Myóm

Tak to mala potom veľké šťastie. Keď si dá žena myóm vyoperovať to znamená, že už nemôže mať deti alebo ako to je? Je nebezpečný pre ženu?

Znama ho mala a museli jej vyoperovat maternicu, ale nastastie mala pred tym sen splneny, mat dve krasne a zdrave deti, takze ju to uz velmi netrapilo

Áno zväčša sa pri tomto zákroku vyberá aj samotná maternica čo v konečnom dôsledku znamená ženinu neplodnosť… Aj keď sa už vyskytne je dobré okamžite navštíviť lekára aby si každá žena mohla najskôr splniť sen o materstve …

Ahojte, aj ja sledujem liečbu myómov. Sama som po hysterektómii pre početné myómy a nie je to bohviečo. Musím užívať hormóny, mám problémy s inkontinenciou atd. Keď ma operovali v 2009, nebola ešte na trhu tabletková terapia, ako je teraz Esmya. No od vtedy to sledujem viac, mám 2 dcéry. Našla som webovú stránku www.mojamenstruacia.sk, kde si dievčatá môžu prečítať zaujímavé informácie. Keď som ja bola mladá, nerozprávalo sa o tom skoro vôbec. Študujte a pýtajte sa svojich lekárov. A keď nebudete spokojné, choďte na konzultáciu k inému lekárovi. Viac hláv je vždy k prospechu.

Myómy sú nebezpečná vec ale tak sú žienky, ktoré aj napriek tomu otehotneli a nijak im v tehotenstve nezavadzali. Ono je problém ak sa neúmerne zväčšujú a potom robia veľké problémy.Ak chcete ešte jedno dieťa tak by som šla do toho čo najskôr a potom si už myóm poriešiš

Presne tak a v poslednom case sa s nimi ako keby roztrhlo vrece ale tak zienky vsak sme silne a vsetko zvladneme. Myom este nemusi znamenat tragediu.

Bohvie ci je to dobou a nezdravym stylom zivota, ze sa zacali objavovat. Vela zien ma s nimi problem no nastastie je len male percento z nich, ktorym sa musi vsetko z dnu dat von.

Myómy sú v tejto dobe bohužiaľ už bežnou no povedzme chorobou. Ale treba si uvedomiť, že medicína je teraz niekde inde ako bola kedysi a veľa žien aj napriek myómu vie na svet priviesť bež väčších komplikácií dieťatko.

Dobrý večer viem že je to už staré fórum ale chcela by som vás poprosit keby ste aj mne napísali ako ste sa zbavili myomov lebo ja som už zúfalá :cry: