Nadmerné potenie - poradiť

Ahojte, som pár dní po operácii, potili sa mi ruky a teraz sa už nepotia, operovali ma v Ba v Ružinove. Ak máte záujem sa čokoľvek opýtať, píšte na lilit@azet.sk.

Ahojte, mam dost velky problem s potenim v podpazusi. Neviem ci je to hormonalne, mam 14 rokov. Ale napriklad ked som doma a teraz pisem nepotim sa, len ked som v skole, v meste, proste hocikde ale terez napriklad nie. Neviete mi prosim vas poradit? Vopred dakujem.

Moze ale nemusi, ty si ju nepodstupila a nic ine nevyskusala a ani nechces, tak preco tu pises?

Ahoj, mňa operovali v BA Ružinov, a nasadili mi klipy. Pýtala som sa potom jednej chirurgičky, ktorá mi vyberala stehy, o rizikách klipov. je to OK, lebo vraj teraz už aj žlčník ak sa dobre pamatám robia takto. A keď ide o potenie chrbta tak nejaké to mám, ale len pri extrémných horúčavách. aja si myslím, že to ide asi aj vekom a kilami. Mám dve deti a to kilo navyše, ale vždy toje 100 krát lepšie ako nepríjemne mokré ruky a s tým spojené depky a stresy z každodenných kontaktov. Pri všetkom v živote je to asi tak pre a proti. ale ako vravím neľutujem do dnešného dňa. Ak tak bude určite napíšem. A operoval ma doktor Žernovický, veľmi ale veľmi príjemný človek. Držím palce každému ak treba rada zas odpoviem.

Ahojte, mam 15 rokov a mam podobny poroblem ako tu to kolega, ale s tym rozdielom, ze ja sa potim na celom tele (hlava, chrbat, ruhy, nohy), skratka uplne vsetko. Ked som napr. doma tak je vsetko v poriadku ale v meste, v skole, hocikde vonku, a nemusi byt ani nijak extra horuco, alebo ked urcitu dobu obycajne kracam a vstupim do miestnosti, tak zo mna doslova az tecie :frowning: Tak som sa chcel opytat, ci je to normalne, a ci sa s tym neda nieco robit. Vdaka :slight_smile:

Peter,
moze to byt aj z uzkosti, miernej socialnej fobie, alebo jednoducho z dospievania, navstivte aj vseobecneho lekara, nech vam urobi zakladne vysetrenia a mozete skusit aj psychologa, psychoterapeuta, ak by ste mali dojem, ze sa to tyka neistoty z ludi vonku- mimo rodiny alebo inych socialnych kontaktov ako doma.
psychologicka Rita Svihranova

Mna caka operacia pondelok, v nedelu teda zajtra nastupujem, mam obavy ale uvidime, potim sa v podpazusi a tesim sa, ze farebne tricka budem moct kupovat a nosit, boze, uz nech to mam za sebou.
Ak chcete napiste na email podam info. Mne nezaberalo nic, iba driclor a ten len nachvilku, lebo ma to strasne svrbi, a ked si predstavim, ze uz mi nebude po ruke stekat pot- dufam, ze vsetko dopadne dobre. Drzte palceky, a kedze som komunikova s Laurou K co jej dakujem, lebo mi pomohla a ma to zasebou, tak ponukam moznost aj ak sa chcete opytat.

V bonprixe to najdete, v balení je 24 ks, a stojí to okolo 6-7 €

Ahoj,
chcela by som sa ta spytat: na tu operaciu musis mat odporucenie od lekara? Co ta ten zakrok bude stat? Chcela by som si to aj ja dat odstranit, navzdy. Potim sa skoro od malicka a uz mam dost ciernych triciek a tmaveho oblecenia.
dakujem
s pozdravom

Ahoj, no hradi to plne poistovna, musis ist k obvodnemu lekarovi, a on ta posle na par vysetreni ci to nie je stitna zlaza, alebo kozny problem. Potom si vypytas odporucanie na kliniku hrudnikovej chirurgie, a tam pojdes a sa s nimi porozpravas. Mna to caka zajtra o 14.00. Dnes idem do nemocnice takze ti napisem ako som dopadla, tesim sa na farebne tricka.

Moj nazor k teme. Potenie je vylucovanie toxickych latok z tela von, takze mi z toho vyplyva, ze ak niekto trpi nadmernym potenim, to sa len telo snazi dostat skodliviny von (napriklad, ked traviace organy nestihaju). Je teda dolezite, co clovek konzumuje. Od jednej znamej mam dokonca info, ze pot menej zapacha, ked vylucite alebo obmedzite mäsove vyrobky. Plus v ludovom liecitelstve sa odporuca salvia. Mam pocit, ze to chce hlavne zmenu v stravovani v zmysle racionalnej vyzivy (hlavne cerstve ovocie a zelenina). Treba len vyskusat. Za to nic nedate. Drzim vsetkym palce.

Ahojte, ako vidím, že niektoré máte okolo 20 - 30rokov a tvrdíte, že nadmerným potením trpíte od puberty, tak to nieje až také strašné, ako u niektorých, ja mám 15 rokov a neuveriteľne sa potím, v lete si pripadám ako 100 kilový tučný chlap, pri tom má 45 kíl a meriam 160 cm, nevydržala by som ani do 18tky s takýmto potením, jednoznačne by som s tým išla niečo robiť tak, ako teraz som sa rozhodla, že sa oboznámim z možnosťami, ako to vyriešiť, napichať si botox pod ruky nieje to najšťastnejšie riešienie, takže vyskúšam ten driclor a ak to nepomôže, tak bez váhania idem na operáciu, ale chcem sa opýtať, čo je to za operácia? Vyberú tie potné žľazy? Alebo ako? Zostanú veľké jazvy? Ďakujem za odpoveď.

Ahojte, prosím Vás, všetci, čo ste už boli na operácii s nadmerným potením v podpazuší mi napíšte, či Vám operácia pomohla alebo viac len uškodila. Tiež trpím tým istým problémom, neznášam, keď sa len pohnem a už som spotená, nehovoriac o tom, že sa kvôli tomu nemôžem ani pekne obliekať do normalnych šiat, nosím len čierne veci. Chcela by som tiež podstúpiť tú operáciu, len sa strašne bojím, že to nebude lepšie ale len horšie, v tom prípade už neviem, čo by som urobila. Píšte na v.katka21@zoznam.sk. Ďakujem

Ahoj Miska, teraz uz mas celkom dost dlho po operacii, tak som sa chcela opytat, ako sa citis, ci bolo vsetko fajn, bolesti, kompenzacne potenie. Dakujem za odpoved.

Ja sa potím v podpazuší už roky, vyskúšal som deoforte, používam to už týždeň vkuse, jediný výsledok je, že mám biele fľaky na tričkách aj napriek tomu, že to aplikujem pred spaním. Skúsim teda ten Driclor, chcem sa ale spýtať, aké oblečenie používate? Bavlna totiž nedokáže len tak ľahko odpariť pot, pričom existujú materiály, ktoré sa potu rýchlo zbavia a ten tak nenarobí až toľko škody.
Tiež by som sa chcel spýtať, či vám ten Driclor narobil šarapatu s oblečenim ako mne Deoforte.
Vopred vďaka.

Prosim ta, musi sa ten Driclor kupovat na predpis, alebo je volne dostupny? Dik vopred.

Ahojte, bola som na operacii v BA priblizne pred rokom a velmi mi to pomohlo. Ak mate nejake otazky piste na moj mail. sooci7@gmail.com

Ahoj, ja mam 166 cm, 46 kil a na potenie upozornili moju mamu uz v prvom rocniku na ZS, ked sa mi sustavne vysmykavalo pero z ruky a mala som premoceny zosit. Ale mozem ti povedat, ze je to uplne jedno, ci to zacne v 15tich alebo v 35tich, stale je to rovnako neprijemne, akurat ma clovek dlhsi cas na rozmyslanie o operacii. Ja len lutujem, ze som na nu isla v 25ke a nie v 15tich.

Ahoj, mám problém s nadmerným potením v podpazuší, už som vyskúšala všelijaké dezodoranty a nič nezabralo.

Ahojte. Ja mám tiež problém s nadmerným potením. Len čierne oblečenie je samozrejmosťou od 15tich (teraz mám 23) bol som aj u endokrinologičky a nič mi nezistila. Moje potenie vyzerá následovne: v podpazuší sa potím skoro stále aj keď nič nerobím, keď vyvíjam nejakú fyzickú aktivitu, tak sa hneď potím celotelne. Napr. ideme s kamarátom na kofolu 400m od domu, on si sadne a povie, že ake teplo, ale nepotísa a so mňa extrémne teče aj 10 min., je to veľmi nepríjemne. Celkovo cez leto vymením 2-3 tričká celé mokré za deň. A idem k obvodnej doktorke a ona ma odbila s tým, že je to normálne, keď sa človek potí, s týmto ma úplne dojala, ja už neviem čo s tým, inak mám 185cm/95kg a 4x do týždna chodím do fitka.