Nádcha

Nádcha („prechladnutie“) je označením zápalu nosnej sliznice. O nádche môžeme hovoriť ak sa vyskytnú aspoň dva z nasledujúcich príznakov: výtok z nosa, upchatie nosa, kýchanie alebo svrbenie. Z ďalších príznakov pri rozširovaní nádchy do okolia sú to kašeľ, bolesť v krku, zvýšená telesná teplota do 38,5 stupňa, malátnosť a únava, ale taktiež strata čuchu a zmena vnímania chuti, eventuálne aj nedoslýchavosť



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/13241-nadcha

Vážený pán doktor, podľa pravidiel slovenského pravopisu, nie sú nosné kvapky (nič nenosia), ale nosové (od slova nos.)

No to je tu teraz podstatné.

Dobrý deň, mňa by zaujímalo, či sa dá bojovať aj pomocou probiotík, ako prevencie. Známa totiž používa biopron respiron - na posilnenie imunity. Doteraz som sa obyčajne stretla len s vitamínom C a preto ma prekvapilo, že používa probiotiká. Máte s tým niekto skúsenosti? Ona ich používa počas prechodných období - jar a jeseň, pretože je náchylnejšia na zmeny počasia. Taktiež som čítala aj o hlive. Vraj je veľmi dobrá pri podpore imunity. V poslednom čase mám problémy s imunitou aj ja, ale to je viac-menej kvôli stresu, no aj tak by som si chcela dať do poriadku organizmus, aby som na Vianoce nebola chorá. Ešte raz vrele ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

Ja používam na nos na nádchu stopnádcha sprej, lacný a bylinný ten mi pomáha pri liečbe :slight_smile:

Odporúčam stopbacil sirup! Perfektný sirup, ktorý pomáha pri liečbe prechladnutia ale celkovo aj na posilnenie imunity, odkedy som ho vyskúšala kupujem ho pravidelne :slight_smile:

Mam uz druhy den taku strasnu nadchu uz som si aj vyplach robila morskou vodou, pomohlo mi to na par hodin ale potom to zase bolo v takej intenzite ako pred tym. Hlavne na vecer a rano to je strasne :frowning: Pred tym mi to zakazdym zabralo neviem co sa teraz deje. Myslite, ze to moze byt znak toho, ze to nie je obycajna nadcha ale napriklad nejaka alergia jarna?

Skus ti to este raz preplachnut, niekedy to nestaci iba jedenkrat ale treba to aj viackrat :slight_smile: Alergia to podla mna nebude lebo ti ziadne stromy este nekvitnu ani nic, sice uz je teplejsie ale jarna alergia nie je alergia na jarny vzduch :wink:

Súhlasím ako ti to pomôže zabrať keď si to prepláchneš len raz. A pokiaľ to trvá nejako dlhšie tak by si mala ísť aj k doktorovi podľa mňa. Môžeš to mať aj nejakú chrípku, ktorá sa neprejavuje inak

Dakujem za rady, uz som spravila dalsi, zase pomohlo na chvilku ale mam pocit ako keby sa to potom zakazdym vratilo a bolo to este horsie. Ci si to tym zbytocne nedrazdim :frowning:

Aj to môže byť, že už si to použila toľko krát, že si si to tam tak podráždila, že teraz ti to už iba prihoršuje. Aj doktorky by som sa spýtala, že či by to ona ešte odporúčala ďalej používať alebo nie

Spytam sa no, uvidim uz je stvrtok tak skusim si dat taky oddych cez vikend a ked mi to neprejde tak rovno v pondelok rano aj behnem nech mi teda na to nieco da alebo nech skontroluje ci nemam aj nejaky zapal alebo co

No co? Ako ti je? Si to skusala este preplachnut ci sa uz bala? Mne napadlo, ze akurat som sa s kolegynou bavila pred par dnami, ze ona tiez mala taku hroznu nadchu tak sla k doktorke nech ju vypise ale odmietla, ze skrz nejaku nadchu ju vypisat nemoze, nech si kupi kvapky do nosa a ide do roboty. Tak sla teda zufala do lekarne nech jej daju nieco co jej zaberie rychlo lebo ju z toho aj hlava bolela a tak sa robit neda. Lekarnicka je dala take kvapky brumare sa volaju a za tri dni mala po nadche tak vyskusaj este tie. To ti mozno nebude tak drazdit ako ked si preplachujes cely nos a dutiny

Zatial nic moc teda. O moc lepsie mi nie je a to som este skusala sa aj naparaovat ale ziadne velka zmena. Hej, co to stojI?

Vobec sa to nezlepsuje? Ten sprej si si bola kupit aspon? Vies co asi okolo 4 eur nie som si ista ale je o dost lacnejsi ako tie ostatne co v jednom kuse reklamuju a nam teda zabera tak isto dobre

Prosím ťa a tebe ako rýchlo zaberú tieto kvapky? Lebo som mala aj ja pred tým iné ale tie som brala desať dní, viac sa nemohlo a vôbec som nemala pocit, že by to bolo lepšie

Pojdem to kupit, neviem uz som z toho trochu zufala kedze mi to nechce vobec prejst. Bojim sa, ze to bude nakoniec aj alergia ale najprv to skusim riesit teda normalnymi kvapkami. Dakujem za tip to je v pohode cena, niektore co som pozerala na internetovej lekarni maju ceny ako keby tam boli aj ciastocky zlata alebo co :smiley: :smiley:

prosim vas ako dlho mozem pouzivat jedny kvapky do nosa? zahodila som krabicku a teraz to neviem nikde najst ako najdlhsie si ich mozem davat. dakujem :slight_smile:

@Labelita Maximalne za dva za tri dni mi zaberie :slight_smile: Ale ulavu prvu pocitujem hned ked si streknem do nosa trosku a za par dni je potom po nadche uplne :slight_smile:
@iana No podla mna je 10 dni dost dlho. Keby ti mali pomoct tak by ti uz davno pomohli. U doktora si bola?

Prosim ta este, chcem to objednat z internetovej lekarne. Len to ako si neviem najst. Nevies kde ho maju? Ja to zvyknem takto objednavat lebo mavaju aj rozne zlavy este k tomu takze sa mi to oplati :slight_smile: