Nadmerné potenie - poradiť

Dobrý deň, mám 12 rokov a už od 1. triedy sa mi hrozne potia ruky, je to nepríjemné a chcela by som poradiť, čo mám vlastne s tým robiť? Ďakujem.

Natali, proti poteniu rúk vyskúšaj Driclor v lekárni ti ho predajú, ak ti nezaberie, na rôznych estetic. klinikách (ja som bola na Esthetic.sk v Blave, robia aj vpichy botoxom do dlaní, podpazušia či plosiek nôh. Na zákrok potrebuješ doprovod a súhlas rodiča, je to bezpečné len mierne bolestivé, ale kvoli kráse, čo by človek nevytrpel.

Ahoj Moni, mám 16, a za 400 eur mi dali botox do podpazušia, potil som sa ako kôň, len potrebuješ so sebou rodiča na súhlas a peňižky, netýraj sa, puberta je krutá.

Zdravim. Chcela by som sa opytat, ci ste zistili nejake informacie o tej operacii v Martine? Rozmyslala som aj ja nad tou operaciou a nenasla som ziadne informacie na stranke nemocnice. Dakujem pekne.

Ahoj žanka, ja som tiež trpela nadmerným potením a Driclor mi úžasne pomohol je to super.

Caute, ja som zakrok absolvoval v na zaciatku roku 2008 v Ruzinovskej nemocnici a zazil 2 “krasne” leta pocas ktorych som v kuse chodil v premocenom tricku (kompenzacne potenie chrbta).

Na zaklade toho som sa rozhodol pre vybratie klipov, tzv. reverz, ktory u sympatektomie vraj mal aspon ciastocne navratit potenie ruk a zredukovat kompenzacne potenie. Ten som absolvoval zaciatkom roku 2010, odvtedy ubehli takmer 2 roky a este vzdy niesom schopny sa potit na celych rukach, ramenach a hrudi od bradaviek hore! Namiesto toho mi z chrbta v kuse tecie.

Kto ma podobne problemy po sympatektomii tzv. ETS, nech sa ozve na miro111@szm.sk

Spolu toho dokazeme viac. Rad by som dal podnet na presetrenie danej operacie, bagatelizovania jej nasledkov a oznacovania danej operacie ako jednoducha a bezpecna.

Fiha, vyzera to slubne, vdaka Livi za podnet, oplati sa vyskusat :slight_smile:

Ahoj, ja by som sa zujimala o tu pastiersku kapsicku, pije sa caj alebo si v tom macas ruky, po akom case ti to pomoze a este by si mi mohla napisat nieco o tom orechovom kupeli, dakujem.

Dobrý deň, mám taký istý problém aký ste mali vy pred chirurgickým zákrokom a preto by som sa vás chcela spýtať, či by ste mi prosím vás neposkytli bližšie informácie o tom zákroku, na koho sa mám obrátiť a či sa u vás prejavili nejaké vedľajšie účinky. Veľmi by ste mi s tým pomohli, keďže na internete nie je o tom veľa informácií. Prosím vás, odpísali by ste mi na mail? Veľmi pekne vám ďakujem.

Dobrý deň,

Aj ja mám takýto problém mám 28 rokov a bývam v BA, chcem sa opýtať koľko vás stála taká operácia.

Ahoj Beatka mam aj ja presne taký problem a som z toho nestastna mozes mi poradit kde robia ten zakrok?

Co tu citam-vsetko mladi ludia. Ja mam 72 rokov, doteraz som sa potila tak-primerane. V poslednom case sa tak spotim na celom tele, este aj vlasy mam mokre. Mam problemy s tlakom a taktiez so zilami. Kto mi poradi co mam robit, alebo preco je to potenie take silne?

