Nadmerné potenie - poradiť

Dobrý deň. Tak ako pozerám nadmerným potením netrpím iba ja. Ale prosím vás poraďte mi. Nadmerným potením trpím uz asi rok alebo uz aj viac. Vyskúšala som aj Driclor ale ten mi viacej uškodil ako pomohol a vyskúšala som taktiež už aj Garnier Mineral, ale ten mi tiež nepomohol. Prosím vás poraďte mi niekto. Ešte jedna vec mám 12 rokov čiže neviem či to nebudú hormóny ale ja už proste neviem prosím poraďte mi.

Ahojte. Chcem vás poprosiť o radu, keďže neviem, na koho sa obrátiť. Mám problém s nadmerným potením asi od puberty. Mám 30 rokov. Problém je, že sa nepotím lokálne, ale na celom tele. Fľaky na oblečení - pod prsiami, na chrbáte, pod pazuchami, spotené celé nohy, nie len chodidlá, tvár, to je realita môjho každodenného dňa. Nenosím bavlnené tričká, lebo na nich všetko vidno a veci nosím len biele a čierne, na nich sa to lepšie skryje. Prosím o radu, na akého lekára sa obrátiť, lebo sa cítim dosť trápne. Vopred ďakujem.

Ahoj, tento problém čo opisuješ, mám aj ja, už niekoľko rokov, vyskúšala som všetko - od rôznych prípravkov, cez botulotoxín až po operáciu. Som sklamaná. Nakoľko operácia je radikálne riešenie, myslela som si, že ma môjho problému zbaví úplne - avšak od operácie je moje potenie ešte horšie. Operovali ma v Bratislave v nemocnici v Ružinove v celkovej narkóze. Neviem čo teraz. Problém sa mi nevyriešil, a mám celotelové potenie.
Ja som to riešila s obvodnou lekárkou, kožnou lekárkou, neurológom a pod. a nakoniec som sa rozhodla pre operáciu, kedže dlhodobá liečba a prípravky mi vôbec nezaberali, a ani operácia mi nepomohla. Ale u každého je to asi individuálne.

Ahojte, moje meno je Mirka. Asi pred 2 rokmi som mala ten istý problém s nadmerným potením hlavne v podpazuší. Potila som sa neustále. A už ma to nebavilo v kuse chodiť s potením tričkom. Tak raz som použila Driclor. Stoji síce okolo 6 eur ale oplatí sa ho kúpiť. Majú ho v každej lekárni. Od tej chvíle som sa menej a menej potila až sa môj problém stratil. Preto Vám odporúčam si ho kúpiť.

Ja sa potim na tvari najma teraz v lete, doslova mi tecie pot cicerkom, je to velmi neprijemne, utieram sa stale nemozem sa ani nalicit.

Niet pomoci.

Ja som sa včera vrátila z Vyšných Hágov z operácie a musím povedať, že tento príspevok je písaný len z jedného uhla pohľadu… mne a aj ďalším pacientom čo išli na sympatektomiu povedali chirurgovia o všetkých rizikách, ktoré so sebou operácia prináša a celý postup operácie bol riadne vysvetlený. Nemôžu nikomu zaručiť ako sa bude správať ten-ktorý organizmus na radikálny zásah. A to, že je to nevratné nie je vždy tak. Robí sa to tak, že v priebehu operácie sa chirurgovia rozhodnú či do tela pacienta dajú klipy alebo ten nerv vyrežú. Zasa to záleží od konkrétneho pacienta. Ak máte klipy, v prípade ak by ste sa nadmerne potili na iných miestach a vadilo vám to, dajú sa dať preč a zasa sa budete potiť “iba” tam kde pred operáciou. Ja som bola poučená a bola som ochotná podstúpiť toto riziko. Ruky ani pazuchy sa mi už nepotia. Potí sa mi síce viac chrbát ale to mi nevadí. Som s Vyšnými Hágmi spokojná a doktori a sestričky sa o nás celý čas veľmi dobre starali. Je mi ľúto, že sa to niekedy končí aj takto : (

Mila Zuzka. Nadmerne potenie, alebo hyper hydroza je zapricinena stresom. Je coraz castejsia u mladych zien. Ja som mala podobny problem. Driclor treba pouzivat podla navodu a to vecer po sprchovani a pred spanim, ked je uz organizmus v klude. Rano treba driclor oplachnut z tela, aby zbytocne kozu nedrazdilo. Jeho vedlajsie ucinky odradia mnoho zien, ale ak poctivo budes pouzivat 7 noci, tak ti zarucujem, ze ti urcite pomoze. Potom ho budes pouzivat iba obcas, ked budes citit, ze sa zacinas znovu potit. Staci jedna aplikacia a nacas mas znovu pokoj.

Ahoj Timea. Prave som citala o tvojej operacii, ktora vraj bola uspesna. No to je fantastické! Aspon viem, ze existuje sposob, ako sa toho hrozneho potenia zbavit. Mohla by si mi napisat k tomu niečo blizsie? Ci si isla najprv za obvodným lekarom, alebo ako si sa k tomu dopracovala. Ja som uz zufala. Potim sa od detstva, neskutcne a na vsetkych partiach. Dakujem.

