Myóm

Ahoj aj mne pomohla tato stranka, tiez som napisala docentovi MUDr. Bielikovi a do dvoch hodin som mala odpoved, konzultacia ma caka o mesiac, je to uzasne, ze zobral a reagoval hned, mam aj ja myom a este nejaku, ako to popisala doktorka, v maternici zrazeninu, mam strach, liecim sa aj na zily a v tom vidia problem, aby som nedostala embolku. Inak mne sa objavila taka anemia a pokles zeleza, ze som aj na hematologii licena a z toho mi vypadavaju vlasy, ale nie len tak mam kolesa, nechcem prist o maternicu, mam sice dvoch synov a teraz som mala 38, ale aj tak. A este sa chcem opytat, ako dlho trva operacia?

Dobry den, prosim Vas dievcata poradte mi. Vcera som bola u lekarky, samozrejme mam zvacsenu maternicu a myomovy uzlik. Menstruovala som tento mesiac uz 2-krat. Lekarka mi ide nasadit antikoncepciu, ale trapi ma, ze mam stale krvavy vytok. Ide mi robit cytologiu, to odoberie krv? Ako mozem zastavit ten krv. vytok? Dakujem Vam za radu.

Ahoj Katka. Prečítala som si Tvoj príspevok a veľmi ma zaujíma Tvoj postup, ako aj celá Tvoja alternatívna liečba. Mám tiež problém s neposlušným myómom, ktorý ma trápi dva roky. Tiež mám doporučenú operáciu, ale s takýmto riešením som sa nestotožnila. Pre mňa je maternica orgán, ktorý je potrebný v tele ženy. Milá Katka, touto cestou Ťa veľmi chcem poprosiť a Tvoje osobné skúsenosti a o Tvoje odporučenia. Ďakujem, Ľudmila.

S pocudovanim citam diskusiu, kde vacsina sa bavi o tom, ako myom operativne odstranit. Myomy su hormonalne zavisle utvary, fibroidy, ktore maju nizky potencial na zvrhnutie sa na bujnenie (rakoviny). Upravou hormonov prirodnymi doplnkami (najma yam, ale aj pupalka, damiana, black cohosh, Dong quai) plus pouzivanim silnych enzymov sa daju spravidla odstranit po case. Takze operacia je na mieste, len ked vsetko ostatne zlyha a bolesti su neznesitelne. Zasada je vyliecit, nie vyrezat.

Dobrý deň Vesna, zaujalo ma Tvoje odporúčanie k liečbe prírodnými doplnkami. Kde sa dajú prosím zakúpiť uvedené doplnky ako sú: yam, pupalka, damiana,…? Vopred ďakujem.

Dobrý deň, 17. 08. by som mala ísť na operáciu. Mám 10 cm myóm. Doktor vravel, že myóm takejto veľkosti už asi nepôjde odstrániť laparoskopicky, vášmu doktorovi sa to podarilo? Môžem sa spýtať, ako dlho ste sa po operácii dávali dokopy?

Dobry den Vesna, citam si tu vsetky prispevky, ten Vas ma velmi zaujal. Dnes som prisla od lekara a povedal mi, ze mam 38 mm myom, uplne som z toho zostala vedla a este stale to predychavam. Privital ma tym, ze ked chcem mat dieta uz som 5 minut po 12, co mi tiez nebolo velmi prijemne. Bohuzial niekedy to nejde v zivote tak, ako by sme si priali. Este cakam na vysledky z cytologie, tak dufam, ze nebude dalsia facka. Chcela by som sa Vas spytat ake mate skusenosti s tymi prirodnymi doplnkami a kde sa daju kupit? Dakujem za odpoved.

Ahoj Vesna, mam tiez dva myomy na maternici o vekosti 2 cm a nechcem to liecit operativne, lebo to je pre mna tiez ta posledna moznost, ale chcem skusit liecbu prirodnymi doplnkami. Prosim Ta, vies mi napisat konkretne pripravky, pripadne aj davkovanie? Mas s tymi pripravkami nejake skusenosti? Vopred Ti velmi pekne dakujem za odpoved. Danka

Pani Vesna, eviem, ale asi ste dobre necitali vsetky prispevky, embolizaciou sa nevyreze nic, naopak do myomu sa vstrekne cez kateter kontrastna latka a myom odumrie. To je najsetrnejsi zasah dnesnej mediciny. Suhlasim aj s prirodnou alterativou, napr. Cordyceps, Indonal a hlavne ocista tela, ale niekedy je zasah lekarov nutny a robi sa hlavne u zien, ktore nemali deti, lebo zivit myom nema vyznam a rastol by dalej, trosku v mensom formate, ako plod. Skusajte co sa da a hlavne sa nevzdavajte. Vsetkym nam drzim palce!

Chcem reagovať na tvoj príspevok, z dôvodu toho, že mi zistili myóm veľkosti 7 cm a odporúčanie je si dať von maternicu. Mám 36 rokov a zdá sa mi, že je to veľmi zavčasu a chcela by som sa poradiť aj s inými odborníkmi. Som z Kysúc Žilinský kraj.

Chcem reagovať na tvoj príspevok, z dôvodu toho, že mi zistili myóm veľkosti 7 cm a odporúčanie je si dať von maternicu. Mám 36 rokov a zdá sa mi, že je to veľmi zavčasu a chcela by som sa poradiť aj s inými odborníkmi. Som z Kysúc Žilinský kraj.

Chcela by som Vam vsetkym vliat trosku nadeje a hlavne podelit sa s Vami o moj pribeh. Bola som po zakroku a liecbe endometriozy, ked som prvykrat otehotnela. Zial potratila som v prvych tyzdnoch. Po tejto bolestnej skusenosti ma dostal doktor dalsou spravou. Nasiel mi myom 5 x 4,5 cm na maternici. Bola som cela zufala, no povedala som si, ze sa nevzdam, aj keby co bolo. Chcela som strasne babatko. Tak som bola u viacerych lekarov na konzultaciu. Po zvazeni som sa rozhodla co najskor otehotniet. Podarilo sa a teraz som v 21. tyzdni tehotenstva. Myom sa nezvacsil az tak velmi, teraz ma 5 x 5,3cm a hlavne je, ze neohrozuje vyvoj plodu. Sme zeny a ak sme velmi silne dusevne, tak dokazeme vsetko co si zaumienime. Nevzdavajme to!

Mala som 40 rokov a dve deti, ked mi zistili cca. 6 myomov v maternici. Rok som sa zmierovala so stratou maternice, potom, dusevne vyrovnana som sa nechala objednat na operaciu, vybrali mi maternicu aj vajecniky (mala som na nich strasne vela cyst - pozapalovych) a od toho dna kazdy den chvalim toto rozhodnutie. Aj ked som odporca liekov - beriem Estradiol - hormonalnu substitucnu liecbu - takze som nepribrala, citim sa fantasticky. Odpadlo mi mnoho problemov s naladovostou. Musim sice chodit pravidelne na mamografiu - moj gynekolog na tom trva. Vraj Estradiol zvysuje nebezpecenstvo rakoviny prsnika - uz mi ho aj raz prestal predpisovat - pribrala som, chytala som depky, nevedela som sa sustredit, takze som sa s nim dohodla, ze znovu zacnem s Estradiolom a znovu sa mi vsetko vratilo do starych kolaji - zase sa smejem - po troch mesiacoch sa mi upravila hmotnost, a svet je znovu normalny. Kvalita mojho zivota sa urcite zlepsila - riesit 6 myomov - alebo zit kludne, aj bez maternice - z dvoch ziel, som si vybrala to lepsie a este poznamocka, Estradiol je hormon, ktory sa tvori vo vajecnikoch - do prechodu - po prechode ho uz vajecniky prestanu tvorit. Pretoze mne odstranili aj vajecniky - mozem ho brat na lekarsky predpis. Moje heslo - radsej o maternicu a vajecniky ako o nohu. Po styridsiatke sa da.

Dobry den, som dva tyzdne po operacii myomu a mam podobny problem, zacala som krvacat. Tiez si myslim, ze je to mozno menstruacia, prisla by o nieco skor, dostali ste odpovede na Vasu otazku?

Ahoj ja mam 28. rokov mavam tiez dlhotrvajuci menzes a neznesitelne bolesti z ktorych uz nevladzem. Neustale chodim po lekaroch, mam myom na maternici asi pojdem na operaciu, mam z nej velky strach a bojim sa zema ovladne. Potrebujem poradit co sa tyka operacie, ako to prebieha, ci sa daju zvladnut tie bolesti potom. dakujem

Mňa operovali pred 3 týždňami. Mám 32 a myóm mi rástol dosť rýchlo, tak to muselo von. Strašne som sa bála ale ten strach nestál za to. Vlastne tie obavy pred operáciou boli horšie ako bolesti po operácii, ktoré som intenzívne pociťovala asi 15min. - dokedy mi nepichli injekciu proti bolesti. Potom som asi 2-3 dni mala také svalovkové bolesti (ževraj z narkózy) ale inak nič… Jasné, že človek trochu cíti brucho, hlavne pri pohybe ale to sa dá prežiť. V stredu ma operovali a vo štvrtok som už nechcela ani lieky proti bolesti. Už sa cítim úplne fit. Žiadne bolesti, nič. Operovali ma klasicky rezom.

Dobry den ja by som chcela reagovat na adresu pana Hrusku mala som ho za gynekologa a vobec som s nim nebola spokojna po ziadnej stranke. Teraz mam uz dlhsiu dobu pana dr Javorku a toho mozem len odporucat. Kamaratka ma tych myomov viac a ani ho nenapadlo povedat jej o odstraneni maternice myslim ze to by mala byt az ta uplne posledna moznost ale pan Hruska podla mojej skusenosti nema ochotu riesit problemy pacientiek.

Milá Monika, bola by som rada, keby si zareagovala na môj príspevok, ako sa máš po rokoch, či zmizli myómy, či pomohla len tá úprava stravy a či si nemusela dať von maternicu … mam 38 rokov, deti nemám a lekárka mi len tak z čista-jasna oznámi, že maternica pôjde von a ja som sa rozhodla, že si ju nedám ani za svet, prajem všetkým veľa zdravia.

Ahojte,
vynosila som a porodila krasne dievcatko, ktore ma zajtra 3 roky bez problemov. No dnes po tom co kojenim sa myom zmensil tak momentalne pocas roka narastol o 2 cm. Tak sme s manzelom opat v rovnakej situacii bud babo-chceli by sme este druhe alebo 3 mesiace ulipristal acetat a potom operacia pravdepodobne laparoskopicky. Mam samozrejme opat strach co a ako dopadne tak uvidime.

Je tazko reagovat na tento prispevok niekomu, kto len skusa, co zaberie. Aj na chemoterapiu niekto zomrie, niekto prezije, tak, co je spravne. Priklanam sa k tomu, ze treba hladat duchovnu pricinu problemu, odpustit sebe aj druhym, nevlacit si namotane krivdy a vtedy si uz telo poradi same, tu nejde o tradicnu alebo o alternativnu medicinu, dost pekne o tom pise. L. Hayova v knihe Miluj svoj ziot.