Nadmerné potenie

Myslim si, ze to ano. Predsa len ked sa to picha injekciami, tak budes mat tie ruky citlive, takze to by som neriskovala soferovat s tym. Ale na druhy den to uz budes mat celkom v pohode. Ale zase zakrok je to rychly, to mas behom par minut vybavene. Reku ak by si teda isiel a riesil si nejaky odvoz, tak aby si vedel povedat, ze to je rychlovka, nie ze bude musiet na teba cakat pol dna.

Takto nejak vlani som bola s bratom na tomto zákroku. Tomu sa to tak ľúbilo, že ako to zafungovalo, že sa objednával hneď aj na ďalší zákrok, že aby sa predĺžil účinok. A ešte doteraz mu to funguje, čo som akože milo prekvapená, že tak dlho.

To aj do chodidiel alebo pod pazuchy sa to da aplikovat? To su take citlive miesta, nie? Neboli to potom?

mas pravdu, ze su to citlive miesta, ale kazdy mame iny prah bolesti na rozlicnych miestach. takze zase by som to moc takto neskatulkovala. a ono sa daju predtym aplikovat kadejake tie gely na znecitlivenie alebo napriklad ako aj u zubara, ze ti umrtvy dasno, ked ti ide zub trhat, tak si myslim, ze da sa nieco na tento sposob aplikovat aj v tomto pripade.

to aj normalne do podpazusia sa da aplikovat? bolesti sa neobavam, ihly mi nevadia. ale akoze taketo nieco by som prijala veru. ja sa fest rychlo spotim. akoze ono to ani nejak moc nezapacha, to akoze vdaka bohu za to, no ale hned vidno cele kolesa pod pazuchami prepotene.

mimikama samozrejme, že sa dá, aj môj muž bol na takomto zákroku. potom sme dali takú skúšku, keď sa chystalo drevo, že či to bola dobrá investícia a musím povedať, že problém vyriešený :slight_smile:

To ani žiadne deodoranty a antiperspiranty na to nepomáhajú? To som ešte ani nepočula, že by s potením boli až takéto problémy.

No jasne, ono uz sa taketo kadejake problemy daju riesit roznymi technikami a toto si myslim, ze je take fajn, ze to ma aj dlhodoby efekt.

Ako to potom prebieha, keď sa niekto rozhodne absolvovať takýto zákrok, alebo ako by som to nazvala? Ošetrenie? No to je jedno. Tomu aj predchádzajú ešte nejaké vyšetrenia, že či sa to vôbec môže alebo nie? Neviem, že aké je to závažné, keď sa potenie rieši takýmto spôsobom.

Ani by som nepovedala, ze vysetrenia su nejake k tomuto nutne. Skor len taka ako keby konzultacia, kde sa vsetko potrebne vysvetli a dohodne. Aby si vedela, ako to bude vlastne prebiehat, ako dlho ti to vydrzi, ci treba nieco specialne robit (netreba) a podobne. A potom uz sa moze ist na tu samotnu aplikaciu botoxu :slight_smile:

ako dlho by to malo vydrzat? pocita sa to na dni, tyzdne, mesiace?

Najlepsie by si asi mal, keby si si dohodol nejaku konzultaciu, kde by ti vsetko vysvetlili. To sa tak bezne zvykne robit pred nejaky zakrokom. Tam si aj tvoj zdravotny stav preveria, rozhodnu o tom, ze kolko, ake mnozstvo latky treba aplikovat a tak. Ale malo by to v priemere vydrzat nejakeho pol roka a potom keby si sa rozhodol, ze chces ucinok predlzit, tak sa da ist samozrejme a to potom vychadza na nejaky ten rok. Samozrejme je to individualne v kazdom pripade, nevyjde to presne na den, vies ako.

Potom samozrejme sa da ist este aj po tom roku alebo ako dlho ti to vydrzi, na dalsie aplikacie. To uz budes vidiet. Ale co som citala, tak si chvalia.

semco som zvedava, co budes na to hovorit, ked to budes mat za sebou. ak teda sa to odhodlas, podstupit taketo osetrenie. ale myslim si, ze vysledok bude dobry. vsak inak by sa to asi ani nerobilo, keby to nebolo ucinne, no nie?

no zase nie je asi uplne zarucene, ze to pri kazdom zafunguje, ci?

Pokiaľ ti dobre stanovia to množstvo botoxu, ktoré ti budú aplikovať, tak si myslím, že by v tom problém nemal byť, že by to nemalo efekt alebo tak. Preto je dobré si dať záležať na výbere kliniky, kde takéto niečo absolvuješ.

Obnasa ta aplikacia aj nejake take uvodne vysetrenie, kde sa posudzuje aj zdravotny stav? Ci toto sa nejak neriesi? Neviem vobec, ze aku oblast ten botox zasahuje, resp. kam vsade je mozne ho aplikovat.

to si nemyslim, vsak ono tusim a salonoch to robia, ze pichaju botox. ale to sa mi moc nepozdava, radsej sa zverit do ruk odbornikom ako sa hovori. asi chces mat istotu pri takejto veci, ze to aj bude mat taky ucinok ako sa slubuje.

To nestras, to by som ja do salonu ani nesiel riesit taketo zalezitosti. Ked tak, tak rovno smer klinika aspon teda v mojom pripade. A rovnako by som asi odporucal postupovat kazdemu. Nech ide o cokolvek, tak lepsie to absolvovat pod lekarskym dohladom si myslim.

A kde by si si chcel ten botox dať aplikovať? Do akej oblasti?