Nadmerné potenie - poradiť

Aká som ja hlúpa. Tiež som na to mohla prísť. Ja Vám naozaj zo srdca ďakujem. Keď viem prosiť za iných viem predsa poprosiť o pomoc a silu aj pre seba. Ešte raz ďakujem.

Dobrý deň! Mohli by ste mi povedať, ako ste sa po tej operácii cítili, či potenie prestalo a či sa neobjavilo niekde inde? Ďakujem

Skúste metódu EFT, tam sa rysuje nádej, ale nie je pre povrchných a tých, čo sa zamýšľajú nad operáciou, tam cesta nevedie. Chvíľkové riešenie a nevyriešená príčina si nájde iný spôsob prejavu a možno ešte horší. V tomto sú klasickí lekári ešte príliš hlúpi, príčinou sa nezaoberajú, poznajú len akútne riešenia. Ale komu niet rady, tomu ani pomoci. Tak napríklad stránka http://www.eft-terapia.sk/ ale pozrite si ich viac a zamerajte sa na svoj problém. Pozrite si aj videá a skúšajte. Stojí za to len skúsenosť, teória je na nič.

Ahoj maji, uvazujem nad botoxom, ale mam z neho strach, ked si predstavim, ze mi budu vpichovat injekcie do podpazusia. Chcela by som sa ta opytat, ci to velmi bolelo, kolko vpichov ti dali na prvy krat a kolko to asi tak stoji.

Človek má jesť všetko, ale primerane. Určite potom sa vylučujú toxické látky a do určitej miery je to zdravé. Potím sa aj ja, a to aj na krku, tvári, chrbte, tiež sa nemôžem obliekať, ako iní, napríklad v obleku by som bol ako obliaty. Je to aj stres, nadváha, ale potil som sa, aj keď som bol štíhly! Lekári nie vždy vedia poradiť, alebo vyšetrenia sú možno drahé. Počul som, že aj šalviu treba dlho užívať, kým sa účinky dostavia. Ešte neviem, ako sa rozhodnem. Najhoršie je, že pri takomto počasí, ako je teraz, studený vietor, ľahko nachladnem.

Ahojte, mám taký problém. Hrozne sa potím, neverili by ste tomu, no ráno sa obliekám do školy ani nie hrubo, ani aby mi nebola zima, ešte aj dobre dýcham, no mám asi 20 až 30 minút cesty do školy a neponáhľam sa až veľmi veľmi, proste tak normálne by som povedala. A prídem do školy, pod pazuším mam veľké mapy ako naozaj na mape, chrbát celý mokrý doslova z neho tečie, aj tvár mam v poslednom čase mokrú. Je to už hrozne, čo mám robiť?

Chcel by som sa len spýtať, že či po určitom čase už ani ten krém nebudem potrebovať, alebo ho budem musieť teda ak nechcem, aby som sa zasa začal potiť používať.

Podobný problém ma trápi už niekoľko rokov. Ide o nadmerné potenie najmä v oblasti podpazušia. Prežívam podobné problémy ako väčšina z vás - mokré mapy na oblečení, je to jedno, či je zima, alebo leto. Paradoxom je, že mám stále studené ruky. Taktiež si myslím, že veľký vplyv na potenie má najmä stres a hormonálne procesy v tele. Obyčajne doma je to v pohode, horšie je to v práci. Stresuje ma už len predstava, že musím ísť medzi ľudí. Ten, kto takýmto problémom netrpí, to nikdy nepochopí. V mojom prípade to bude asi “dedičstvo”, pretože zvýšenou potivosťou trpí otec a aj jeho sestra. Čo ma však najviac mrzí, že moje problémy pravdepodobne zdedil aj môj syn, ktorý je momentálne v puberte a taktiež sa sťažuje na zvyšené potenie. Driclor mi nezabral, akurát mi podráždil pokožku. Nezaberajú ani antiperspiranty, ak človek dodržiava hygienu dokážu iba utlmiť pach potu. Po všetkých tých rokoch trápenia som sa definitívne rozhodla pre aplikáciu botoxu, aj keď ide o pomerne finančne náročný zákrok. Nechcem tu robiť reklamu kozmetickým centrám, ale ak uvažujete o tomto zákroku, jeden ústav v BA má budúci týždeň akciu na obmedzenie nadmerného potenia. Dúfam, že to bude účinné a bez vedľajších účinkov.
Ináč je zaujímavé, že je nás pomerne veľa, ktorí trpia nadmerným potením a súčasne majú studené ruky (nohy). Taktiež mávam skôr nízky tlak a pri EKG mi zistili nižší tep.

Mám 13 a tiež trpím nadmerným potením. Rozhodla som sa kúpiť si driclor, ale neviem či je to bezpečné používať v tomto veku. Na druhej strane je to niečo absolútne nepríjemné, v škole je to najhoršie. Doma sa nepotím skoro vôbec. Stačí, keď som v strese, a už cítim ako mi kvapky potu stekajú po podpazuší. Alebo pri radosti či smútku. Nepomohol mi ani jeden antiperspirant, vyskúšala som všetky značky. Musím sa obmedzovať v oblečení, v aktivitách. Je tu niekto v mojom veku s týmto problémom?

