Nadmerné potenie - poradiť

viem, ze v lekarni sa da kupit taka vecicka, ktoru ked si das v noci podpazusie a rnao zmyjes, tak po ucitom case sa prestanes potit a mam to aj vyskusane, ale uz netusim ako sa to vola fakt… ale predavaju to bezne v lekarni

Myslim, ze k doktorom sa moc nechce nikomu, ale ak je nejaky problem, tak nbejako otalat netreba, najma nie ked je nieco, co nam nejakym sposobom vadi alebo ze nam to strpcuje zivot :wink:

//podla mna nieco taketo nemusi sediet kazdemu a ide aj o to, kde sa clovek poti, lebo niekto napriklad sa vobec pod pazuchami nepoti, ale sa mu potia dlane alebo nejaka ina cast a tam toto by nepomohlo, je dobre, ked sa na to pozrie niekto kto ma skusenost s takymito problemami// :wink:

Aluša súhlasím, mám kamošku, čo tento problém mala roky rokúce a konečne teraz sa dozvedela o možnostiach ako sa toho zbaviť.
A teraz keď už má po tom akoby zákroku, tak hovorí, že sa cíti oveľa lepšie, sebavedomejšie, že je to sto a jedno oproti tomu jak sa cítila predtým :stuck_out_tongue:

Mozes mi zistit, ze kde jej pomohli s tymto problemom a akym sposobom hlavne? Velmi by si mi tym pomohla!

V Spinne jej to robili, konkrétne ambulancia lekárskej kozmetiky, tam sa takýmto veciam venujú, samozrejme, že najskôr bola tam akoby na konzultácii, kde im povedala, čo je vo veci, aké má problémy. Ja som ani len kedysi netušila, že sú takéto možnosti, je to veľmi fajn, že už sa aj niečo takéto dá :slight_smile:

Nevies ako je to s cenami, co sa tyka tychto veci??
Ze ked ide o potenie? To asi zalezi, ze kde sa to robi na ktorej casti co?

mam kamarata ktoremu aplikovali botulotoxin do ruk, pretoze sa mu neskutocne potili ruky, dlane, toho to vyslo co si spominam okolo 400 eur :slight_smile:
co je z mojho pohladu celkom fajn cena, najma ked si vezmem, ze aky velky problem sa tym vyriesi, on nam napriklad hovoril, ze nelutuje toto rozhodnutie, ze mu to dost zmenilo zivot :wink:

Nevies ako je to ked je problem s podpazusim?Nemyslim cenu,to mi je trosku tak jedno.Ale skor mam na mysli,ze jak je to s aplikaciou,ci tiez sa tam vlastne henta latka aplikuje alebo ci v tychto miestach sa to potom inak nejako riesi?

  • a čo by si chcela iné? Podľa mňa to bude to isté, respektíve na tom istom princípe. Len asi v inom množstve samozrejme. -

Je to tak, že aj do podpazušia sa aplikuje botulotoxín…Mne to robili, pretože ja som s podpazuším, s potením mala veľký problém…Bola som osem hodín v práci a potom som šla cvičiť a taká dopotená som bola…Ale ešte pred tréningom…Čo mi bolo teda dosť nepríjemné…Potom som začala pátrať čo s tým robiť…Samozrejme, že som poskúšala najskôr rôzne antiperspiranty a podobné veci, ale to boli vyhodené peniaze, to bolo k ničomu…Tak som potom objavila túto možnosť a teda som za ňu rada…:slight_smile: V podpazuší to je cca 380eur…:slight_smile: Aspoň mňa to tak vyšlo…

za aku dobu to zacalo akoby ucinkovat?? :slight_smile:

Ahoj magdinla - tak hádam čoskoro nie? Hádam to netrvá niekoľko dní alebo koľko, šak to by som sa ani nevedela dočkať :smiley:

Áno baby toho sa netreba báť…Ten účinok nastúpi tak do 48 hodín…Takže netrvá to vôbec dlho, takže netreba nejako panikáriť…Katika ono si to ani neuvedomíš…To zlepšenie spozoruješ toho sa báť netreba…Pre mňa je to totál super vec…Ja sa sama sebe čudujem, že som do tohto nešla skôr…

Teraz na jesen akoze mne je osobne v tejto otazke fajn, ze vobec necitim, ze by som sa citila nejako nekomfortne kvoli poteniu, ale v lete to je katastrofa, ja chapem, ze kazdy sa nejako poti, ale to co sa so mnou deje v lete to je nieco strasne. Nemoze to nejako mat vplyv na zdravotny stav? Nemoze by to nejako uskodit?

V lete je to normálne, že sa potíme viacej…Ale stále by to malo mať nejakú mieru…Nemali by sme sa cítiť zle…Ja som sa cítila, aj preto som ambulanciu lekárskej kozmetiky v Spinne navštívila…Akože táto aplikácia?..Nemyslím si…Samozrejme, že potrebné je ísť na konzultáciu…Že sa najskôr poradiť…:slight_smile:

takze je ti teraz celkovo lepsie? nebola ti navsteva nejako neprijemna? myslim, ze vies hovorit o tychto problemoch, nie kazdy je na toto, ze nema problem o tom hovorit :slight_smile:

tak mozno neprijemne to je, ale ked chces aby ti niekto pomohol, ked chces sa zbavit potenia, tak jednoznacne o tom rozpravat treba, inu moznost ako sa toho zbavit ako z toho von proste nenajdes, ked nebudes o tom hovorit, tak ti nik nebude vediet pomoct :slight_smile:

necitala som vsetko, co si pisala…o tejto klinike viem, ze jestvuje…ale som nevedela, ze je tam aj takato ambulancia…mohla by si mi napisat, co sa tyka bolestivosti ako to je?..da sa to zvladnut?..to ma zaujima, lebo ja som v tomto taky bojko…a teda potenie to je u mna konecna…furt kazdy den dopotene tricka a to vonku su uz minusove teploty…

ja som vedela, uz asi mesiac dozadu som si pozerala, ze co vsetko tam robia ake zakroky, osetrenia a teda ma to zaujalo, teraz som videla, ze sa daju kupit aj darcekove poukazky tam, tak zvazujem, ze by som takto mamku prekvapila :slight_smile: