Nadmerné potenie - poradiť

Ahoj adka mozem sa opýtať koľko stojí ten Driclor stojí?

a kde si bol na operacii? kde ti to robili?

to vazne?? no a na to doktori vopred neupozornia, co?? to je hrozne!

Potenie je veľmi nepríjemnou záležitosťou, je len na nás či proti nej bdueme bojovať https://bold.sk/nadmerne-potenie-sa/

Teraz v zime je s tym ako tak pokoj aspon

Jedine cez zimu ale v lete ozaj nič nepomôže a keď sú ešte také horúčavy ako tento týždeň, tak to je hotový koniec :frowning:

No nenapisala si ohladom toho, kolko mas rokov, kolko vazis, ci mas nejake zdrav. problemy nic, skus nieco na odvodnenie…

a to akoze s tym suvisi?..

Vsetci píšete len o driclore a ja blbá som uverila že naozaj pomáha, po aplikovaní som mala pekné popáleniny v podpazuší, potila som sa ešte viac. Niektorí so sebou majú dezodoranty alebo antiperspiranty nonstop, ja som našla Electro Antiperspirant, teraz robím len 2 terapie a mám pokoj od potenia na mnoho mesiacov. Môžem sa prechádzať medzi ľuďmi bez obáv o mokré nohy alebo škvrny pod pazuchami.

1 Like

Ako to s tym suvisi? Ked je niekto chory, napriklad srdciar, epileptik alebo silny alergik, trpiaci na vysoky tlak, vacsinou sa nadmerne tito ludia potia, pripadne ak ma niekto nadvahu alebo obezitu deto sa potia, zeny vo vyssom veku, ktore idu do prechodu sa taktiez viac potia.

neviem či sa potom vela, alebo malo, ale asi skor menej než viac a natot použivam antiperspirant Borotalco

Heeej, potenie väčšinou súvisí s nejakým ochorením! To je pravda.

skus prirodne antiperspiranty … tie nemaju hlinik … ja mam trebars z notina weledu citrus a map podstatne mensie skvrnyod potu aj pri behani je hrozne fajn

mne pomaha Borotalco, kupujem si klasicky v spreji. Pravda al eje, že si ho aplikujem dost často, cca 5x denne

ahoojte mam problem s potenim, trva to uz dlho, ale poslednu dobu sa mi to prejavuje ovela viacej :confused: najskor len v podpazusi, tak som myslela, ze je to normalne, ze ked je leto teplo, tak je to prirodzene, lenze poslednu dobu sa mi potia uz aj ruky a to je jedno ci je vonku 30 stupnov alebo 15 :confused: a teda je mi to riadne neprijemne :confused: najma ked mam niekomu podat ruku napriklad :confused: nemali ste niekto tento problem?? zeby ste mi poradili? :slight_smile:

Toto som nikdy nevedela pochopit, ze ako sa niekomu mozu potit ruky len tak. Az kym som sa s tym nestretla u mojho draheho. Ten mal podobne pocity ako ty.
Nechcel ani na rozne rodinne oslavy chodit, lebo sa citil trapne. Skusala si uz nieco na to?

kedysi som ani ja toto nechapala, kedysi som ani nevedela celkovo, ze jak sa niekto moze potit tak, ze sa mu mapy robia na tricku a pod, ale posledne roky uz aj ja mam tieto problemy s podpazusim a teraz uz aj s rukami a teda som z toho na nervy :confused:
asi tak, pri beznom zivote to strasne vadi, aspon teda mne, najma ked prichadzam do kontaktu s ludmi :confused:
vies co skusala som take tie babske rady, teda pod pazuchy normalne, v drogerke to som pol zivota pomaly stravila co som vyberala, co si kupim, ale na tie ruky som pocula, ze salvia by mohla pomoct, tak som to skusala, ale uspech ziadny :confused:

najhorsie je, ze toto je problem za ktory clovek nemoze a casto na takych ludi ini ukazuju prstom :confused:

Ale keby sa každý staral sám o seba. Človek keď si takýmito problémami neprešiel, tak si to nevie ani len predstaviť, že čo je to aké je to nepríjemné. Ale podľa mňa keď to už človeku veľmi otravuje život tak je dobré s tým navštíviť odborníka. Veď dnes sú už možnosti, sú ambulancie lekárskej kozmetiky, kde vedia aj takéto veci vyriešiť :wink:

Tak ako chlap sa moc nepotím čo som prekvapený, jedine že tie ruky, ale veru som nič neskúšal. K doktorom sa mi nechce:-)