Nadmerné potenie - poradiť

ahoj, kto sa chce spytat ohladne operacie v BA piste na moj mail sooci7@gmail.com, pripadne vam potom mozem dat aj skype

ahoj ja som to tes mal cervene ale len preto pretzoze som si toho dala vela ale ked si dam malo tak vobec nema ta dufam ze nedostanem na to alergiu pretoze mi to pomaha ale newem co robit bo ked si ho nedam kazdy vecer tak sa potim a to nesmies pouzivat kaydy vecer D: tak teraz fakt newem ci ho mam pouzivat

Ahojte, potrebujem poradiť. Mám podobný problém ako Vy, nadmerne sa potím na celom celučičkom tele. :frowning: čítam, že väčšina z Vás sa potí len lokálne, či už podpazušie, ruky alebo nohy, lenže mne sa aj brucho, chrbát, zadok, medzi prsiami či na stehnách, je to strašné. Už dlho sa odhodlávam na sympatektómiu do Vyšných Hágov. Len sa hrozne bojím, že by sa to mohlo ešte zhoršiť a to by som už asi neprežila. Trápim sa s tým už od útleho dectva, vyskúšala som všetko, antiperspiranty, driclor ale nepomáha. Je tu niekto kto mal to potenie celého tela a bol na sympatektómii? Prosím Vás napíšte mi ako Vám to dopadlo, či Vám to pomohlo, aké ste mali nežiadúce účinky a pod., veľmi mi pomôžete. Volám sa Michaela, mám 21 rokov. Kontaktujte ma na email: missyou16@azet.sk Ďakujem veľmi pekne.

Ahojte. Potia sa mi ruky už od detstva. Konečne som sa rozhodla to riešiť - mám 23 rokov. 14. mája mám termín operácie, na ktorú som sa rozhodla ísť vďaka tým, ktorí ju podstúpili a podelili sa s touto skúsenosťou na fóre, velmi veľmi dúfam, že všetko dobre dopadne.

Ahoj Leni, prajem ti, aby ti to všetko dobre dopadlo :slight_smile: Nemohla by si ma prosím ťa kontaktovať na mail, pretože aj ja chcem ísť na operáciu a mám nejaké otázky. Ďakujem veľmi pekne. Michaela, missyou16@azet.sk

Ahoj ja mám tiež problémy s potením. Nemôžem si ani obliecť tričko s rukávom lebo hneď je celé mokré. Neviem ani či je to od psychiky. Ale keď som doma tak len zničoho nič už mam fľaky na tričku. Ako tak čítam vidím že niesom sama kto ma takéto problémy. Lenže neviem ktorý prípravok by som si mala kúpiť. Keď píšete že ten Driclor štípe a páli dosť sa bojím. A Excipial DeoForte že neúčinkuje tak ako Driclor. Poradťe čo si mám teda kúpiť?

Ahoj Nika,
Driclor štípe iba na vlhkej pokožke, čiže ak sa vtedy spotíš, ak nie, neštípe. Mne trochu znížil potenie, ale málo. Obsahuje hliník. To je nevýhoda.

Ahoj Palo, chcela by som ťa poprosiť o info, či si sa pred operáciou nadmerne potil len v podpazuší. Lebo to je môj problém a uvažujem o tej operácii. Dík.

Ahoj, neodporúčam ti ten Driclor do 18ky. Už asi nerastieš, ale aj tak, kým sa ti telo nestabilizuje, radšej by si mala počkať. Mne Driclor pomohol málo.

A čo ten Excipial DeoForte?

Pre všetkých, ktorí používajú Driclor a zaberá im: Ak vám nestačí použiť ho raz za týždeň a menej, ale musíte si ho dávať každý deň, odporúčam zvážiť trvalú depiláciu laserom v podpazuší. Lebo ak sa holíte, hliník preniká nielen do pórov, ale aj do podráždeného tkaniva. Tým sa do tela zbytočne ukladá ešte viac hliníka.

Ahoj, veľmi ma zaujal tvoj príspevok. Presne o niečom takom som uvažovala. Takže to existuje! V ktorej krajine to majú? V akom katalógu si to videla? Díky moc.

Ahojte,
vie mi niekto prosiiim poradit? Tiez trpim nadmernym potenim peknych par rokov. Potenie v podpazusi som vyriesila botoxom - som nadmieru spokojna ziadne mokre flaky a to je uz cca 4 roky od zakroku. Ale mam problem s nenormalnym potenim noh. Tu mi botox vobec nezabral a vyskusala som uz vsetko mozne - nic nepomaha. Nevadi mi az tak to potenie ale ten zapach. Uz nevladzem skusat stale nieco nove vsetko je o nicom. Strasne ma to obmedzuje v spolocenskom zivote aj v pracovnom. Pripadam si ako posledna chudera co nedodrziava hygienu a pritom sa stale umyvam, pouzivam spreje, deodoranty, kremy, mydla, zabaly - vsetko zbytocne. Nikto to nechape a kazdy len odsudzuje. Citala som, ze operacia je len na dlane a podpazusie. Ma niekto skusenosti aj s operaciou noh? Alebo nejaku inu radu? Dakujem

Ja som bola operovaná v máji 2009. Mala som nadmerné potenie rúk od detstva a operácia sa mi podarila. Dokonca sa nepotím ani v podpazuší a kompenzačné potenie sa mi neobjavilo zatiaľ a dúfam, že sa ani neobjaví. Len akurát jednu ruku mám vždy vlhšiu ako druhú. Ľavú tak, že mi to vôbec nevadí ale aj to iba pri nadmernej námahe alebo extrémnej teplote.

Mi to trhá srdce ako čítam, že niekto chce sa ísť dať zoperovať. Dal by som všetko na svete preto aby som bol v pôvodnom stave. Ľudia zvážte si to, nestojí to za to absolútne.

Ahoj Mišo, teba operovali vo Vyšných Hágoch? tam je iný spôsob operácie ako v Ba, nevratný. V Ba neucviknú nerv, ale iba nasadia klipy a tým by sa malo o dosť znížiť to kompenzačné potenie.

Ahoj, aj mne to sťažuje život. A spýtam sa ten driclore je dostupný v lekárni? Čo to stojí? Vďaka Marta

Ahoj Anka, mozem poprosit tvoj email? Mala by som nejake otazky ohladom operacie a naslednom kompenzacnom poteni po nej.

Ahojte, ja som dnes bola na klinike sa objednat, konecne som sa odhodlala, konecne ak vsetko dobre pojde a bude vsetko v poriadku mozem nosit farebne tricka. Dufam ze nebudu komplikacie, trocha sa obavam ale pisete tu ze by ste podstupili znova a znova, keby ste sa mali rozhodnut znova, drzte palceky.

Ahoj, chcela by som sa spýtať, kde ťa budú operovať?