Nadmerné potenie

zaujimalo by ma, ž čoho su vyrobene, kde na nich nie je vidno pot, špinu a ani pach potu

katika64 veď áno, nikto učený z neba nespadol ako sa to hovorí. hej no, to ako mu poviem, to je dosť rozhodujúce. ale asi som bola presvedčivá, lebo pristúpil na to, že sa objedná. vravela som mu, že sa dá ísť potom aj opakovane, ale to sme potom už ďalej neriešili. ináč už je pár dní po zákroku a vyzerá to byť fajn. chystá sa ku kamarátovi chystať drevo na zimu, tak to bude taká skúška, aby vedel porovnať.

ahojte, mna by celkom zaujimalo, ci je ten isty postup, tak ista procedura, ked su problemy s potenim na roznych castiach tela. akoze ci sa to tak isto riesi ked sa potia chodidla, podpazusie, ruky, tvar… take mi to trochu divne pripada, ze by sa to rovnako riesilo. lebo chapete, ide o rozdielne casti tela, aj ta koza a pokozka su ine vsade.

Dominka postup myslis teraz akoze samotne osetrenie, ci? No v podstate ano, rozdiel je v tom, ze ake mnozstvo botoxu sa do jednolivych casti tela aplikuje. To ti ale presne neviem povedat, ako to je. Nie som odbornicka na to, aby som to posudzovala len takto na zaklade debaty. Ale doktorka ta tiez najskor prezrie a potom rozhodne, co by bolo pre teba najlepsie. V ktorej oblasti ta trapia tieto problemy? Poradila by som ti nakontaktovat sa na kliniku Spinn. Boli sme tam s mojim chlapom, jemu sa zvykli potit dlane.

no ano, ze ci sa rovnako osetruju chodila a rovnakym sposobom aj dlane. ci su v tom nejake rozdiely, alebo je ten isty proces. mna toto konkretne netrapi, ale moja mamina zacala mat problem s tymi dlanami, preto aj tie som uviedla ako priklad. neviem, ci to prichadza vekom alebo aka je tam pricina. pretoze doteraz s tym problemy nemala. a teraz to ma lepsie? len raz tam je potrebne prist, ci si to vyzaduje opakovane aplikacie? radsej sa takto dopredu popytam, aby som vedela zreferovat, na co sa ma pripravit.

Ahoj zabkiara - ako dopadla skúška? Obstála tá aplikácia botoxu pri tomto? To by som povedala, že ak pri tomto bude všetko okej, tak možno pokračovať zákrok za úspešný. U nás v práci som tak obklukou naznačila jednému kolegovi, že tiež by sa mu zišlo niečo podobné absolvovať. Takže som zvedavá, čo mi na to povie, že ako sa rozhodol. Lebo je rozdiel, keď sa niekto len potí, že je spotený a mokrý ale keď už to je cítiť, tak s tým treba dvojnásobne niečo spraviť.

@katika64 skúška s chystaním dreva dopadla na výbornú. Takže po tomto ozaj hodnotím ošetrenie ako úspešné a môžem ho odporučiť aj tvojmu kolegovi, keby bolo treba :smiley: Viem si predstaviť, že je to nepríjemné a obzvlášť, keď s ním musíš tráviť značnú časť dňa. A ako zareagoval? Lebo tipujem, že veľa ľuďom bolo aj blbé mu niečo povedať ohľadne toho.

Dominka myslim si, ze ano, nevidim dovod, preco by sa to malo robit nejak inak. Vsak ono ide o aplikaciu botoxu do tych miest, kde sa clovek poti. Takze tam to bude stale rovnake si myslim. Odlisovat sa to bude akurat tak v mnozstve. Ale tak to je asi pri kazdom cloveku o nieco odlisne. Preto sa na zaciatku robi taka uvodna konzultacia, alebo ako by som to nazvala, aby sa osetrujuci lekar dozvedel vsetko potrebne a podla toho urcil koho coho a kam sa bude aplikovat. Moze aj nemusi sa chodit opakovane, ono ale tou dalsiou aplikaciou sa potom predlzuje ucinok. To uz je asi na kazdeho osobnom uvazeni, ze ako sa rozhodne.

machiava ono ja popravde ani neviem, ze ci v tom moze byt nejaky rozdiel. asi skor len v tom, ze kolko sa toho aplikuje, ako si to aj ty spomenula. jaj takto, tak oni si cloveka na zaciatku vlastne takto preveria, preklepnu, aby vedeli, ako sa bude dalej postupovat. a ta prva aplikacia funguje ako dlho? a druha to o kolko predlzi? aj potom este treba chodit, ci ako?

Ahoj zabkiara. Abni nevies, ako si ma potesila. Cize si davam predsavzatie na tento rok, ze tam priamo nepriamo kolegu dostat :smiley: Lebo zatial to bolo len take, ze hej, vsak si rozmyslim a tak dalej. Vies si asi predstavit.

Dominka nejak vela otazok si na mna vychrlila. Ale tak skusim nejak zodpovedat. Po tej prvej aplikacii ten vysledok trva nejake tri mesiace az pol roka. Po tej druhej sa predlzuje potom cca o pol roka, ale moze sa az o dvanast mesiacov. To uz je u kazdeho individualne. Potom ako budes chodit, to je uz na tebe si myslim. Alebo sa pripadne poradis tam s nimi na klinike.

machiava joj moja prepac, to som tak nechcela. len mi toho vela v hlave islo, tak som to rovno napisala naraz. dakujem za odpovede kazdopadne. a nie je to nejake bolestive alebo neostavaju nejake stopy po tej aplikacii? a ucinok vlastne za aky cas nastupi? vidis to a zase to robim s tymi otazkami :smiley:

@katika64 aj sa ti podarilo nejak pokročiť? Mi tak napadlo, že kľudne keby si mu opomenula odkaz na túto diskusiu napríklad, aby si mohol aj on sám prečítať, možno by to pomohlo. Vieš, že reálne keď s tým už má niekto skúsenosť, tak je to možno iné, než keď ty mu len povieš.

AHOJTE čítala som článok, že na nadmerné potenie je dobré dať si aj aplikovať botox. Máte s tým skúsenosť, že či to ozaj funguje?

@magdalenka dobre si citala, je to pravda, ze problemy s potenim sa daju riesit aj takymto sposobom. mam s tym skusenost, aj ked mi trvalo nejaky cas, kym som sa na to odhodlala. ale teraz mozem povedat, ze nelutujem, ze som bola na aplikacii botoxu, skor lutujem, ze som bola taka ustrachana z toho a neodhodlalal som sa na to skor. mas tiez taketo problemy? ci len tak informativne ta to zaujima?

ZRIARRA takže ty priamo to máš za sebou? Ja hľadám pre priateľa niečo, lebo jemu sa akože hrozne nohy potia. Nieže by to nejak zapáchalo, to zase nie, ale nonstop má mokré nohy. To v lete nerobí iné, len ponožky mení. On by aj v zime najradšej kvôli tomu v šlapkách chodil.

magdalenka23 moja mamina bola na aplikacii botoxu do dlani kvoli poteniu. ona mala nonstop mokre ruky v lete. cez zimu sa to este ako tak dalo, ale akonahle sa oteplilo, tak to katastrofa. teraz je objednana na buduci tyzden, tak potom ti mozem zreferovat, ze co a ako :slight_smile:

Ahoj magdalenka213 - u nas to bol bracho, kto mal taketo problemy a tiez to riesil nakoniec botoxom. Dlho sa na to nechcel nechat ukecat, ale potom ked videl, ze to malo zmysel absolvovat nieco taketo, tak mi aj hovoril, ze lutuje, ze na to nepristupil hned na zaciatku.

DOMINKA môžeš mi napísať teda, že ako mamina pochodila? Ten účinok, to sa dostaví hneď, či treba dať domu nejaký čas?
KATIKA veď ten môj by sa akože aj ukecať nechal, len že nech zistím teda aj nejaké skúsenosti, keď už som našla, že ten botox aj na toto funguje, lebo že on nebude zo seba robiť pokusného králika. A bol len len raz tvoj brat, či to treba aj viackrát nejak opakovať?

ako sa s tym da fungovat, ked sa napichaju tie ruky botoxom? reku to si asi treba aj nejaky odvoz zabezpecit asi teda. ci normalne sa da soferovat a ruky sa daju pouzivat?