Nadmerné potenie - poradiť

moj muz ma uz dlhe roky problem s nadmernym potenim, spominala som to uz davnejsie. jemu sa to napriklad prejavilo nejak az vekom. za mladi s tym problem nemaval. vystriedal a vyskusal vela deodorantov, ale nejak mu nic nezaberalo. z neho pot citil nebol, ze by vyslovene zapachal. on sa len potil a mal mokre flaky na tricku. nasla som si informacie na internete, ze je mozne riesit problemy s potenim aj aplikaciou botoxu. planovala som mu to zakupit ako darcekovu poukazku, ale nakoniec som sa ho na to radsej dopredu opýtala, aby sa necitil dotknuty nahodou aj ked obaja vieme, ze ma tento problem s potenim, tak ale pri istotu.

marionom10 ošetrenie je úplne v pohode, na začiatku ťa so všetkým oboznámia, povedia, čo a ako bude prebiehať. Môžeš sa na všetko pýtať, majú tam takú pohodovú atmosféru. Môžeš normálne fungovať, jasné. Však aj keď si dávajú aplikovať v tvári, tak nechodia ženy obviazané. Možno budeš mať citlivejšie ruky pár hodín. Domov som pre istotu nešoférovala, bola so mnou kamarátka. No to si viem predstaviť, aké to musí byť nepríjemné :frowning:

Bibiky a ako to dopadlo? Súhlasil s objednaním? Mne aplikovali botox do podpazušia pred dvoma rokmi. Rozdiel som pocítila hneď. Dovtedy som si nevedela predstaviť deň bez toho, aby som domov prišla nedopotená a v suchom tričku. Nosievala som si aj náhradné veci zakaždým so sebou. Bolo mi trápne, keď som mala pod pazuchami spotené mapy.

kaji suhlasil, zbytocne som si pripravila argumenty, aby som ho tam dostala. potesilo ho, ze som sa dopatrala k takemuto rieseniu. aj sa objednal, ze to nebude odkladat, naco aj, ked najvacsie tepla su teraz a teda aj sa najviac poti teraz. bude to mat za sebou a porovna, ci to ma taky ucinok, aky obaja od toho ocakavame. bola si viackrat na aplikovani, ci to stacilo len raz? dufam, ze aj u mojho to bude mat taky vysledny efekt ako u teba.

klarispeterkova ja som jej hovorila, že som sa dočítala o takejto možnosti riešenia. Zvažuje, že by sa n to dala, len sa bála toho, že bude musieť mať potom ruky v kľude a nebude ich môcť používať. Lebo to si nemôže ovšem dovoliť pri malej. Ty si bola len raz na ošetrení? Lebo čo viem, tak keď si dávajú v tvári botox, tak chodievajú aj opakovane.

marionom10 toho nech sa nebojí, nemá sa čoho. Ruky bude môcť normálne používať :slight_smile: Nie nie, bola som opakovane. Aj sa to odporúča, aby sa účinok predĺžil. Po prvej aplikácií trvá efekt nejakého pol roka a keď sa ide potom na opakovanú aplikácia, tak sa výsledný efekt predĺži aj na rok. Veď to by jej všetko povedali aj tam priamo alebo keby sa objednáva, tak sa môže aj vtedy rovno poinformovať. Personál je tam ústretoví a milí, tak sa nemusí báť, že by ju niečím odbili.

Bibiky vidíš to, aký zlatý, nie každý chlap by sa k tomu takto postavil. Dobre povedal, že to netreba odkladať, však načo. Zdravotné problémy je dobré riešiť hneď. A keď si toto vyrieši, tak aj cítiť sa bude lepšie psychicky, to viem aj podľa seba. Ono stačí ísť na aplikáciu len raz, ale dá sa aj opakovať. To je fajn v tom prípade, ak chceš predĺžiť účinok. Prvá má účinok tri mesiace až pol roka a po tej druhej sa predlžuje cca dvojnásobne.

kaji som bola prekvapena, ked ti mam pravdu povedat. mala som nachystane argumenty, aby som ho tam dostala, ale nebolo treba. chcela som, aby to mal cim skor za sebou, nech je na tom lepsie chudacik moj. lebo ozaj ho to trapilo, to bolo vidiet na nom. je to teraz rozdiel, pochvaluje si aj on. teda najma on. ja sa tesim z toho, ze sa to takto jednoducho dalo vyriesit. chysta sa aj na tu dalsiu aplikaciu, taky je z toho rad. ty si bola len na jednej ci aj potom este?

bibiky si dobrú taktiku zvolila a pripravila sa na neho riadne. myslím, že nebude ľutovať, že sa na to dal. mám vo svojom okolí viacero ľudí už teraz, ktorí tiež podstúpili tento zákrok. niektorí raz, niektorí dvakrát. ale po každom sedení boli radi, že tam išli. presne ako si písala, že je vidno na ňom, že sa trápi kvôli tomu, tak po tých sedeniach ako keby to opadlo z tých ľudí a už neboli v takom strese alebo ako by som to nazvala.

