Nadmerné potenie - poradiť

Ahojte všetci, mal som ten istý problém s hyperhidrózou, ale už je to preč :slight_smile: Ak by ste mali záujem, mám zakúpený prístroj Electro Antiperspirant a ponúkam možnosť liečby - cena je 10 eur za jedno použitie. Mne to zabralo po 8 použitiach.

Ak máte záujem dajte mi vedieť mailom: andrej.ho@centrum.sk

Ahojte...
Ahojte všetci, mal som tie iste problémy ako vy s potením, robil som kuriéra a k zákazníkom som chodil mokrí ako keby som práve vyšiel zo sprchy a dosť mi to vadilo. Čítal som všetky vaše príspevky ľudia boží ako míňate za kadejaké prístroje a produkty, keď Vám stačí iba obyčajná soda bikarbona...skúste si prečítať na nete o zázračných účinkoch sody bikarbony...mne veľmi pomohla na všetko...vrelo odporúčam a myslím si, že nebudete sklamaný...

Myslím si že ten najlepší si už vyskúšala a to ten driclor, takže vidím to už len na ten operačný zákrok

Na operáciu sa vykašli, narobí ti viac škody ako osohu. Teda dúfam že si ju ešte nepodstúpila! Úplne viem ako sa cítiš, been there, done that... Jediné čo men pomohlo bol Electro Antiperspirant, používam na ruky, podpazušie a tvár... Skús sa na to pozrieť: http://www.electroantiperspira...

Ahoj mám taký istý problém ako ty mám hyperhidrozu takze sa potím dlane, podpazusie, nohy už od útleho detstva. Skúšala som všemožne prípravky od dricloru, epoxical Forte nič nepomáhalo , pred dvoma rokmi som si kúpila elektro anriperspirant ale ten mi pomohol len do určitej miery,takze som sa rozhodla že poodstúpim operáciu. Bola som na konzultácii vo Vysnych Hágoch kde mi doktor Piovarci povedal všetko aj možných dôsledkoch kompenzacneho potenia, pretože mi rozprával aj o ľuďoch ktorí podstúpili tuto operáciu ale nemajú kompenzačné potenie. Keďže píšeš že ty máš to kompenzačné potenie, či je to take strašne alebo sa to dá vydržať pretože sa neviem rozhodnúť či ísť na operáciu pretože už naozaj neviem ako mám riešiť to moje potenie a bola som rozhodnutá že pôjdem na operáciu len mám teraz strach aby som to potom neľutovala. Prosím poraď čo mám robiť

Ak si už vyskúšala všetko a absolvovala konzultácie - išla by som do tej operácie. Je to síce zásah do organizmu ale plne verím, že ti pomôže. Kamarátke pomohla a teraz si nevie vynachváliť. Porozmýšlaj nad ňou…

Ahoj ďakujem za povzbudenie. Viem že je to zásah do organizmu tak preto sa snažím informovať od ľudí a hľadám aj príspevky na internete ale píšu tam ľudia, ktorí už podstúpili tuto operáciu, že majú kompenzačné potenie tak preto sa toho bojím aby to nebolo ešte horšie ako teraz, keď to potenie ruk je hrozné obmedzujúce život, tak si hovorím že je lepšie inde ako na rukách, ale zase aby som potom nechodila premočená ako nejaké kuriatko​:cry: Tak tá tvoja kamarátka kedy bola na operácii ? A nemá to kompenzačné potenie? Ak by bolo možné chela by som sa od nej poinformovat aby som to potom neľutovala, pretože som našla príspevky, v ktorých ľudia vysvetľujú že ľutujú túru operáciu kvôli tomu kompenzacnemu potenie. Prosím poraď :wink:

ja mam s tym problem, ked som v strese a hlavne, ked mam poblaznene hormony a vtedy mi nic nepomaha…bojim s atoho aj ked budem tehotna, ze sa to bude moc prejavovat…ale pokym sa to casto opakuje, tak radsej chod na tu operaciu…drzim palce:slight_smile:

Ahoj takze to mame podobne, tiež keď som v strese tak mi z nich doslova steká pot, mne je to samej nepríjemne, keď mám niekomu podať ruku tak sa vždy musím predtým poutierať, ale aj tak je vlhká a ľudia potom len … fuuj akú máš spotenu ruku :cry: Tak vtedy by som sa najradšej pod zem prepadla. Ty si nikdy nerozmýšľala nad operáciou? Ja sa tiež bojím že keď budem tehotná tak ten pot bude zo mna doslova kypiet, veď len keď mám držať nejaké babo tak ten môj pot je na jeho oblečení, ale sa bojím toho potenia na iných častiach tela, tak neviem čo mám robiť :cry:

najlepsie by bolo ak by ste navstivili lekara on by mohol vediet pomoct. mozno existuje aj operativna forma, ktora by tie potne zlazy nejak zredukovala neviem ale ked to uz prerasta nejake hranice treba to riesit na odbornej urovni…

Ak si už vyskúšala všetko, tiež by som skúsila ako poslednú možnosť operáciu. Potom už neverím, že by to nezabralo. Treba sa hlavne poradiť s odborníkom a isto sa nájde spôsob ako ti pomôcť.

Este som po pravde nepocula, ze by sa nieco take dalo aj operovat. Viete mi povedat nejaky odborny nazov, lebo kamaratka s tym uz roky bojuje a ziadne lieky jej doteraz nezabrali.

To naozaj myslite, ze sa da nieco taketo oprerovat? A to co by akoze, odstranili potne zlazy? Podla ma su na to lieky a liecba co by mohla zabrat aj ez takehoto invazivneho zakroku.

Ahoj Katka, ja by som tiež šla na operaciu, ale sa bojím kompenzacneho potenia, ako to vnímaš po rokoch je to lepšie alebo ľutuješ prosím poraď som hrozné bezradná ďakujem

Takúto vec odkladám už aspoň 3 roky. Rád by som šiel na operáciu ale mám z nej strach i keď som chlap neviem. Ak tu na nej niekto bol bol by som rád ak mi mi napísal ako to vlastne prebieha.

Nepočula som ešte o tom, že by na to existovala nejaká operačná liečba. To je pre mňa v skutku novinka. Ale musí sa to dať nejak aspoň potláčať. Len sa o to treba si zaujímať a tlačiť na lekárov aby s tým niečo robili.

Nam v robote normalne davali driclor zadarmo lebo ved sami chlapi tak aby sme to tam nemali ako v opicinci a vacsine to zabralo

Ja som už dávno čítala, že po sprche si treba poriadne do úplného sucha poutierať podpazušie až potom nanášať nejaké prípravky proti poteniu a odvtedy to tak robím a vôbec nemám problémy s potením

ja s tým tiež bojujem dlhé roky a nepomáha nič, tak na chvíľku a zase to potom začne byť neúnosné, musela som sa s tým naučiť žiť a hotovo

Si myslim ze ten driclor je taky naucinejsi, ak nezaberie ten tak uz asi nic.