Nadmerné potenie - poradiť

Ahoj Laura, mám 46 rokov a celý život bojujem s týmto problémom. V podpazuší sa potím skoro stále a som permanentne v strese z tých fľakov na šatách. Ale už ma to úplne prestalo baviť stále sa obávať či je to vidieť alebo nie. A preto som sa rozhodla niečo s tým robiť. Môžeš mi prosím Ťa popísať niečo bližšie o tej operácii?

Ahoj Patrik, som prekvapená máš 15 a píšeš úplne rozumne ako dospelý človek. To oceňujem. Ja si osobne myslím, že to máš len zo stresu. Možno to teraz tak nevnímaš, si ešte mladý, ale určité veci si človek dokáže uvedomiť až po rokoch. Myslím tým nejakým spôsobom utriediť svoje pocity a myšlienky. Ja som na to prišla až v tridsiatke, že toto potenie mám z nejakých problémov s okolím. Je to dosť na dlhú debatu. Ja mám toto isté doma som úplne v pohode a len čo idem medzi ľudí začnem sa potiť pod pazuchami. Určite by som to neriešila nejakými masťami alebo čo, fakt neviem čo je to ten Driclor, ale predpokladám, že je to na báze nejakých hormónov alebo čo, možno ešte niečo horšie. Snaž sa byť v pohode a ver tomu, že každý človek má problém s tým ako vyzerá pred ostatnými a nerieši teba. Radšej si kúp tie vložky pod pazuchy, čo sa lepia na oblečenie a daj si aj farebné tričko. Neskôr, keď budeš dospelý uvidíš, možno to prejde.

Ahojte, ja som mala s týmto tak isto dosť problém. Zlepšilo sa to od kedy som si dala pichnúť botulotoxin do podpazušia (robia aj dlane) nie je to síce najlacnejšie, jeden zákrok cca 500 €(podpazušie), no ja som zatiaľ vždy vystihla keď mali zľavu.
Zákrok (do podpazušia vám injekciou napichajú botulotoxin) ma nebolel, sem-tam to trochu štiplo - a to sa bojím ihiel, trvá to cca 20 min., naozaj je to v pohode. Začne to účinkovať do piatich dní a vydrží to cca. 6 mesiacov, záleží od toho, ako veľmi sa potíte, aké je ročné obdobie a podobne. Už som bola tri krát na tomto zákroku a neviem si to vynachváliť. Vedľajšie účinky žiadne, jediné obmedzenie je prvé dva týždne sa umývať čistou vodou a miesto deodorantu používať detský púder.

Čaute ľudia. Ja používam Driclor už asi tretí rok. Dám si ho dva, tri dni po sebe, hodinu po osprchovaní pred spaním. Potom mám aj dva mesiace pokoj. Keď už cítim, že sa mi potenie vracia, znova ho pár dní použijem. Pri použití človek pociťuje (v mojom prípade v podpazuší) nepríjemný pocit pripomínajúci pichanie sklennej vaty. Trvá to asi hodinu po aplikácii. Ráno je nutné si dané miesto umyť vodou. Minule sa mi stalo, že som sa pozabudla a použila som driclor hneď po osprchovaní. No to bol čistý brutal ako ma to pichalo a sčervenelo mi celé podpažie. Takže asi je fakt dôležité počkať aspoň tú hoďku po osprchovaní a až potom si to aplikovať.