Ahoj Leni, citam si prispevky a dosla som k tebe. Mam 33 rokov a potenie ruk ma sprevadza uz od detstva. Najprv to prisudzovali hormonalnej zmene v puberte, neskor to liecili roznymi mastami a pripravkami z lekarne, ale nic nezaberalo. Pouzivam aj Driclor, ale velmi mi to nepomaha. Dlane sa mi potia aj ked som v absolutnom klude a relaxujem napr. niekde na plazi. Velmi by ma zaujimalo ako to v tvojom pripade dopadlo pretoze zvazujem operaciu. Prosim ta, ozvi sa mi, velmi by mi to pomohlo. Dakujem moj mail: kucierka21@seznam.cz

Ja keďže som z východu telefonicky som konzultovala s MUDr. Žernovickým, veľmi príjemný človek, kázal mi absolvovať predoperačné u svojho obvodného a dal mi potom termín. V daný deň som pricestovala vlakom, absolvovala som ešte aj tam nejaké predoperačné vyšetrenia a ďalší deň ma aj mali operovať. Rátať treba aj s urgentnými prípadmi. Taký sa aj vyskytol a operovali ma až na ďalší deň. Ak som to ja zvládla na takú diaľku, tak to zvládne ktokoľvek. Do dnešného dňa tento krok neľutujem, nechcem to zarieknúť. Jasné, že môže prísť aj kompenzačné potenie, lenže človek je potom menej stresovaný z potenia a aj menej sa potí. A personál je vynikajúci, patrí im všetká úcta. Len potom som bola istý čas vic unavená a tak, ale pri každej operácii je to asi normálne. Nastúpila som potom ihneď do práce na úrad a neviem si predstaviť, že pri dennom kontakte s toľkými ľudmi, aby som rozmáčala papiere a stresovala z potenia. Zatiaľ môžem povedať, že mi to zmenilo život. Teším sa na každú spoločenskú udalosť a každé šoférovanie, ktoré prekonám so suchými rukami. Ak niečo rada odpoviem.

Dobrý deň, vidím, že je vás tu veľmi veľa, ktorý máte problém s nadmerným potením. Ja mám 17 rokov a podstúpil som operáciu v Bratislave v Ružinove. Po operácii bol menší problém ale potom sa to zlepšilo, teraz momentálne sa cítim v celku v poriadku až na potenie chrbta a brucha. Čo sa týka rúk, je to celkom v poriadku, občas mam málinko vlhké ruky ale oproti tomu pred operáciou je to zanedbateľné. Ale bojím sa veľmi, že nastane ešte neskôr kompenzačné potenie väčšie ako mám teraz. Čo sa týka rozhodnutia či ísť na operáciu alebo nie, tak to je na každom z vás ako sa rozhodnete. Čo sa týka mňa ja by som do toho šiel ešte raz. Zatiaľ som počul o komplikáciách v Hágoch a v Bratislave iba málo. Určite do toho nechodte, pokiaľ to nieje nejaký veľký extrém. Ja len dúfam, že sa mi to nezhorší a všetkým vám prajem, aby sa vám to dalo do poriadku. Ak máte nejaké otázky ohľadom operácie, napíšte mi na mail blade2291.

Ahoj Beátka, aj ja som po operácii mala vlhké podpazušie a operáciou sa mi potenie podpazušia neodstránilo. Mne sa dlane pred operáciou nepotili, len podpazušie a operáciou som nič nevyriešila. Operovali ma v júli 2009.

Ahoj, práve som si čítala, že tebe sa operácia vydarila na 100%, aj som podstúpila operácu - ruky a podpazušie sa mi nepotí ale za to sa mi začal potiť chrbat, čo je dosť nepríjemné hlavne v lete, lebo znova musím hľadať oblečenie na ktorom nie je vidieť mokré fľaky.

Ahoj Timea, aj ja pôjdem na operáciu, som veľmi rada, že si spokojná. Mňa budú operovať v Ružinove v Ba. Teba kde operovali? A vyrezali Ti nerv alebo nasadili klipy? Ďakujem.

Ahoj Martin, kedy si bol na operácii? Koľko dní si tam bol? A robili ti len ruky? Aké veľké máš to kompenzačné potenie? Ja tiež chcem ísť na operáciu. Ďakujem.

Ahojte, ja by som sa len chcela spýtať, či ste požívali Driclor 20 alebo 60 ml. Alebo je to jedno? Lebo tie balenia sú úplne iné.

Skúste si preklikať na googli sormodren a vagantin + nemecké fora o nich.

Ja sa len chcem spýtať, že za ako dlho vám asi driclor začal účinkovať?

Mne zaúčinkoval hneď na druhý deň, horšie bolo, že o dva tyždne prestal úplne. Takže som tam, kde som bola : (