Nadmerné potenie býva zapríčinené disbalanciou v zásobobaní organizmu zo skupiny B vitamínov, je častým doprovodným javom reurastenického syndrómu - polyetiologická príčina sa musí odhaliť vzájomnou konzultáciou a rieši sa najpravdepodobnejšia príčina. Viď fyziológia potných žliaz. Ak chcete osobnú konzultáciu môžete si ju dohodnúť na č. 0903 348 677. V centre pre regenerácie naturálnou medicínou Váš problém istotne vyriešia. Váš PLM

Ahojte, neviem ci mi budete niekto vediet dat nejake relevantne info, ale neda mi nespytat sa. Taktiez trpim nadmernym potenim snad vsetkych casti tela, ale najma ruk. A tento rok sa chystam do zahranicia. A moj problem spociva v tom, ze sa dost bojim brania odtlackov na letisku a na ambasade. Chcem sa spytat, ci s tym nema niekto skusenost ci pri poteni nahodou nie je problem pri odbere odtackov. Potrebujem to nutne vediet. Ak ma niekto takuto skusenost ozvite sa, dakujem moc.

Ja som ten prípad… prosím, odpis

Ahoj Nataliam, v prvom rade ti chcem napisat, ze aj ja trpim nadmernym potenim ruk, no v poslednej dobe som zacala trpiet aj potenim chrbta, zadku, cela … proste okrem asi kolien nema nic suche ked je vonku teplo, prepotim tricko, co sa mi v minulosti nestavalo. Mam 23 rokov a nadmernym potenim dlani trpim uz asi 4 roky… strasne ma to obmedzuje a zvlast teraz ked koncim skolu a budem si musiet zhanat pracu. Non stop ich ma mokre, ci som doma a pozeram Tv, ci sedim v autobuse - to sa len modlim, nech nikto odo mna nic nepyta, lebo ten neprijemny vzduch v autobuse a celkovy smrad sposobuje mojim rukam to, ze ich mam polozene na stehnach a pot mi z nich steka, nehovoriac o tom, ze ked idem s priatelom von, nemozem ho drzat ani za ruku, ked sme na navsteve mam mokre ruky, hanbim sa ked ideme niekomu blahozelat… proste neskutocne obmedzovanie sa. Bola som u koznej, dala mi mentolovu vodicku na to, … jedine co ju vypit mozem ako krasne vonia no na ruky mi absolutne nezabera. Bola som u nej druhy krat, tak mi dala nejake tabletky, ze to skusime riesit ci nemam nahodou na nieco alergiu. No je tomu uz mesiac co ich beriem a stale nic. Ziadna zmena … na zaciatku maja mam termin, kedy idem zase ku koznej, tak som zvedava co mi zase na to moje potenie da, vyskusala som mnozstvo pripravkov, cez Driclor, Eucerin, ktory teda nezabral ani stipku, pitie salvioveho caju a stale nic, netesia ma vobec tieto horuce dni, ked si mam predstavit, ze pojdem do obchodu a pridem s prepotenym trickom, mapy pod pazuchami, zase budeme chodit na rozne opekacky, kde sa budem hanbit niekomu nieco podat, aby si nevsimol, ze je to cele mokre. Som z toho zufala, neviem ako dalej. P.S. na vysetreni stitnej zlazy som bola, tu mam vraj v poriadku.

Ahoj Natália, určite to nevadí pri braní odtlačkov, neboj sa. To trvá pár sekúnd, keď tak si ich tesne pred tým utrieš do vreckovky, viem to naisto.

Nemá niekto skúsenosti s vodnou iontofrézou? Robia to rôzne kúpeľné domy, prípadne sa dá kúpiť samotný prístroj - má s tým niekto skúsenosť, pomohlo to? Ja mám problém s potením dlaní, tak zvažujem kúpu tohto prístroja. Nie je najlacnejší, preto by bodla nejaka reakcia. Ďakujem

Iontoforeza je super, potenie ustupilo úplne, len ju treba opakovať

Skusala si to osobne? Pristroj si kupila cez net alebo ako? Dakujem.