Klarispeterkova pozerám, že som sa tu už pekne dlho nezastavila, hanba mi. Potom sú aj ďalšie opakované aplikácie, či tie dve sú maximum, na ktoré sa dá ísť? Viem, že keď si dávajú botox normálne do tváre pichať, tak chodia bárskoľko, ale že či to v tomto prípade nie je nejak inak. Chápeš, že či je to to isté alebo to funguje na inom princípe, to napríklad neviem.

To zalezi ako sa rozhodnes, respektive ako sa dohodnes s doktorom ci doktorkou. Kazdy clovek je iny, takze tazko to takto vseobecne hovorit. Ale ak teda, tak sa odporuca opakovana aplikacia pre predlzenie zelaneho ucinku. Tu si vies pre predstavu pozriet, kolko by ta to vyslo cele https://www.spinn.sk/sluzby/lekarska-kozmetika/cennik-vykonov Co sa tyka tych opakovanych aplikacii, to sa ozaj skus radsej priamo dr opytat.

klarispeterkova tak vies ako, chcela som, aby mu uz bolo lepsie, tak som sa vyzbrojila argumentami, ako ho na kliniku dostat. uprimne ti poviem, ze som prekvapena, ze to prijal bez protestov. vies, ako je v tej reklame - je to na nezaplatenie. zatial ma len po prvom sedeni a vysledok je badat, tak som zvedava, ake to bude po tom dalsom.

marionom10 ako som už spomínala, tak prvá aplikácia je na nejakých cca 3 až 6 mesiacov a tá druhá účinok predĺži na 6 - 12 mesiacov. samozrejme, že aj po tom roku, alebo keď máš pocit, že účinok už pominul, tak môžeš ísť na ďalšie aplikovanie botoxu.
bibiky tomu úplne rozumiem, radšej byť pripravená ako potom hapkať odpovede a mĺkvo na neho pozerať. tak ale si rada istotne, že sa tomu nebránil a bez protestov súhlasil. vlastne tá druhá aplikácia potom u necho vychádza niekedy začiatkom roka na jar. to bude pripravný na leto, keď budú zase najhoršie horúčavy.

Klarispeterkova no to som myslela, že či je vlastne možné chodiť potom aj nejak zase opakovane. Takže od toho prvého sedenia to vychádza potom cca o nejaké dva roky, že by sa dalo ísť zase? Neviem, či som to správne vypočítala. Ale asi to bude o niečo inak v porovnaní s aplikáciou botoxu, keď si to dávajú do tváre pichať kvôli iným výsledkom.

marionom10 no jasné, však to by bolo divné, keby sa mohlo ísť len na jednu aplikáciu. to by musela vydržať potom na veky, aby nebolo treba viackrát chodiť. akože ja si aj tak myslím, že je to celkom slušná doba po akej treba ísť na to obnovenie. myslíš to tak, že sa absolvuje tá prvá aplikácia a potom druhá na predĺženie účinku a až to ďalšie tretie sedenie po dvoch rokoch? reku či sa správne chápeme. no to je dosť individuálne, ale podľa toho, ako počítam ja, tak to vychádza skôr rok a pol. ale ako hovorím, to môže byť u každého iné.

to hovoris o aplikacii coho? som nepocula este o tom, ze by nieco taketo zaberalo na potenie? to akoze v hocijakej oblasti?

slavcitka normálne klasický botox to je. ono sa to aj takto aplikuje, keď má niekto problémy s potením. no v podstate je jedno, že kde na tele má niekto takýto problém. dá sa to dať do rúk, nôh, v podstate asi kamkoľvek. zvažuješ niečo takéto?

Potenie nie je vždy problém. Ak má potom vôňnu, musíte urcčitť, ako to vyzerá, a potom problém vyriešiť dďalej

Terezia akoze potenie nie je problem? Tomu celkom nerozumiem, ze ako si to myslela. Podla mna to problem je a pre niektorych ludi dost velky a dovolim si povedat, ze aj obmedzujuci. Tak je logicke, ze to ludia chcu nejakym sposobom riesit a nie len zakryvat.

klarispeterkova a to sa kam potom objednava, k akemu lekarovi, ked si chce niekto takto dat botox aplikovat? mozno sa hlupo pytam, ale nepocula som o tom zatial.