pokoj. Všetky výrobky maju atest nášho min.zdravotníctva, voľne ich nedostať, vedel by som Vám ich sprostredkovať. Prajem Vám skoré uzdravenie.

Tiež mám myóm 6mm a problém s únikom moču, mám ísť na tvt pásku, ale chcú mi vybrať aj maternicu, ale ja to samozrejme nechcem. Prosím o radu. S pozdravom a vďakou Katarína.

Vďaka bohu za Tvoj príspevok! Skoro pred rokom mi moja lekárka našla “niečo”, čo nevedela konkrétne definovať. Dve soná nestačili a tak po absolvovaní magnet. Rezonancie je záver jasný - myóm! :frowning: Odporúča mi okamžitú operáciu a keď som si tu čítala tieto príspevky, fakt mi nebolo všetko jedno, no ten Tvoj mi vlial odvahu. ĎAKUJEM! :slight_smile:

Myomy su podmienene prebytkom estrogernu a nedostatkom progesteronu plus zamorenim v tele, tj. nedostatkom enzymov v tele, ktore zamorenie normalne vycistia. Teda pomoc je zdroj progesteronu(progesteronovy krem alebo mexicky yam) a enzymy brane na prazdny zaludok = enzymaticke cistenie tela. Tiez pomaha jod, ktory okrem inych funkcii v tele sa podiela na vyrobe vlastnych telesnych enzymov.

Mám záujem o radu ohľadom zmenšenia myómu, akúkoľvek inú možnosť ako operačné odstránenie maternice, pretože s takýmto riešením nie som vôbec stotožnená. Veľmi pekne ďakujem.

Dakujem vam za prispevok na moj zdravotny problem. Pravdu povediac, ze som velmi nestastna, lebo lekari mi nedavaju nadej stale hovoria, ze myomy sa nedaju vybrat. Budem rada, ak mi date vediet cenu vsetkych liekov a pripadne tel. c. na MUDr. Formanka. Budem Vam vdacna ak sa mi ozvete. Dakujem.

Takže ďakujem za radu, zajtra sa idem objednať na operáciu…

Myomy mi operovali už tri krát, viac si to nedám robiť, teda podľa toho sa dá usúdiť, že sa dajú vybrať aj myomy, oni stále narastú, tak ich tam nechám, nie je to nič strašné, dokonca ked som začala cvičiť cviky na svaly v podbrušku, a cvičila som poriadne pol roka a viac, tak mi jeden odpadol, ale už pred tým som týždeň cítila ukrutnú bolesť v podbrušku a to sa asi odlupoval, túto bolesť som pocítila aj pri spontánnom potrate, strašne to čudo čo vypadlo smrdelo, ale bol veľký a ostali len malé.

A aké riziko tu vidíš ty? Ja vidím stále len strašenie rizikom rakoviny, ale myom predsa nie je zhubný, a ked si zoberieš štatisticky, tak sa nedá povedať, že ženy s rakovinou maternice mali myomy. Horšie je predsa používanie lykrových látok, ale to už je biznis, o tom nikto nebude písať, to je predsa ťažký kov, ktorý sa trením cez sliznicu dostáva do tela a poškodzuje, navodzuje stavy zápalov, je veľa rizík, ale najväčším sú toxíny, a myom nie je toxický. Jolanka, súhlasím s vami.

Co sa moze stat, pokial si myom necham? Zacne nepravidelna menstruacia, neskor zacne silniet, to mam vyskusane. Najhorsi je pripad priam vytekania krvi ako z vodovodu a nemusi to vobec prestat, to sa stalo mojej susede, mala vela malych myomov, pravidelnu menstruaciu, zrazu sa jej menstruacia zmenila na vodarne, uz je po operacii, kastracii. Hrozi vykrvacanie. Preto to radia vyoperovat nakomplet. Ale ak nepoznam pricinu vzniku, operaciou sa nic nevyriesi, telo bude nadalej mat tento problem, po case sa to moze vyvrbit na inom organe. Len neviem, ako sa da prezit vykrvacanie :-((, alebo zrazu prudke krvacanie, ak budem niekde na dovolenke pri mori v takom Egypte, ci niekde lyzovat v horach, nahoda moze mat skutocne zaujimavy naboj.