Nadmerné potenie - poradiť

Ahoj a ako zakrok prebiehala a kolko si platila, treba sa objednat alebo najskor treba absolvovat nejake vysetrenia? Dakujem aj ja sa chcem smiat bez map na obleceni.

Ahoj, aj mna by zaujimali podrobnosti ohladne zakroku, ci treba absolvovat nejake vysetrenia, ci si predtym skusila nejaku inu formu riesenia a tiez kolko to stalo. Dakujem. Katka

Ahoj. Ja som sa tak potil. Každý hľadá príčinu, ja si myslím a verím, že sú to nervy - nervozita. Začal som delenú stravu - normálne dávky s tým, že živočíšne jedlá maximálne 2 krát do týždňa. Schudol som a potenie sa znížilo na minimum. Vyskúšaj ak chceš. Veľa zdaru Ti prajem.

Veľmi múdro napísané, aj ja to skúsim. :slight_smile:

Ahojte, ja som mala stastie, pomohlo mi to bez vedlajsich ucinkov. Len chcem upozornit tych, ktori rozmyslaju nad operaciou, ze existuju aj taki, ktorych zasiahli vedlajsie ucinky operacie a to kompenzacne potenie. Ak si neviete predstavit co to moze byt, co sa moze stat a co riskujete http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rTtSqtAwCEk

Ahoj, mast Excipial Deo Forte je volne predajna ale na nadmerne potenie moc neucinkuje. Vlastna skusenost. Najucinejsi bol Driclor ale nakolko je to silny odvar plny hlinika, tak som s nim prestala po tyzdni. Vela robi psychika a ako tu niekto spominal aj strava. Najlepsie je v lete nosit vzdusne veci a ked tak nahradne tričko v kabelke. Potenie je pre telo potrebne. Este pouzivam Perspirex na ruky a chodidla, celkom to ucinkuje, ale asi len den po naneseni. No aj to je niekedy lepsie ako nic.

Skus porozmyslat nad navstevou psychologa. Pravdepodobne u teba ide o psychicku zalezitost, mozno to ocakavanie a strach z toho, co najdes pod pazuchami ta nuti zbytocne sa stresovat. Neber v uvahu ostatne decka. Neporovnavaj sa s nikym. Vela ludi ma podobny problem a dokazu s tym zit. Zivot nie je o poteni, ale o inych peknych veciach. A ked tak nos volnejsie veci, bavlene, svetle farby a deodorant v taske, koli pachu. I tricko na vymenu (aj dve ked treba). Ak sa spotis v skole, na zachode sa mozes prezliect. Ver mi, ja som mala okrem potenia kopec dalsich problemov, ktore mozu byt tercom posmechu a prezila som to. Kazdy ma ten svoj problem, i ten spoluziak, ktori sa posmieva, i ten ich ma kopec. Vsetko ma riesenie, vsetko je o tom, ako sa k tomu postavis, bud ako k problemu alebo ako k neprijemnosti, ktora sa da kamuflovat urcitymi cestami.

Ahojte všetci. Chcem sa podeliť s mojím problémom, ktorý ma trápil veľmi dlho a to nadmerné potenie v podpazuší. Mám 30 rokov a nikdy som nebola nadmernej hmotnosti, avšak si myslím, že som sa vždy potila viac ako ostatní. Posledných možno 8 rokov som sa potila hlavne v podpazuší a to tak neuveriteľne, že som musela obmeniť celý šatník a čeliť mnoho krát trápnym chvíľam a pre mňa neuveriteľne ubíjajúcim. Najprv som si myslela, že nadmerné potenie je spôsobené mojou psychikou a tápala som, začala som sa venovať joge, vnútornému upokojeniu, tak isto som pila rôzne čaje na zmiernenie potenia, ale v podstate bez výsledkov. A tak som v podstate niekoľko rokov iba trpela, ráno som prišla úplne v kľude do práce a pod pazuchami neuveriteľné škvrny - to bol každodenný rituál, či v zime či v lete. Momentálne som dva týždne po operácii a musím povedať, že konečne po mnohých rokoch a trápeniach mám sucho pod pazuchami a poviem Vám, je to neuveriteľný pocit. Operovali ma v Ružinovskej nemocnici, operoval Dr. Krajč. Je to operácia, kde sa do podpazušia dávajú titánové svorky, ktoré zabraňujú nadmernému poteniu a tak isto zabraňujú aj kompenzačnému poteniu. Je to normálny chirurgický zákrok pri celkovej anestézii, v nemocnici som bola tri dni. Musím povedať, že som si vytrpela, to podpazušie chvíľu trvá kým sa rana zahojí. Ale každopádne mi to neuveriteľne pomohlo a konečne sa môžem prechádzať kdekoľvek a kedykoľvek a nebyť pritom nervózna, že som spotená a ten pocit je úžasný. Takže ak máte podobný problém, neváhajte, všetko sa dá riešiť. Ak máte nejaké otázky na mňa v kľude odpoviem.

Ahojte. Mam 14 rokov a strasne sa potim. Chcem sa len opytat, ci mozem pouzivat Driclor alebo nie, ked mam iba 14?

Pomaha ten roztok citronu a vody?

Ahoj, tak to ti drzim palce, nech si zdrava a bez potenia sa. Mohla by si byt taka laskava a poslat mi link na tu nemocnicu, kde sa da to potenie da vyoperovat prosim, dakujem a zelam vsetko naj.