Ahojte mám 15 rokov a už dlhší čas trpím problémom nadmerného potenia sa v podpazuší. Som veľmi prekvapená, že vás je toľko, ktorí máte podobný problém ako ja. Zaujímavé na tom je, že keď som doma sa tak veľa nepotím alebo len veľmi málo. Školu mám od domu len cca. 50 metrov, ale ako náhle prídem do školy mám obrovské fľaky v podpazuší. Je to pre mňa strašné, pretože si nemôžem obliekať to čo by som chcela. Musím nosiť len čierne veci alebo voľné tričká (pričom by som si veľmi rada obliekla aj obtiahnuté). Som hip-hopová tanečníčka a mám veľmi rada pestré farby. Takých tričiek mám doma strašne veľa ale nenosím ich pretože o 3 minúty by som na nich mala veľké trápne mokré fľaky aj keby som nevyvíjala žiadnu aktivitu. Často keď sedím v škole doslova cítim ako mi kvapky potu stekajú po rukách. Sedím v autobuse mám na sebe tričko a mikinu a o nejaký čas mám prepotenú aj mikinu. Pri tanci sa tiež veľmi potím a preto nosím len voľné tričká. Zaujala ma vaša teória o tepe. Keď som bola na návšteve u kardiologičky (mám menší problém s jednou chlopňou) sa ma pýtala, či sa veľmi nepotím. Preto rozmýšľam, či na to nevplýva nejaký problém srdca alebo krvného tlaku, pretože ja mám nízky krvný tlak. A takisto mávam často studené ruky aj keď mi nie je zima. Premýšľam, či tie veci nemôžu spolu súvisieť. Aj teraz pri písaní tohto textu mám úplne ľadové prsty. Preto sa chcem obrátiť s prosbou na nejakú pomoc. Tým, že mám 15 operáciu môžem vylúčiť, ale aj tak operácia podľa mňa nie je najšťastnejšie riešenie a s tým krémom to ja tiež nebudem skúšať. Viete aj o nejakých iných metódach? Ďakujem.

Ahojte, ze to suvisi so stravou nesuhlasim, som chudy a moc toho nezjem, pijem niekedy aj vodu, nielen sladke a kavy. Pato, nesuhlasim ani s tym, ked niekto povie, ze je to normalne, nevymyslaj. Lekarov nemame na to, aby si tam chodil len s chripkou, chcem tym povedat, ze ludia tam chodia s hociakym (hamblivejsim) problemom, takze nebudes jediny, takze nemas sa za co hambit. Podla mna by sa mal covek potit, len v strese a pri fyzickej namahe. Teda ja som vynimka, ja sa pri miernom sporte nepotim, ale potim sa dost, napriklad so stresom (napr. priatelka, pohovor), ale aj ked som isiel von do chladnejsieho ci teplejsieho prostredia. Teraz 31 r. sa uz potim aj doma, tricko si nedavam, lebo by islo hned do pracky, takze to uz musim okamzite riesit. A ked idem von, tak aj mikina a bunda. Pouzivam stale deodorant. Tak skusim to, co tu radite, snad ma to stipat nebude. Ahojte.

Ahojte. Mám tiež problém s nadmerným potením, chcela som vyskúšať ten Driclor, ale vraj z neho môže vzniknúť rakovina. Nepoznáte niečo tiež účinné?

Ahoj vsetci! Ako tak pozeram najviac tu pisu zeny/dievcata. A to som si myslel, ze je to len problem muzov to potenie. Mne sa tiez potia dlane, aj podpazusie sem tam, je to neprijemne, no najviac tie dlane su problem, ked mi dakto poda ruku hanbim sa. Pudrovat nestaci, to vydrzi chvilku a zase spotene dlane, obmedzil som aj cukor, pijem cistu vodu a tak. Uvidim ci to pomoze.

Ahojte, aj ja som mala problém s potením a veľký, a hlavne keď som nastúpila do práce. Bolo to naozaj hrozné, mala som kvôli tomu hrozné depky, stále som premýšľala iba o tom čo si na druhý deň oblečiem, aby som nemala mokré fľaky, v práci som sa cítila menejcenná. Potom so začala pátrať po nete a našla som toto forum, po prečítaní pár príspevkov som sa rozhodla kúpiť si DRICLOR-a pomohol. Bolo to neuveriteľné, ale už po prvom použití, žiadne potenie, ale nesmiete to prehánať, ja ho používam iba raz za čas, jeden krát do mesiaca, škoda, že som sa o ňom nedozvedela už skôr. Môžem odporúčať, pretože teraz je život krajší. Dúfam, že trošku poradím tak ako poradili tu aj mne a za to ďakujem. :slight_smile:

Ahojte, mám 20 rokov a čo si všímam tak už 5 rokov sa potím stále v kuse, či niečo robím alebo nie, ruky sa mi tiež potia a mávam ich dosť často studené a tak isto aj nohy. V oblasti podpazušia na tričkách, košelách často mávam mapy ako svet. Ako náhle cítim vlhko pod pazuchami, sústredím sa na to a strasne sa za to hambím a začnem sa potiť ešte viac. (Všetky veci, čo tu píšete ako keby mi s úst vyšli.) Na podpazušie som používala už asi všeličo aj Driclor bohu žiaľ, ale ani to mi nepomohlo ak viete ešte o niečom lepšom dajte mi prosím vedieť. Ďakujem.

Ahoj, kde sa daju kupit tie vlozky? Myslim, ze to je jedina moznost, pretote vsetko je psychika. Alebo iny zdravotny problem, moze to byt aj stitna zlaza, peta.

A nevyrazil ti ten pot potom na inej casti tela?

Mne tiež najprv nič nepomáhalo, ale ten driclor je vážne dobrý! treba ale vyskúšať driclor dezodorant a dávať si ho na noc a presne tak ako je tam napísané, že hodinu po sprche a 24 hodín predtým a potom neholiť a nedepilovať! naozaj pomáha.

Ahojte, mám len 12 rokov a tiež sa veľmi potím doma skoro vôbec iba pri upratovaní a podobne! Ale keď vkročím do školy to je iná káva je to hrozné! Mám nádherné farebné veci, ktoré nemôžem nosiť, keď toto niekomu hovorím, tak ma len utešuje, nič nechápe, nechápe aké to je ponižujúce, keď zdvihnem ruku a tam taký mokrý kruh a oni sa mi na tom smejú, neviem čím to je, že sa potím ale dúfam, že už to prestane! Prosím vy čo poznáte nejaké prostriedky na zmiernenie pomôžte! Ďakujem :slight_smile:

Nuž, ja by som povedala, že vo väčšine prípadov je spúšťačom nadmerného potenia stres, ktorý nie sme schopní normálne spracovať. Ja som sa celý život potila úplne normálne a až keď som pred niekoľkými rokmi zmenila prácu, tak sa začali moje problémy s nadmerným potením. Postupne to prerástlo do stavu, že sa potím nielen v práci, ale aj pri stretnutiach s inými ľuďmi, či v situáciách, pri ktorých kdesi v podvedomí pociťujem ohrozenie - mojej sebaúcty alebo neviem čoho. A práve včera som si povedala, že musím vyriešiť hlavný problém - svoju neschopnosť čeliť stresu. Som kresťanka a tak idem začať modlitbou - aby mi Pán Boh dal odvahu, múdrosť a silu čeliť každodenným problémom. Aby som chodila do práce s radosťou a nie so strachom a obavami. Verím, že časom, keď dôjde ku zmene v mojej hlave, tak dôjde aj k reálnej zmene navonok.

Ahoj Petra, chcela by som ti dat radu, kedze ja som mala ten isty problem uz vyse 9 rokov, no nikdy som to neriesila az doteraz. Strasne som sa potila v podpazusi, presne ako to opisujes ty. Dnes je to uz tyzden, co som si dala urobit Botox, urcite si o tom pocula ak nie, je to latka, ktora sa aplikuje pomocou malych injekcii do oblasti v ktorej sa potis. A musim povedat, ze je to super, po niekolkych rokoch si konecne mozem obliect farebne veci a nic na nich nevidno. Je to asi jedine riesenie, co mi pomoct mohlo, hoci je to drahe, ale ja si myslim, ze za to to stoji. Prajem vela stastia.

Ja som uz odhodlana ist na operaciu, len sa obavam kompenzacneho potenia, ty si s operaciu spokojna? Isla by si do toho znova?

Dominika, vyskusaj Driclor. V lekarni stoji do 7 eur. postupuj podla prilozeneho navodu, ale staci iba jeden den a uvidis. Bude to trochu stipat, ale funguje. Ja som ho vyskusala.

Neviete mi poradiť, či Union prepláca operáciu pre nadmerné potenie dlaní a podpazušia. V poisťovni mi povedali, že to závisí od toho, aký dôvod uvedie operatér a že si možno aj niečo budem doplácať. S akými poisťovňami ste tu boli operovaní?

Mám tiež problém s nadmerným potením, chcem sa spýtať, či je tu niekto, kto absolvoval tento operačný zákrok v Martine, dozvedela som sa, že to vykonávajú aj tam, ale nikde som sa nedočítala akým spôsobom - či sa aj v Martine používajú klipy, alebo sa potné žľazy odstraňujú.