Nadmerné potenie - poradiť

Ahoj Natália. Neviem kam sa chystáš do zahraničia, ale ja som prešiel takmer celu Európu, časť Ázie a Afriky, ale jedine v Líbyi mi brali odtlačky prstov aj to len preto, lebo sme pristáli na vojenskom letisku, takže nevidím dôvod prečo by Ti mali brať odtlačky prstov? Ešte možno v USA by mohli chcieť šikanovať ľudí, to neviem lebo tam som nebol a ani ma to tam neláka. Ale ak áno, tak je to veľmi jednoduchý akt, pri ktorom sa určite nespotíš. Pred aj po odtlačkoch si treba poutierať ruky, (dokonca mi dali aj papierové utierky) a je po paráde. Nestresuj a želám Ti príjemný pobyt v zahraničí!

Ja mam pristroj odskusany a zabral perfektne. Uz mesiac sa vobec nepotim - ani ruky ani nohy. Pristroj som kupovala cez internet.

Ahojte, chcem povzbudiť všetkých, ktorí sa chystajú podstúpiť sympatektómiu, aby sa zbavili nadmerného potenia dlaní. Tiež som sa rozhodoval dlho, zvlášť keď som / hlavne na anglických stránkach / našiel kopec negatívnych ohlasov a skúseností. Potom som si ale uvedomil, kto za tým všetkým môže byť. Farmaceutické spoločnosti rozhodne nie sú šťastné z toho, že existuje tak jednoduchý a účinný spôsob, ako sa potenia zbaviť. Kto by potom predsa kupoval ich predražené a neúčinné preparáty? Zvlášť toľkokrát skloňovaný Driclor by som pri jeho zložený bez rukavíc do ruky nevzal. Ja som operáciu absolvoval pred mesiacom, zaklipovali mi len nervy zodpovedné za potenie dlaní a musím povedať, že môj život dostal iný rozmer. Môžem písať na notebooku bez toho, aby mu pre pot hrozil skrat, môžem priateľku na prechádzke chytiť za ruku bez nepríjemného pocitu. Maličkosti, ale vy čo to čítate, viete o čom hovorím. Skrátka, teplé a suché ruky a dokonca zatiaľ aj chodidlá, čo som nečakal, ale potešilo by to. Kompenzačné potenie akurát na hrudi, minimálne, neobťažujúce. Za dva dni v nemocnici / mimochodom s neskutočne milým a ochotným personálom / to rozhodne stálo. Nenechajte sa odradiť a ak sa chcete problému zbaviť, risknite to. Alebo si do smrti natierajte dlane nejakým odvarom.

Ahoj, koľko stojí takéto zariadenie? Nepotia sa mi ruky a nohy, zato zbytok tela ako keď idem zo sprchy.

Stojí to 419 €

Ahoj, chcela by som sa spýtať kde si podstúpil operáciu a či máš klipy alebo úplné prerušenie… ja tiež veľmi zvažujem operáciu

Dobrý deň, chcela som sa opýtať, ako mam postupovať, keď by som chcela podstúpiť chirurgicky zákrok. Nedmerne potenie mam pod pazuchou a na hrudníku. Ďakujem. Kde sa robia takéto zákroky? Je potrebná aj nejaká finančná čiastka? Ďakujem

Tak pristroj mam uz doma aj ja a vrelo ho odporucam, vysledky vidno uz po 1. tyzdni!

Ahoj, mám taký istý problém a už veľmi dlho s ním bojujem, navštívila som aj kožného lekára, ktorý ma odoslal na cievne vyš. ale všetko bolo v poriadku, tak mi povedal, že to je psychického rázu. Je to veľmi nepríjemné hlavne vtedy ak mám niekomu podať ruku, potia sa mi nielen dlane ale aj chodidlá a na základe toho mi aj lekár po úraze členka diagnostikoval sudeckov syndróm, členok bolí už druhý rok ale bohužiaľ, že sa nedá nič s tým robiť, môžeš mi prosím Ťa napísať kde si tú operáciu absolvoval, príp. kontakt a či sa operácia platí, ďakujem.

Potenim sa vylucuje odpad z tela. Kde ten odpad pojde ked ho zabrzdim. Najde si cestu von z tela? Dokonca zasahovat do prirodzeneho vylucovania organizmu tablet, nikdy. Ked sa nadmerne potim dam si urobit prev prehliadku, aj na endokr. Do smrti sa nadmerne potit nebudem. Mam chvalabohu sprchu, na ruky servitky.

Som diabetička a mám77 rokov. Od určitého času sa mi veľmi potí hlava, až tak, že mám mokré vlasy a kvapky potu mi z hlavy kvapkajú. Na iných miestach sa nepotím, Je to veľmi nepríjemné, ak čakám napr. v nemocnici a mám celú hlavu a tvár mokrú, červenú. Doma sa umyjem chladnou vodou, alpou. Môže mi niekto poradiť ako sa zbaviť nadmerného potenia na hlave?
Za radu Vám vopred ďakujem.
miare

Prosím, ak a Vám už niekto ozval, dajte mi vedieť, tiež mám tento veľký problém. Ďakujem.

Kto má možnosť, odporúčam kúpiť v Maďarsku v lekárni kúpiť roztok solution antisudorica, 0, 5dcl stojí okolo 600 forintov, cca 2€. Stačí používať raz za 2-3 mesiace. Veľmi účinné (vlastná skúsenosť) , ale účinkuje len v podpazuší. Veľa šťastia!