Ahojte kamaráti, spolutrpitelia. Je nás dosť, čo okrem iných problémov (každý ich má) máme navyše aj nadmerné potenie, ktoré tak hrozne znepríjemňuje život, obmedzuje normálnu existenciu. Ten čo to nepozná, len mávne rukou nad tým, aká je to banalita (on sám pritom sedí v suchu a v červenom obtiahnutom tričku v tropických horúčavách). Závidím, úprimne závidím - mne to neskutočne skomplikováva život. Je fakt, že nepohoda, stres, strach to potenie len násobia. Ten, čo to nezažil nevie pochopiť, že kým on sa teší na 30° horúčavy, my sme takmer zúfalí, nešťastní. Kým iní sa na leto tešia, mňa so stúpajúcou ortuťou na teplomeri chytá zúfalstvo. Predstava, ako by sa žilo bez potenia, je pre mňa taká vzdialená. Nech to odľahčím… môžme byť radi, že sa ľudské telo neochladzuje napríklad ako to psie… že by sme celoročne behali s vyplazeným jazykom a dychčali.

Ahoj, čítam fóra a bola si na operácií? Kde? Ja sa potím po rukách, nohách a v podpazuší, je to nepríjemné a hrozne mi to vadí. Môžeš mi poslať kontakt na lekára? Dakujem Jana

Ahoj, čítam fórum a tiež sa chcem ísť poradiť k lekárovi, trpím potením rúk, nôh a podpazušie, veľmi som s toho nešťastná. Môžeš mi poslať nejaký kontakt na lekára a nemocnicu. Díky Jana

Chcem sa len opýtať, dnes som si kúpila driclor, idem ho večer prvýkrát vyskúšať, ale chcem sa poradiť, či potom môžem aj naďalej používať antiperspiranty, alebo už nie? Díky za odpoveď.

Ahojte, a mam za sebou zakrok v Ruzinovskej nemocnici v Bratislave. Keby ste chceli cokolvek sa opytat ohladom operacie, rada pomozem, napiste mi. Ja osobne sa citim neporovnatelne inak. Som len tyzden po operacii, ale citim rozdiel a chodim po vonku usmiata od ucha k uchu. :slight_smile: Lucia

Ahoj, tiez mam problemy s potenim. Rozhodla som sa to nejakym sposobom riesit a chcem sa spytat ci Expecial Deo Forte krem je na predpis alebo volne dostupny v akejkolvek lekarni. Dakujem.

Ahoj! Tiez by som sa chcela spytat aky to bol zakrok a co vsetko je k nemu potreba (myslim z lekarskeho hladiska) a hlavne kolko to stoji? Dakujem!

Ahoj Lucka, mohla by si mi dat kontakt na lekára a meno. Kolko Ťa stála operácia, alebo Ti to preplácala poisťovňa? Ďakujem, Andrea.

Ahojte, mám tiež ten istý problém ako všetci. Dokonca môj gynekológ bol zhrozený z môjho potenia v podpazuží. Začal to riešiť tým, že mi vzal krv a dal ju na rozbor - nejaký hormonálny profil. Nič sa však neukázalo. Takže som vlastne v poriadku. Driclor som brala a prestala práve kvôli tomu nepríjemnému sverbenio-pichaniu. Myslela som si, že je to nejaká alergická reakcia. Bola som už zúfalá a môj priateľ mi poradil, aby som si podpazušie natierala s roztokom - vytlačený citrón a voda. Priznám sa, že som to veľmi do úvahy nebrala. Pred chvíľou ma to napadlo a tak som to skúsila, verte - neverte asi 10 minút mám už suché podpazušie. Uvidíme ako to bude ďalej, keď to budem aplikovať viac dní. Za pokus to stojí. Ak to neprejde asi sa opäť vrátim ku Dricloru. Operáciu nezvažujem vôbec.

Ahojte, mám 14 rokov a mám veľké problémy s potením, aj keď mi nie je teplo v podpazuší sa mi hneď objavia nepríjemné, veľké fľaky. Nepomáhajú mi ani žiadne antiperspiranty. V mojom veku je to nepríjemné hlavne cez leto a samozrejme v škole. Chcela by som vás poprosiť o nejakú radu, čo by mi mohlo pomôcť - rýchlo a účinne. Ďakujem.

Mám problém s nadmerným potením a to hlavne rúk - dlane. Ruky sa mi tak veľmi potia, že mi z nich odkvapne voda. Neviem čo s tým. Je mi nepríjemné podať niekomu ruku. Pri písaní na stroji je to tiež nepríjemné, keď zostáva klávesnica mokrá, akoby ju polial vodou. Preto chcem vyskúšať Driclor, či mi pomôže.