Nadmerné potenie - poradiť

Aj mne sa potia ruky,nohy a podpazušie ale nechcem to riesit tim ze pojdem na operaciu alebo si necham pichať do tela dake injekcie a podobne somariny neviem co mam robit poradite mi?

strasne sa mi potia ruky a nohy prosim pomôzte mi ale nechcem ist na operaciu a uz som vyskusal elektro liecbu a nepomohlo to …

No ja som s tým tiež mala rpoblém až kým som nenašla EXCIPIAL DEO FORTE z lekárne a mne teda pomohol, žiadne fľaky pod pazzuchami a podľa návodu sa dá použiť na všetky miesta kde sa človek potí. Vyskúšajte mne to pomohlo.

Na potenie v podpazusi mam len jeden liek…DRICLOR!!! zarucene najucinnejsi :slight_smile:

prosim vas poradte mi co mam robit,driclor a ten krem mi pomozu iba chvilku a potom sa zas potim.ja uz neviem co mam robit.aj ked mi je zima sa potim.ako to mam riesit?

No je to dosť možné že je to tak…a viete poradiť čo sa stým dať robiť? aké obmedzenia alebo “povolenia” v tomto smere sú dôležité???

ak na nadmerne potenie nereaguju nijake lieciva, lieky, maste, bylinky a pod. a nie je jasne co je pricinou, tak je to psychickeho povodu…stres, uzkosti, aj tie ktore si myslime ze zvladame, treba sa zamysliet a zistit ci nie je nieco hlboko v nutri nas, co nas dost trapi. Mam s tym skusenosti. V takom pripade pomoze psycholog, terapeut a pod. vela stastia

Nadmernemu poteniu predist mozno nadmernym pitim vody(±4lit.denne)prevarenej povychladnuti.Dalej pretlaceny cesnak zaliaty horucim mliekom vypit za tepla pred spankom na noc(kazdodenne).Dalej treba castejsie uzivat cervenu ostru papricku.to je asi tak vsetko.

ahoj ja mam tiez taky problem , niekedy sa v lete idem v slapkach zabit, tak sa mi smyka, niekedy mam az kvapky po nohach a je to hrozne, skusala som vela veci ale obavam sa ze tazko najst na to leik, myslim ze najucinejsie budu bohzial inekcie alebo operacia, ale mylsim ze skus este zajst k endokrinologicke.

ahoj , nie si sama mam ten isty problem uz do desctva, mavala som z toho komplexy na zakladnej, ale teraz uz nemam az na to , ze tiez v lete noha na boso je zabijak, akurat tak nohu vykrutit, vzdy ked nieco drzim dlhksiu dobu je to cele mokre, a driclor mi pomohol ako tebe, ale len podpazusie az na to ze si celu noc vystipem a vysvrbim, je to hrozne ale zas apson viem ze su aj horsie veci ale ak by sa nasla nejaka laserova leicba miesto operacie po ktorej mi ostane jazva, bola by som statsna, vela statstia preto aj tebe…

ja osobne už naozaj neviem, ako a kde sa mám obrátiť, je to asi naozaj psychického pôvodu, mám dosť starosti a nepríjemnosti. Neviem, či mám začať detoxikáciou ale to potenie mi lezie statočne na nervy. môžu pomôcť tvoje skúsenosti, Hermanni?

mylis sa :frowning:

Mne Driclor pomohol, ale len tak na 1- 2 týždne, potom ma podpazušie začalo čoraz častejšie svrbieť a sčervanalo mi.

no a to mas odkial to o poteni…ja som to skusala a nezabralo mi to…mas este nejake rady???ak hej tak mi ich setky napis aleb nejaku stranku mi daj nato:::dakujem

K nadmernému poteniu - bol to aj moj veľký problém, hlavne v podpazuší. Odhodlala som sa podstúpiť aplikáciu botoxu.A naozaj to funguje,po prvom ošetrení bol účinok pol roka a po druhom skoro rok. Vrele odporúčam . Robili mi to v Paracelse.

tak mne osobne DRICLOR vobec nesadol - neskutocne svrbenie a viem viacero pripadov

mas s tým skusenost??ja sa dost potim a citim,ako mi rýchlo bije srdce v poslednej dobe,aj prejdem par schodov a som zadýchana a upotena co mam robit

helena môžes mi nieeco o tom napisat to s tým srdcom ma to suvis???

ja mam problem s potenim ruk a noh a teraz pred dvoma tyzdnami som vyskusala Driclor gulicku a na noc si to s tou gulickou potierala (je to take ako gulickovy dezodorant) cely tyzden a pred 4 dnami som prestala a efekt je 100% no o take dva dni si to opat potriem raz a dufam, ze to vydrzi takto stale :slight_smile:
na nohach som este neskusala, ale myslim ze to tiez bude fzngovat
som tym nadsena :slight_smile: vyskusaj

Konečne niekto pozerá aj na príčiny. Nadmerné potenie nie je choroba - môže to byť prejav inej choroby. Ako je to s tým prerušením potnej žľazy ? Ako potom odchádzajú príslušné “odpady” z tela - ak dobre viem, potenie nie je len “odvodňovanie” ale aj “očisťovanie” tela.
Ja sa potím doslova všade a pri každej činnosti . Bolo by to zdravé úplne to zastaviť ?