Ahojte, chcem reagovať na Matteov príspevok. Ja som bola na operácii presne pred rokom. A môžem povedať, že takú chybu by som už nikdy nespravila. Ja som mala problémy s potením rúk od mala, prežila som si rôzne muky aj v škole pri písaní, aj v hudobnej škole pri hraní na akordeóne, aj na strednej na strojopise, proste všade a až v 32 rokoch som sa dala nahovoriť na odporúčania chalana, ktorý to mal za sebou a bol spokojný. Každý sme individuálny, vedela som o kompenzačnom potení ale dúfala som, že ja ho nebudem mať. Ja som bola na operácii vo Vyšných Hágoch. Personál tam bol naozaj super, taký som zatiaľ nezažila v žiadnej nemocnici. Môžem povedať že po operácii mám ruky suché, je to naozaj super pocit, ale kompenzačné potenie je oveľa, oveľa horšie. Po operácii som si myslela, že mám oslabený organizmus a časom sa to upraví, ale je to čím ďalej, tým horšie. Som celá mokrá okrem rúk a podpazušia. Som na tom psychicky oveľa horšie. Stačí len menšia fyzická námaha a už mám mokrý celý chrbát, brucho aj stehná a nohy. Všetci vidia aká som spotená, hlavne v robote. Cítim sa veľmi trápne a uvažujem nad vybratím klipov. Ale ani to nie je žiadna výhra, nakoľko sú už tie nervy dlhšiu dobu stlačené a nemusia sa obnoviť a bude sa mi potom potiť úplne všetko. Odporúčam určite vyskúšať iné možné metódy aj keď to nebude zadarmo, ale určite nie operáciu.

Dobry den. Kedze mam podobny problem, prestudoval som mnoho clankov a vyskusal este viac prostriedkov, ale zatial bezuspesne. Co sa tyka Vasej cukrovky, to je hlavna pricina Vasho problemu a mali by ste to konzultovat s Vasim lekarom. Mne sa objavi nadmerne potenie vzdy, ked vstupim do uzavretych priestorov bez privodu cerstveho vzduchu a hlavne ked sa objavia i najmensie znamky stresu. Zacinam byt zufaly, nemozem si najst pracu ani priatelku. Snad sa konecne objavi nieco pozitivne

Ahoj, vazne uvazujem o kupe toho pristroja, moze sa mi niekto z vas ozvat kto tu mate s iontoforeznym pristrojom skusenosti? ozvite sa mi prosim na adamkfcecko@gmail.com
Dakujem, som na 99% rozhodnuty, len sa chcem nejake detaily opytat. Mozte sa ja vsetci ozvat, potesite ma

Ja som všetkú chémiu vysadila, skúšala som všetko, ale nič nezabralo podľa mojich predstáv. Začala som si teraz kupovať také vankúšiky proti poteniu 1-2Dry, aj keď nezabraňujú poteniu, aspoň potenie nie je vidieť ani cítiť. Kupujem si ich cez internet, stačí si ich pohľadať na internete.

Ludia nedavajte si robit tuto operaciu, je to absolutna hlupost. Len clovek, ktory nic fyzicky nerobi, nesportuje, len takemu nevadi, ze ma 1 / 3 tela vyschnutu po operacii, ako 100 rocny clovek. Po operacii vam potenie neprestane len na dlaniach, ale ako som uz povedal 1 / 3 tretina tela je mrtva… Dozvedel som sa, ze uz aj vo Vysnych Hagoch sympatika skrtia klipami, normalny clovek sa nad tym len pousmeje. Klipy znehodnotia po roku nerv skoro rovnako ako ked vam ich pretnu.

Juro ty mas sympatektomiu za sebou, ked mas navali tepla v uzavretych priestoroch. To dalsi z nedostatkov tejto prekliatej operacie.

Chcela by som napísať niečo k tejto téme. Ja som sa hrozne potila na rukách, v podpazuší a na nohách prakticky od malička. Pamätám si od prvej triedy na ZŠ, že mi pot z rúk stekal na zošit pri písaní, atrament bol celý rozmazaný, v kuse som si ich utierala. Pod pazuchami mi na tričku ostávali v priemere 20 cm kolesá. Hambila som sa, a podať niekomu ruku… , proste trapas. Bola som na operácii vo Vyšných Hágoch v roku 2007, robili mi to na rukách a v podpazuší, ostali mi malé jazvy / 1cm / , ale potenie na 100% pomohlo, odvtedy ani kvapka. Nohy zatiaľ neviem vyriešiť. Skúsila som napríklad electroantiperspirant, skúste si to nájsť aj na internete, mne pomáha tak na 40%. Čo sa týka potenia po operácii na inej časti tela, tak mne sa objavilo iba v menšom množstve a to len v lete, keď je horúco a to trocha na stehnách a na chrbte, ale to si myslím, že sa potia bežne aj iný ľudia, ktorý netrpia hyperhydrózou. Takže toľko k tejto téme a ja poviem za seba, že som max. spokojná s operáciou vo Vyšných Hágoch, aj čo sa týka lekárov a sestričiek, ubehlo 7 rokov a ja mám super pocit. Ruky ani podpazušie vôbec nie sú suché ako u 100-ročných ľudí, ale úplne normálne ako u hociktorého mladého človeka.