Nádcha

(Admin Zzz.sk) #1

Nádcha („prechladnutie“) je označením zápalu nosnej sliznice. O nádche môžeme hovoriť ak sa vyskytnú aspoň dva z nasledujúcich príznakov: výtok z nosa, upchatie nosa, kýchanie alebo svrbenie. Z ďalších príznakov pri rozširovaní nádchy do okolia sú to kašeľ, bolesť v krku, zvýšená telesná teplota do 38,5 stupňa, malátnosť a únava, ale taktiež strata čuchu a zmena vnímania chuti, eventuálne aj nedoslýchavosť

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13241-nadcha

(Gibalova) #2

Vážený pán doktor, podľa pravidiel slovenského pravopisu, nie sú nosné kvapky (nič nenosia), ale nosové (od slova nos.)

(Ivo) #3

No to je tu teraz podstatné.

(Monika) #4

Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či sa dá bojovať aj pomocou probiotík, ako prevencie. Známa totiž používa biopron respiron - na posilnenie imunity. Doteraz som sa obyčajne stretla len s vitamínom C a preto ma prekvapilo, že používa probiotiká. Máte s tým niekto skúsenosti? Ona ich používa počas prechodných období - jar a jeseň, pretože je náchylnejšia na zmeny počasia. Taktiež som čítala aj o hlive. Vraj je veľmi dobrá pri podpore imunity. V poslednom čase mám problémy s imunitou aj ja, ale to je viac-menej kvôli stresu, no aj tak by som si chcela dať do poriadku organizmus, aby som na Vianoce nebola chorá. Ešte raz vrele ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

(Marianna) #5

Ja používam na nos na nádchu stopnádcha sprej, lacný a bylinný ten mi pomáha pri liečbe :slight_smile:

(Maťka) #6

Odporúčam stopbacil sirup! Perfektný sirup, ktorý pomáha pri liečbe prechladnutia ale celkovo aj na posilnenie imunity, odkedy som ho vyskúšala kupujem ho pravidelne :slight_smile: