Nadmerné potenie - poradiť

V Bratislave na klinike hrudnikovej chirurgie v ružinovskej nemocnici.

Hmm, chcem sa opýtať, že ten driclor a excipial deo forte co pouzivate, sú na predpis lekára?

Nie, Driclor aj Excipial deo forte sú voľne predajné v lekárňach.

Ahoj chcela by som sa ťa opýtať, že kde si bola na ten zákrok, čo ti pichali botoxom a koľko ta to vyšlo. Ďakujem Daniela.

Ahoj, počula som, že na nadmerné potenie nôha zároveň zápach pomáha octová kúra. Neviem, či si ju už skúšala. Treba si močiť nohy pravidelne v octe, potenie a zápach po čase úplne zmiznú.

Ja som mala takisto tento problém, skúšala som rôzne prípravky, no nič nezaberalo. Bola som úplne zničená, nosila som iba biele a čierne oblečenie. Vyskúšala som deodorant Garnier Mineral. Naozaj pomáha, neprestala som sa potiť, ale potím sa výrazne menej. Vrelo odporúčam! Záleží však aj na tom, koľko máš rokov (hormóny) , či od situácíí (stres a strach v škole, fyzická námaha). Ak je to však naozaj vážne a nič nezaberá, potom by som sa poradila s odborníkom. Veľa šťastia!

Ahoj, Mam 16 rokov, a strašne sa potím na čele a proste všade, na chrbáte na nohách, v podpazuší. Neviem ako mam tomu zabrániť, vídem malý kopček a už som celý mokrý. Neviete čím to môže byť? či to nieje nesprávna funkcia nejakého orgánu. Ďik za odpovede.

Ahoj, reagujem na Tvoj email. Však robia niekde v Nemecku rekonštrukcie sympat. nervou, čiže to vedia dávať do povodného stavu, nad touto variantou si sa nezamýšlal.

Dobrý večer, ja by som chcel dodat k tomu Dricloru, mne velmi pomohol. Je to super vec.

Driclor je super vec.

Ahoj ja možem iba spokojno povedat že Driclor je v pohode vec, je pravda že štípe trochu ale to len vtedy ak mate mokrú pokožku. Inak ja si velmi chválim.

Chcem sa spýtať či sa driclor môže použiť aj na tvár.

Treba si dobre precitat navod, Driclor je urceny na osetrenie podpazusia, ruk a noh

Ahoj, chcel by som vedieť, že ako dopadla ten zákrok a ešte pár vecí. Ak by si mala čas, tak napíš dík.

Ahoj, chcel by som sa opýtať niečo bližšie na ten zákrok, ak by mala čas, tak by som bol veľmi rád. Dík.

Zdravím, ja mám problém s potením asi tak tri-štyri roky, ale posledný asi pol rok, to je neznesiteľné. Myslím, že to je psychikou, ale potím sa nadmerne aj pri fyzickej záťaži. Kontakt so spoločnosťou je zložitejší o 200%. Fakt neviem ,čo robiť, bol som aj u doktorky, tá mi zobrala krv a výsledky sú vraj vynikajúce. Už je to pomaly na samrovraždu :slight_smile: Aj ten driclor som používal, ale min. pomoc, takmer žiadna.

Čaute. Ako som sa práve presvedčila nadmerným potením trpí veľa ľudí, medzi ktorých patrím i já. Potím sa všade v zátylku, na tvári, v podpazuší až mi tečie pot dole chrbtom z toho mám až mokré vlasy a často mám pocit, že sa utopím vo vlastnom pote. Je to skrátka hrôza. Driklor mi vôbec nepomohol a lekárka na endokrinologii mi povedala, že z medicínskeho hľadiska som zdravá a že mi nemôže pomôcť. Prosím poraďte mi, čo mám robiť prípadne kde a na koho sa mám obrátiť o pomoc. Za každu radu budem vďačná.

Ahojte, kamarátka vyskúšala operáciu, ale potenie rúk sa prenieslo na potenie chrbta, takže tento zákrok úplne nevyrieši problém, aj keď lepšie chrbát ako ruky. Chcela som sa spýtať nakoľko tu píšete len o tých pazuchách, na to účinkuje driclor, to mám odskúšané, ale vie niekto čo účinkuje na ruky, okrem samotnej operácie, ktorú sa snažím neabsolvovať. Ďakujem.

Prosím Vás, vie niekto poradiť, čo mám urobiť pre svojho 15 ročného syna, ktorý sa nadmerne potí. Je vyšportovaný, normálnej váhy a výšky, stravuje sa úplne normálne a neprežíva žiadne stresy. Potí sa aj vtedy, ak nevykonáva žiadnu činnosť. Budem vďačná za každú radu.

Dobrý deň, píšete v príspevku z marca, že ste absolvovali laserové odstránenie potenia spod pazušia. Prešli 3 mesiace, zabralo Vám to? Potíte sa ešte. Mám 22 rokov a odkedy si spomínam, trápi ma spotené podpazušie. Rada by som sa toho natrvalo zbavila, nech to stojí čokoľvek. Ďakujem za odpoveď, Kristína.