Nadmerné potenie - poradiť

Dobrý den, aj vy ste absolvovali zákrok proti poteniu. ja sa chystám zajtra na vyšetrenie do BA na hrudnú chirurgiu a mám trošku strach. keby ste mi mohli napísať či vám to pomohlo a tak. dakujem

Ahojte
Od malička trpím hyperhydrózou nadmerným potením… pred piatimi rokmi som absolvovala operáciu vo Vyšných Hágoch, kde mi prerušili nervy svorkami.
Dlane a pazuchy sa mi potiť prestali nohy však nie. Asi dva roky som si užívala super život ( kto sa extrémne potí asi vie o čom píšem :slight_smile: … ) no po piatich rokoch nastalo kompenzačné potenie ktoré je neznesiteľné začala som sa potit na bruchu až mi stekajú kvapky, na chrbte a na slabinách… Takže po konzultácii s lekárom uvažujem že nervy si dám odpojiť a nech sa mi zase potia dlane a pazuchy to sa dá riešiť botoxom… pretože ak sa vám začne potiť celé telo od hrude dole je to ešte väčší prúser… To j takže do operácie sa velmi nerňte pretože po čase natane kompenzačné potenie a to je niekedy este horšie
Začínam byť z tohto bezradná poprosím ak ste niekto absolvovali tuto operáciu kontaktujte ma mailom ďakujem

Zdravím, zaujal Váš tvoj príspevok, presne viem, o čom píšete, bohužiaľ… Driclor stále používam na podpazušie, to ako tak pôsobí ale kropaje potu na rukách a nohách mám stále, často sa za to hanbím, je to dosť nepríjemné. Vedeli by ste mi poradiť, kde ten elektronický prístroj nájdem? Ďakujem

No to moze povedat len niekto kto to nezazil

Ja som zacala pouzivat tento puder so salviou, je super, ze je aj cisto prirodny: http://www.nutrimas.sk/Deodoracny-puder-salvia-80g-d341.htm

AhoJ janka. Chcela by som sa ta spytat, ci sa ti ani odstupom casu nedostavilo kompenzacne potenie. Tiez sa nadmerne potim na dlaniach, v podpazusi a tiez na chodidlach. Zvazujem uz kadeco, vselico som vyskusala a nic. Je to neskutocne obmedzenie. Z vazujem, ze by som sa dala aj operovat, no po tom co tu citam mam aj strach… No vidim to ako riesenie. Mohla by si mi prosim Ta napisat ako to tam chodi v tej Ruzinovskej nemocnici? A ci sa za ten zakrok plati? Ak ano tak kolko. Dakujem za tvoju odpoved

Dobry večer prave som citala vas prispevok ohladom nadmerneho potenia pod pazuchov. Chcela by som sa opýtat ci vam operacia pomohla a nepotite sa a kde ste si to dali robit a cca kolko to stalo. Dakujem velmi pekne za odpoved. Zuzanan

Moja rada znie: Delená strava malé porcie, cca za týždeň -dva potenie sa výrazne zníži až skoro prestane. Delenú stravu treba jesť stále, s výnimkou oslavy atď.

Ahoj, je to už dosť dávno či si pridala príspevok o operácii ale momentálne si robím predoperačné vyšetrenia na zákrok v ba ružinov a chcem sa opýtať či to neľutuješ a troška sa ubezpečiť, že robím dobre i ked momentálne som pevne rozhodnutá. dakujem za tvoj čas a ochotu. Ivana

Ja používam elektrický antiperspirant, výborná vec. Mám ho z USA, môžem pomôcť. mala som strašné problémy s tým. je to preč.

Ahojte, ja som bola na operácii teraz v septembri a je to super… dúfam, že všetko ostane tak ako je to teraz a budem úplne maximálne spokojná… v tomto jesennom počasí KP žiadne ale keď bolo pár dní teplejšie a utekala som na vlak tak som mala trocha spotené brucho a chrbát… nedá sa to ani náhodou porovnať s kvapkajúcimi rukami… takže ja som za operáciu jednoznačne… iontoforéza, botox a všelijaké krémy boli zbytočne vyhodené peniaze… a som rada, že som sa nenechala odradiť od ľudí, ktorí robia z tejto operáciu jednu veľkú hrôzu

Baby a čo používate na potiace sa ruky a nohy? mam s tym velky problem. hlavne pri podavani ruk. cim som starsia sa potim viac uz veviem co mam s tym robit : / poradte nejaky domaci recept pripadne dostupnu kozmetiku / drogeriu

Bonnie ty si teraz jedna velka hroza, prerobena chirurgicky, nemas rozum, skoda slov, ničiš si sama zdravie rezanim nervov, ktore prenasaju vzruchy, fakt na zamyslenie.

Evidentne nevies co je to problem s potením a ake obmedzenia v zivote prinasa… ja ma problem tiez a vyskusal som za posledne 3 roky vsetky dostupne aj nedostupne lieky prípravky a metody… nepomohli ani doktori takze planujem tiez operaciu… aj ked moj problem riesi iba ciastocne… takze porozmyslaj pred tym nez niekoho odsudis… lebo nevies cim si presiel

Ja som niekoho odsudil? Ved ona tu pise, ze niekto robi z toho jednu velku hrozu. Operaciu som podstupil aj ja, pretoze som sa potil na dlaniach, ale teraz toho lutujem. Dosledkom takych peknych reciciek, ako tu niektore zeny pisu, aka to je skvela operacia, sa zopar jednotlivcov pekne nechalo oklamat a isli na tuto prisernu operaciu. Ja patrim medzi nich. Nech si kazdy odpusti radsej reci, aka to je skvela operacia, ked skutocnost je pravy opak. A hlavne co sa tyka muzov. Pre nich je tato operacia cestou do…

Ahojte chcela by som sa spytat ci ten operacny zakrok sa plati a ked hej tak kolko, uz som vyskusala toho vela ale ziaden ucinok :- (.

No ja mam tiež taky problem, potim sa jak svina skusala som všeličo aj solenie som vynechala. potom mi zistili celiakju mam dietu meso jem malo. Radila som sa s lekarkou a ona mi povedala ze mam upravit stravovanie, ale ze to moze byt aj dedične. Myslim ze to potenie sa da riesit operačne botoxom ale je to dost drahe.

Ahojte potničky dajte si spravit limfu par krat a malo by sa to ustupiť ja som to absolvovala a zatial je to OK

Ludia na co operacie, drahe kozmeticke pripavky, lieky?
Do zahrady zasadit alebo v lekarni kupit salviu lekarsku (salvia officinalis) , rano a vecer vypit salku caju, resp. aj sa tym cajom (napr. nohy) umyt.
Zborovi spevaci ho pouzivaju (t. j. piju) aj na hlasivky, tiez dobre kloktadlo pri bolesti hrdla.
Jednoducho vyskusat, pomoze bez vedlajsich ucinkov…

Skusala som salviu nepomohla : /