A koľko taká operácia stojí? :slight_smile:

Ahojte. Tiez mam problem s potenim, v podstate uz od babatka (mama mi casto pripomina ako sa mi v kocari perlilo celo). V podpazusi to nie je az taky horor, celkom slusne mi zabera antiperspirant od Vichy. Problem su ale ine casti tela - celo, krk, chrbat a snad uplne najhorsie - zadok. Cez leto si v teple nemozem nikam sadnut (pokial nemam na sebe len plavky), okamzite sa spotim, na oblecenim mam mokre flaky, proste hroza. Problem c. 2 je moja extremne citliva pokozka, takze pouzivanie Dricloru na zadku nehrozi. Obezna ani chora nie som, proste sa len strasne potim.
Existuje este nieco co mi pomoze? Nejake bylinkove kupele alebo cokolvek? Zacala som pravidelne pit salviovy caj, ciastocne to pomaha, ale v tychto teplach je to stale hrozne. :frowning: Prosim, poradte.

Ahoj Janka, chcela by som viac informácií ohľadom tej operácie. Ako to prebiehalo, či sa to dalo vydržať a koľko Ťa to vyšlo. Ja sa potím od detstva: dlane, podpazušie, nohy. Je to strašné a po pôrode sa mi to zdá ešte horšie, pridalo sa k tomu čelo, chrbát. Neviem čo s tým. Prosím Ťa o radu. Ďakujem.

Zdravím všetkých. Mám 17 a tetno problém mám už od malička. Vždy som sa viacej potil, ale tak ako teraz za posledné obdobie ešte nie. Pripisoval som to liekom, ktoré som bral, ale nebolo to kvôli ním. Už som z toho naozaj zúfalý. Stále si dávať pozor na to, čo mám oblečené, rozmýšlať, čo si oblečiem na druhý deň a pod. Doma sa tiež nepotím nejako moc, ale ako som vonku 5 min. Či už idem na autobus alebo do školy či mesta, tak sa začnem potiť. Či je zima a či teplo, ale teraz v lete to je fakt už brutálne a lezie mi to na nervy a totálne sa cítim trápne, aj keď to nejako dokážem zakryť. Najviac sa potím pod pazuchami, ale už aj na chrbte a niekedy aj na hrudi. Z antipersiprantov nezabral ani jeden. Niekedy mám pocit, že sa po nich ešte viacej potím. Stále si musím kupovať len biele voľné tričká alebo tielka. Tie sú podľa mňa teraz na leto najlepšie pre chalanov. Avšak u rodičov som pochopenie nenašiel (po finančnej stránke) čiže, tielka sú podla nich kravina a nechápu, že jedine v nich sa necítim trápne. Čiže si ich musím kupovať za vlastné peniaze a keďže som študent, moc peňazí až tak nemám. Na operáciu si netrúfam ísť, bojím sa vedľajších účinkov, takže idem asi vyskúšať ten Dricolor. Dúfam, že mi to aspoň trošku pomôže. Aj keď sa toho bojím, som dosť silný alergik, takže neviem ako na to zareagujem, Inak čo sa týka štítnej žľazy, ktorá často spôsobuje nadmerné potenie, som v poriadku a nemám ani problémy so srdcom a pod. Stres mám, ale potím sa aj keď som v kľude, čiže tým to asi tiež nebude. Obézny nie som, aj keď mám cca 90 kg, ale mám skoro 2 metre, čiže ani vo váhe to nebude. Stravujem sa normálne, snažím sa vyhýbať mastným, ťažkým a príliš sladkým jedlám a nápojom. Ak by ste niekto ešte vedeli o niečom, čo by mohlo pomocť, akokoľvek, dajte prosím vedieť. Je nás veľa s takýmto problémom, tak pomôžme si navzájom aspoň trochu.

Ahoj! Ja mám iba 13 rokov a tiež ma trápi veľmi tento problém, ale teraz cez prázdniny to neriešim, pretože veľmi na verejnosť nechodím, ale od septembra začínam a kúpim si Driclor a vyskúšam a musím povedať, že som teda zvedavá.

Dobry den, mam 15 rokov a potim sa len v lete. A to sa potim fakt len ked je nadmerne teplo inac nie. V zime vobec nemavam flaky pod pazuchami. Dost mi to vadi. Sice sa to zacalo prejavovat tento rok prvy krat, tak si zatial na to zvykam. Ale podotykam, ze ten pot vobec nesmrdi. Ale moja mamina mi vravi, ze som v puberte a to preto. Je to asi pravda, lebo nic ine sa mi nepoti, ani ruky, krk, nic ine. Mamina ma znamu koznu a ta povedala, ze sa nic nema davat, ze sa mam proste normalne potit. Tak dakujem za pozornost a nic si z toho nerobte.

Ahoj Timea, mám 40 rokov a takmer celý život bojujem s nadmerným potením rúk a nôh. Je úplne jedno, či som v kľude alebo v strese, dlane a chodidlá mám stále mokré. Je pravda, že stres to ešte zhoršuje, lenže ja sa nepotím zo stresu, ale ja mám stres z toho, že sa potím. Kvôli tomu som si toho v živote už veľa odriekla a operáciu beriem ako nádej na lepší život. Prosím, napíš, či aj po čase vnímaš zákrok takto pozitívne.

Všetkým, ktorí majú problém s potením: minerálny deodorant značky Alverde, dostať v DM drogérii, majú 2 druhy, ten meersalz je lepší, dajte doma dole guličku, ide úplne ľahučko a zamiešajte v tom 2 lyžičky sódabikarbóny + 5-6 kvapiek čajovníkového oleja (tiež dostať v DM). Je to bomba, skoro vobec som sa nepotila, ani v najväčších horúčavách.