Nadmerné potenie - poradiť

Ahojte, presne viem, o čom píšete - to potenie je úplný zabijak a nočná mora aj u mňa - a tiež nič nepomáha. Minule som sa však stretla s jdnou pani s podobným problémom, čo ma úplne prekvapilo, že v tom nie som sama, a tak sme sa o tom trošku rozprávali. Tiež je “úplne zdravá”, ale obe sme si všimli jednu vec - máme veľmi nízku tepovú frekvenciu srdca - v kľude len 38 úderov za minútu. Je to fakt pozoruhodné. Nemáte podobný prejav aj vy? Potom by sa to dalo vysvetliť aj tým, že pomalá srdcová frekvencia vyvoláva v tele produkciu adrenalinu a ten podmieňuje extrémne potenie. Ktovie, rozhodne je to nerozlúštená otázka a myslím si, že tu treba zháňať čo najviac spoločných spolusymtónov, aby sme neriešili dôsledok, ale príčinu nášho problému. Pozdravujem všetkých spolutrpiacich :slight_smile:

Aj ja mám rovnaký problém s potením rúk, tváre. Najviac to pociťujem v chladnom počasí. Ruky mokré so studeným potom. Už dlho som rozmýšlala nad operáciou, kamarátke to pomohlo, a ja idem zajtra za chirurgom objednať sa na operáciu. Mám 21 a zvyšok života nechcem prežiť s mokrými rukami a byť nervozna či mi niekto náhodou nepodá ruku, alebo nemôžem ísť tancovať s partnerom, pretože mi je nepríjemné, keď ho chytím s takými spotenými nechutnymi rukami. Tak baby držte sa a zajtra mne držte palce aby ma v čo najkratšej dobe operovali. Krásny večer s mokrými rukami.

Tie operácie sú umelým zásahom do poriadku organizmu, určite to nebude bez následkov a nových ťažkostí. To, že to lekári odporúčajú je len dôkaz aká vládne u nich neschopnsť a úplná nevedomosť. Lekári a dnešná medicína naozaj nevie nič! Potenie súvisí nejako s dianím na Zemi a s vodou. Voda je tu zrejme kľúčom. Sú ľudia, ktorí by vedeli popísať príčiny tohto stúpajúceho problému, ktovie, prečo nie sú doteraz známi. Alebo predsa? Človek ich asi musí vyhľadať sám, oni sa s lekármi do debát púšťať nebudú.

No tak to by som si dovolila pochybovat. Urcite je telu prospesne zdravo sa stravovat, zmenit zivotny styl, no podla vlastnych skusenosti viem, ze to nepomaha / nepomohlo. Nepotim sa o nic viac a o nic menej ako predtym.

Ahojte, mám 15 rokov a tiež mám tento problém s nadmerným potením ako väčšina z vás. Nadmerne sa potím len v podpazuší. Tiež musím nosiť len čierne tričká aby spotené miesta nebolo až tak vidieť. Neviem čím to je. Doma sa nepotím vôbec ale len čo výjdem z domu, pazuchy sú na komplet mokré. Nemyslím si, že je to stresom, pretože keď idem rano do školy cca. 300m nie som v žiadnom strese a i napriek tomu, jak prídem do školy, mam spotené pazuchy. Skúsil som už rôzne deodoranty a antiperspiranty rôznych značiek a ani jeden nezabral. Teraz používam Excipial Deo Forte, ale tiež mi to moc nepomáha. Účinkuje akurát deň po tom, čo si ho aplikujem. (Aspoň umňa to tak je). Driclor som ešte neskúsil, ale ten moc nechcem kvoli tomu zloženiu. Niesom nejaký obézny, som športovec, chodím na futbal a myslím si, že fyzicky som natom dobre. Rozmýšlam, že s tým pôjdem doktorke, ale mne je o tom trápne hovoriť. Jáj, ale neviete si predstaviť ako rád by som si dal normálne farebné trčiko. Ten pocit premočeného trička studeným potom na tele je veĺmi nepríjemnný. Už jak prídem domov, tak mám aj mikinu spotenú pod pazuchami. Fakt neviem čím to bude, rozmýšlal som aj nad tou operáciou, ale keďže mám len 15 rokov, tak je to asi neprístupné. Keby som na tú operáciu mohol ísť, tak by som neváhal ani sekundu. Keby som sa po tej operacii potil toľko napr. na chrbte, čo pod pazuchami, tak by to bol pre mňa úžasný výsledok. Možno vy, čo sa takto nepotíte si poviete, že z toho robím veľkú vec, ale určitým spôsobom to človeka obmedzuje. Pochopia to iba tí, čo majú podobný problém. A neviem, či by mama so mnou aj ohladom tejto veci išla k doktorke, lebo je zdravotná sestra a povedala mi, že to je normálne, keď sa človek potí a že čo vymýšlam. Ale toto podľa mňa fakt nie je normálne, aby som prepotil mikinu. Pri fyzickej činosti sa potím 2x toľko a keď som v strese taktiež. Skúsim ešte šalviový čaj, som sa dočítal, že zmierňuje potenie. Prosím vás, ak by ste mi vedeli nejako poradiť ohladom tejto témy, napíšte sem alebo na email: Patrik.scyt@azet.sk, ďakujem.

Mal som obdobny problem, potom som skusil driclor. Po prvom pouziti to bolo neprijemne, svrbelo to az palilo. Ale vysledok sa postupne dostavil a teraz som uz zopar rokov uplne v pohode a staci mi ho pouzit cca 2x za rok. Takze u mna uplna spokojnost.

Je volne predajny.

Ja mam 36 rokov a cely zivot sa potim na celom tele, ale ruky a podpazusie ma trapilo najviac. Dnes som prisla z BA Ruzinova. Som po operacii a zatial vnimam skor bolest. A k tomu este par problemov, co predomnou nemal nik podla toho co mi tam hovorili lekari. Ale dufam, ze to bude ok. Drzim vsetkym palce, kto bojuje s tymto problemom.

Ahoj, prosim ta, mna caka operacia v pondelok, chcela by som sa opytat, ake su tie bolesti. Mozes normalne fungovat? A ake dalsie problemy mas? Mam dost stres tak…

Ahoj, som rada, ze sa ti operacia podarila a uz je ti dobre. Ja sa na nu tiez chystam a chcela by som sa opytat, ake si mala bolesti a ci si nemala nejake komplikacie. Asi po kolkych dnoch sa da nastupit do prace? Dakujem.

Ahoj, mna operovali v Ruzinove, potili sa mi dlane a od operacie sa uz nepotia, ak by si sa chcela na nieco opytat, napis.

Pripájam sa, pretože ja sa stravujem fakt zdravo - som vegetariánka a vyznávačka zdravej výživy a pila som aj čaj zo šalvie a nepomohlo to. Kúpila som si jednoducho Driclor - po pravidelnom natieraní zabral, teraz sa nepotím a ak sa začnem, jednoducho sa vrátim na pár dní ku Dricloru. Zdravím.

Ako to myslíš s tou vodou a s dianím na Zemi? Vieš o niekom kto sa tým zaoberá? Díky za odpoveď :slight_smile:

Ahojte, neviete mi náhodou poradiť, či sa driclor dá použiť aj na chrbát, alebo je určený len na podpazušie?

Ahoj Mirka, ako často si ho používala?

Ahoj som rada, že si sa odhodlala ísť. Je to veľká zmena. Ja som prišla do BA vlakom a som si myslela, že aj tak pôjdem domov, ale nakoniec prišiel po mňa manžel, lebo tašku by som nevládala odniesť na stanicu, mala som predsa stehy v podpazuší. Ak už niektorá z vás rodila, alebo mala nejaký operačný zákrok, tak je to taká istá pooperačná slabosť, je to asi tou narkózou. Ale inak za pár dní v pohode, a ak niekto sa sťažuje na nejaké to potenie chrbta tak čo, hlavne, že sa mi nepotia ruky. A hlavne tí ľudia, ktorým to trebalo stále vysvetľovať. Tak radšej chrbát ako ruky, ale to je len môj názor.

Dobrý deň. Ľudia s nadmerným potením užívali ženšen a zlatú šalviu a už po týždni a pol sa cítili lepšie a menej sa potili.

Je to strašné, koľko ľudí ma tieto problémy s potením. Neviem, či tá operácia je veľmi vhodná. Pokiaľ niekomu pomôže, bez toho, že by sa to inak odrazilo na zdraví, je to perfektné, ale ja osobne asi stále radšej budem nosiť v batohu 3 tričká. Aj ja sa potím a to poriadne. Pritom nemám žiadnu fyzicky ani psychicky vyčerpávajúcu prácu. Beriem neskutočné množstvo vitamínov. Ráno idem do vane a kým prídem do práce, som mokrý (nezapácha to) , ale jednoducho som poriadne spotený, ako aj ruky, tak podpazušie a robia sa mi aj “rosa” na nose. Musím mať vždy pri sebe 3 tričká, ktoré si musím meniť, ale aj tak som za chvíľu prepotený. Svoje potenie som akosi neriešil s lekárom. Čo je isto chyba. Lebo buď je nadmerné potenie u človeka normálne, alebo je to nejakým nevyrovnaním, chorobou v tele. Mne to vadí, len preto, že ma to chladí, lebo dokážem prepotiť aj hrubý sveter, alebo mikinu a dosť ma to chladí. Dá sa s tým žiť, samozrejme chápe to len ten, čo to má, človek musí dodržiavať 3x dôkladnejšiu hygienu a mať vždy pri sebe suché veci, deodoranty. Ale isto to vždy tréba riešiť aj s doktorom a vôbec sa nehambiť.

Niektore lieky môžu spôsobiť potenie. Ja som sa potila pod pazuchou stále v lete, v zime. Mala som veľké fľaky od potu. Pomohol mi Driclor. Teraz nemám fľaky.

Ahoj, nikdy by som si nemyslela že by to mohlo byť tým, vôbec nikdy by ma to ani len nenapadlo, tiež mám problémy s nadmerným potením, mám len 16, ale kúpila som si Driclor, síce to nieje najbezpečnejšie riešenie, ale snažím sa ho používať v čo najmenšom v množstve a len v ojedinelých prípadoch, ale odkedy ho používam je všetko lepšie. Ale nechcem to zakríknuť. K tomu tepu, tiež mám nízku tepovú frekvenciu, a aj tlak, podľa mňa to s tým môže súvisieť… každopádne je to dosť zaujímavý postreh